Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

PiS traci poparcie

Konto skasowane na prośbę użytkownika.
«1

Komentarz

  • Czyli poparcie PiS deklaruje 32%, a 42% ufa, że PiS wprowadzi zapowiedziane zmiany, w tym 800+. Czyli ostatecznie zagłosuje 42%, a nie 32%.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Tu poparcie 800+ jest jeszcze większe:


    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano maj 2023
    Ja czytałam niedawno zupełnie inne dane. Z tym poparciem. Albo te same dane inaczej komentowane. 33% to i tak dużo. I najwięcej.
  • 800 plus zniechęca wyborców Tuska? PiS ma badania


    Sztabowcy PiS zamówili badania dotyczące społecznego odbioru propozycji zwiększenia świadczenia 500 plus do 800 złotych. Interia poznała te badania. Wynika z nich, że większość wyborców (ponad 60 proc.) pozytywnie ocenia tę propozycję, a problem mają z nią głównie wyborcy Koalicji Obywatelskiej. Co czwarty z nich uważa, że obiecywanie również przez Donalda Tuska 800 zł to błąd. - Prezes uśmiechnął się, jak zobaczył te badania - mówi nam jeden ze sztabowców PiS. - Niech się PiS lepiej nie zajmuje naszym elektoratem, bo widać, że nic o nim nie wie - odpowiada Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej.



    Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-800-plus-zniecheca-wyborcow-tuska-pis-ma-badania,nId,6798091#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  • Ja jestem prawie pewna, że znowu wygrają. Frekwencja wyborcza jest jaka jest, młodzi ludzie, którzy rzadko głosują na PiS na wybory często nie chodzą, wśród dojrzalszych i starszych panuje podział na PO i PiS, więc część zagłosuje na Tuska, a większa część na Kaczyńskiego, nie liczę już nawet innych opcji bo w porównaniu do POPiSu ich wyniki są dużo mniejsze i tak kolejne kilka lat ekipa Morawieckiego będzie rządzić i rządzić…
  • Myślę, że wygrają, bo nie ma alternatywy. 
  • edytowano maj 2023
    Nie ważny jest aktualny wynik w badaniu ale tendencja na przestrzeni kilku badań.
    Tendencja dla PiS jest lekko spadkowa. Powinni utrzymać przewagę nad PO.

    Mnie interesuje Konfederacja. Nie przekonają elektoratu socjalnego więc mają szklany sufit ciekawe na jakim maksymalnym poziomie?

    Wyborców Lewicy zupełnie nie rozumiem. Kto to w ogóle jest ? Frustraci oburzeni na wszystko, którym się robić nie chce, a może nie rozumiejący matematyki idealiści ?

    800+ nam się przyda bo nigdy w życiu nie dałbym rady przez pracę takich pieniędzy uzyskać.
  • @zbyszek PiS to tez lewica, tylko bogobojna. Te wszystkie plusy, czternastki tez w dzisiejszej sytuacji pogarszają gospodarkę.
  • Konfederacja teraz bardzo mocno nad rolnikami pracuje. Dużo energii poświęcają na te tematy. Na portalach i forach rolniczych intensywnie się udzielają. I mają szansę odbić elektorat, wkurzony tym, co się dzieje, zwłaszcza po ostatnim głosowaniu w sprawie przedłużenia kontyngentu bezcłowego na produkty z Ukrainy (wszyscy europosłowie z PIS byli ZA). 
  • Konfederacja to ludzie, którzy może maja i racje w sprawach gospodarczych, ale jednocześnie zdarzało się co niektórym, a to jeździć do Rosji czy gadać dziwne rzeczy, ze pedofil jest lepszy od edukatora seksualnego… 
  • edytowano maj 2023
    To Korwin tak mówi, na niego trzeba brać poprawkę.
    Anna Bryłka z Konfederacji jest mocno zaangażowana w obronę rolników.
    PiS realizuje program globalistów polegający na celowym niszczeniu rolnictwa.
    Nie wiem tylko dlaczego PiS to robi ?
    - czy muszą w ten sposób ratowąć Polskę bo nie ma innego wyjścia ?
    - czy może chcą być tymi globalistami i ciągnąć korzyści prywatne ?
    Przykład Libii jest bardzo znaczący. Za Kadafiego to był pięknie rozwijający się kraj.
    a teraz po przyjściu "demokracji" nie został kamień na kamieniu.
    Podziękowali 1Pioszo54
  • @zbyszek PiS to jedna z najgorszych rzeczy jaka przydarzyła się Polsce. O ile mieli dobre intencje z 500+, darmowymi lekami tak przesadzają z ilością programów i bonów. A nawet, to już nie o to chodzi. Oni ośmieszają chrześcijaństwo. Modlą się a kradną, obsadzają wszędzie swoich, niszczą rolnictwo, sztukę, dzielą obywateli. Raz wygrali, no dobra, ale czemu znowu maja wygrać 3 raz?
  • edytowano maj 2023
    zbyszek powiedział(a):

    Nie wiem tylko dlaczego PiS to robi ?
    - czy muszą w ten sposób ratowąć Polskę bo nie ma innego wyjścia ?
    - czy może chcą być tymi globalistami i ciągnąć korzyści prywatne ?
    Przykład Libii jest bardzo znaczący. Za Kadafiego to był pięknie rozwijający się kraj.
    a teraz po przyjściu "demokracji" nie został kamień na kamieniu.

