Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Studia dla Ukraińców. Aby się dostać wystarczy np. świadectwo szkoły średniej

2»

Komentarz

  • Z tego linku w pierwszym poście nie wynika że są jakieś ułatwienia dla Ukrainy
  • edytowano kwiecień 2023
    Napewno młodzieży szkolnej ciężej się funkcjonuje w obcym kraju, inaczej się zdaje egzamin niż jak się jest Polakiem. 
  • Nie znają polskiego. Siedzą na lekcjach jak tabaka w rogu. Tak jest u mojego syna w klasie. Zaniżają poziom. Same jedynki.
  • I to jest problem, bo jeśli nawet nie znają języka, to czego mają się nauczyć? Wiadomo, że nagle nauczyciele nie zaczną specjalnie mówić po ukraińsku, ale jednak jest to małe utrudnienie. A ułatwienia dla studentów mi się nie podobają, ale fakt faktem nie są to kierunki lekarskie (przynajmniej nie wyobrażam sobie lekarza bez matury, ale w dzisiejszych czasach…)
  • Berenika powiedział(a):
    W Polsce kupują bierzmowanie. Polacy, katolicy na OLX za 200 zł.
    Jak to kupują bierzmowanie? Do czego im to?

    Podziękowali 1Skatarzyna
  • @Malia Na Facebooku widziałam pare postów, już nie jestem pewna, ze albo potrzebowali do bycia chrzestnym lub bycia świadkiem. Pare takich wpisów mi mignęło, chociaż nie jestem pewna czy w takich sytuacjach bierzmowanie jest potrzebne.
  • Do bycia rodzicem chrzestnym.
    Podziękowali 1paulaarose
  • Malia powiedział(a):
    Berenika powiedział(a):
    W Polsce kupują bierzmowanie. Polacy, katolicy na OLX za 200 zł.
    Jak to kupują bierzmowanie? Do czego im to?

    Na szczęście zbawienie jest za darmo
  • Berenika powiedział(a):
    Do bycia rodzicem chrzestnym.

    Boże uchowaj przed takimi rodzicami
  • Prayboy powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Poczekajcie do egzaminów do szkół ponadpodstawowych.
    To dopiero będzie cyrk.
    Sprawa studentów z UA,których było więcej na listach przyjętych była już dwa lata temu nagłaśniana.

    Nie strasz.. syn kończy 8 klasę.
    No nie straszę. No może być problem,serio.
    Kumulacja rocznika plus dodatkowi uczniowie.

  • Tak wiem. Kumulacja rocznika dzięki pani Hall (PO). I rządowi Tuska który wprowadził obowiązek nauki dla 6.latkow
  • Mam nadzieję że Ukraińcy zakończą edukację na podstawówce Ew.pojda do zawodówek.
  • @Prayboy Ja mam wrażenie, ze cześć Ukraińców wyniesie się z Polski, do DE gdzie zarobią więcej niż w Polsce. A dzieci mi szkoda, bo jednak to musi być traumatyczne, nic nie rozumieć i dostawać jedynki.
  • Ukraińcy i Wietnamczyk są w grupie najlepszych moich uczniów w LO. Najlepszą pracę z polskiego romantyzmu napisał Białorusin. Oni chcą się uczyć i są bardzo pracowici-tak jak Polacy 30 lat temu.
  • Nie wszyscy, nie ma reguł.
    Podziękowali 1Berenika
  • @formatka W to nie wątpię ;). Są zdolni i słabsi. Jak i u Polaków. Problem moim zdaniem jest z tymi, o których pisał Prayboy, którzy nie umieją języka, a korki z polskiego pewnie tanie nie są w tych czasach, a uczyć się trzeba. 
  • Koleżanka mojej córki - Ukrainka ma dodatkowe lekcje z polskiego w LO (darmowe). Ma problemy, bo nie rozumie poezji, a to klasa językowa. Zna 5 języków, francuskiego uczy się od września i już umie na bdb (a niektóre dzieciaki na starcie były na poziomie A2).
  • paulaarose powiedział(a):
    @formatka W to nie wątpię ;). Są zdolni i słabsi. Jak i u Polaków. Problem moim zdaniem jest z tymi, o których pisał Prayboy, którzy nie umieją języka, a korki z polskiego pewnie tanie nie są w tych czasach, a uczyć się trzeba. 
    Taki ich wybór. Asystenci językowi są zatrudniani i lekcje j. polskiego dla obcokrajowców się odbywają.
  • Turturek powiedział(a):

    Jedyną gwarancją pozostania absolwentów (bez względu na narodowość) w Polsce jest wprowadzenie kredytu studenckiego i konieczność jego spłaty jeśli się nie chce tu pracować. 
    Myślisz że z zagranicznej pensji nie stać go będzie na spłacenie polskiego kredytu ?
    Nawet jak wymusisz spłatę całości, to nie problem bo przy zagranicznej pensji zaciągnie kredyt w banku na spłatę całości i stać go będzie na raty.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.