    Nie widzę nic wspólnego między PiS-em a Libią. To bezsensowne porównanie. W Libii rządził dyktator i ciągnął forsę z ropy, ale tą forsą trochę dzielił się z narodem, finansował drogi, szkoły, opiekę zdrowotną, nieoprocentowane pożyczki, paliwo na stacjach za półdarmo, jednak naraził się USA więc został zlikwidowany, a ropę teraz ciągną stamtąd Amerykanie a oni nie bardzo dzielą się z narodem libijskim, więc poziom życia drastycznie spadł.
    Co to ma do PiS-u ?
    Osobiście wydaje mi się że coś wcześnie PiS wyskoczył z tym 800+, teraz ludzie myślą o wakacjach a nie o wyborach, do jesieni jeszcze daleko, dlatego liczę że po wakacjach - gdy ludzie zaczną myśleć o wyborach podbije jednak stawkę na okrągłe 1000+.
  • edytowano maj 2023
    Wiesz jak mam do wyboru Platformę Lewicę to wolę PiS.

    Pomysł na pomoc rodzinom na 2 i kolejne był dobry. Na każde już nie, ale to była kiełbasa i dzięki temu wygrali kolejne wybory, bo jednodzietnych było więcej niż wielodzietnych.

    Ze szczepieniami to PO poszli by na maksa jak w Australii z wyrzucaniem z pracy i obowiązkowymi szczepieniami. PiS to chociaż trochę lawirował, że niby obowiązkowe ale w prawie tego nie napisali. Dali zarobić koncernom, kupując nadliczbowe szczepionki, żeby zamknąć im usta.

    Z rolnikami to wprowadzali 5 dla zwierząt, ale tak żeby nie wyszła.
    Zrobili KPO, żeby Unia nie miała argumentów, żeby nam pieniędzy nie dać - i tak nie dała.
    Trzymają nas z dala od wojny płacąc na nią owszem, ale co mamy innego zrobić ?
    Układać się z Putinem i dać mu Ukrainę w prezencie ?
    Kradziejstwo oczywiście to zło i nie jest chrześcijańskie.

    Mam nadzieję, że taka interpretacja, dość optymistyczna jest prawdziwa wobec działań PiS.
    Podziękowali 2saga Elf77
  • Zdecydowanie gorsze rzeczy zdarzyły się Polsce niż obecna partia rządząca.
  • zbyszek powiedział(a):

    Trzymają nas z dala od wojny płacąc na nią owszem, ale co mamy innego zrobić ?

    Jak to co ? Ciągnąć kasę od tego bogatego któremu ta wojna jest na rękę czyli od USA. Ale do tego trzeba kogoś z jajem , np Konfederacji.
  • @zbyszek Z tego co pamietam to jednym z celów 5 dla zwierząt był zakaz męczenia zwierząt aby przerabiać je na futro, co nie było takie złe, ale całości nie pamietam wiec się nie wypowiem. Lewica ma dobre pomysły z atomem (partia razem) czy ekologią, ale tez i złe jak aborcja. Platformie natomiast nie ufam, mam wrażenie ze oni tylko kopiują PiS w ich socjalnych pomysłach i są na usługach Niemiec.
  • edytowano maj 2023
    A Tusk to zmuszał młodych do emigracji. Okradał Polaków z emerytur OFE
    Rodziny nie miały co do garnka włożyć i było ogromne bezrobocie. Zadziwiło mnie jak przyszedł PiS i w ciągu 3miesięcy okazało się, że z kilkunastoprocentowego bezrobocia nagle brakuje rąk do pracy. Czyli można celowo, systemowo blokować rozwój gospodarczy.

    O szczepieniach już pisałem. Podlizywałby się globalistom jeszcze bardziej.
    Zniszczyłby rolników i kopalnie tak samo jak PiS. Popierałby Putina bo Niemcy go popierają. Może nie byłoby wojny tylko Ukraina już by była w rękach Rosji. Hmm może to rozwiązanie byłoby lepsze dla nas, na pewno tańsze. Broń została by w Polsce, ale wzmocniłby się układ Rosja-Niemcy i chyba na to liczył Putin, że załatwi 2 sprawy równocześnie. Niemcy zresztą też.

    Ta wojna to walka o złoża i ziemię na Ukrainie. I tak nic z tego nie mamy. Czy globaliści z USA czy Rosja dla nas to nic nie zmienia. Wojna osłabia Rosję krótkoterminowo no może średnioterminowo 20lat.
    My mamy problem z uchodźcami z Ukrainy. Banderowcom trudniej będzie przekonać że Polacy są źli dla Ukraińców, ale dużo zależy też od moralności samych ludzi. Oni są niewierzący w większości co może martwić i sprzyjać postawom roszczeniowym wobec nas.

  • @zbyszek Ja już mam dość Ukraińców, to znaczy kobiety które poznałam to jeszcze w miarę, ale faceci których widziałam w większości to byli alkoholicy. Nie mówiąc już o tym, ze często maja fałszywe prawo jazdy i mogą stwarzać zagrożenie na drodze
  • edytowano maj 2023
    @paulaarose wychodzą z Rosji tam taka jest kultura. U nas w latach 90tych picie się szybko skończyło bo wszedł pieniądz i zarabianie jako priorytet. W ciągu 2-3 lat statystyki spożycia spadły o 80%. Są bardzo do nas podobni z lat 80tych z tą różnicą że w większości nie chodzą do kościoła co mnie osobiście bardzo martwi.
  • @zbyszek I Polacy nie chodzą do Kościoła, kolega mi opowiadał, ze naprawdę niski procent ludzi uczęszcza na Eucharystię. Bramy piekielne Kościoła nie przemogą, więc się nie martwię, ale fakt faktem, coś jest nie tak, że w 21 wieku są narody które zatrzymały się w komuniźmie. 
  • W Polsce też są tacy, co mają fałszywe prawo jazdy albo w ogóle nie mają i jeżdżą.
  • @Berenika Oczywiście, że tak, sama mam znajomego co jeździ bez uprawnień. Tylko, ze tam mam wrażenie korupcja czy fałszerstwa są bardziej akceptowane. 
  • U też kombinują jak my. W Rosji łapówki korupcja są normalnością.

    U nas Kościół upada bo ulegamy wpływom, ale i sam kler się przysłużył.
    Bogacimy się, upadek Kościoła, zmiana stylu życia, pomówienia w mediach, złe wychowanie dzieci, wpływ mediów.
    Z Ukraińcami jest inaczej u nich wiarę za komuny wykorzeniono i tak zostało. Kościół greko-katolicki popiera banderyzm i patriotyzm dziwnie rozumiany więc nie jest atrakcyjny dla głęboko wierzących młodych ludzi.
  • @zbyszek Kościół jest pod szczególną ochroną Bożą, idąc za Pasterzem- bramy piekielne go nie przemogą! Kryzys był, ale minie albo Bóg jakoś to wykorzysta. Dla mnie większym problemem jest to, ze na wschodzie jest problem z HIV, pijaństwem i inną mentalnością. 
  • PiS lubi podwyższać minimalkę, bo dwie pieczenie przy jednym ogniu upiecze. Niby dba o zarobki najuboższych i do tego zapewnia dużo wyższe wpływy do budżetu, bo np. ZUS dla JDG jest obliczany na podstawie kwoty minimalek czy kwota wolna od podatku staje się dużo mniejsza od takiego wynagrodzenia.

    Niestety jest to działanie proinflacyjne i zabójcze dla średnio zarabiających, mających jakieś oszczędności. Czyli rozwarstwiania społeczeństwa na bogatych i biednych ciąg dalszy.
    Podziękowali 2Coralgol Odrobinka
  • M_Monia powiedział(a):
    Chyba odwrotnie, raczej jest to spłycenie różnic społecznych. Będzie mniejsze rozwwrstwienie. Pensje ( oprócz minimalnej) rosna wolno, a pensja minimalna szybko. To oznacza że coraz więcej osób zarabia i będzie zarabiać w okolicy pensji minimalnej.
    Na takim rozwiązaniu oczywiście najbardziej tracą obecni średniacy. Ich oszczędności topnieją, a ich zarobki zbliżają się do minimalnej a inflacja szybko rośnie. Czyli zarabiają w rzeczywistości mniej. Tu się zgadzam. 
    Pieniądze maja się brać z pracy. 
    Nie z rozdawnictwa. 

    Podziękowali 1Aneta
  • M_Monia powiedział(a):
    Ale najbardziej zyskują najubożsi, skoro pensja minimalna już w 2024r przekroczy 4 200 tys. 
    Koszty pracy są horrendalnie wysokie. 
    Zakłady -w najlepszym przypadku wstrzymały zatrudnienia ale i całkiem sporo zaczęło zwalniać. 
    Co z ten minimalnej większej, jak pracy nie będzie? 
    Ludzie na potęgę zamykają działalności, bo są w stanie zarobić na opłaty (choćby wzrastające zusy) 
    jest źle a będzie jeszcze gorzej 
  • Zostaną wielkie januszfirmy, które dają nieźle zarobić, ale na zleceniu i z wielką rotacją i stresem i tylko w dużych miastach. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.