Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nadzieja?

Konto skasowane na prośbę użytkownika.
«13

Komentarz

  • Okropna tragedia, znów zawiedli lekarze.
  • W jakim celu czekają?
  • Przecież przepisy, mówią jasno, że w razie zagrożenia życia matki, można dokonać aborcji. Nie trzeba czekać na obumarcie płodu. 

  • A potem wszyscy się dziwią, że kobiety nie chcą zachodzić w ciążę.
  • Ja widzę dookoła dużo kobiet w ciąży.
    Podziękowali 2asiao siostraKasik
  • edytowano czerwiec 2023
    Uważam, że to jest smutne, że lekarze nie ratują życia kolejnej kobiety w ciąży a osoby z aborcyjnego dream teamu podciągają to pod zakaz aborcji i potem tysiące kobiet ma powód do protestu, nie o to, co trzeba. 
  • Wilfrid powiedział(a):
    A potem wszyscy się dziwią, że kobiety nie chcą zachodzić w ciążę.
    Nie chcą bo nie, a nie dlatego, że kilka innych kobiet umarło z powodu powikłań ciążowych.
    Jak kobieta bardzo chce, to walczy jak lwica o ciążę, patrz procedura in vitro. I wcale nie przejmuje się takimi wydarzeniami. 

  • Osobiście bardzo współczuję mężowi i rodzinie zmarłej Doroty. Ta tragedia nie musiała się wydarzyć...
  • @siostraKasik Niektóre nie chca z powodu zakazu aborcji, przynajmniej tak mówią, a co myślą, to nie wiem, ale wiem jedno, że napewno panie z wszelkich dream teamów już coś napisały na ten temat i instruowały jak zażyć tabletkę poronną. 
  • Nie chcę zajść w ciążę, bo nie będę mogła jej abortować - żelazna logika. 
    W przypadku tej kobiety śmierć nie była konsekwencją braku aborcji ale niewystarczacej osłony antybiotykiem. 
  • Chyba właśnie dlatego chciano czekać - te dwa, trzy tygodnie dawały dziecku szansę na życie. 
  • edytowano czerwiec 2023
    @M_Monia Bo ludziom się wydaje, ze 500+ to biorą tylko rodziny patologiczne. Ja już nawet raz na facebooku napisałam na takiej jednej grupie pod dyskusja, że tak nie jest, bo patologia to parę procent rodzin, a nie całosc.
    Albo że tylko te 500+ jest winne inflacji, gdzie sam ten jeden program się do tego nie przyczynił. Ja kiedyś byłam sceptyczna, ale tez moja kuzynka przecież to brała, a to jest kochające małżeństwo z inteligentna córka.

    A pod śmierć podciągają wszystko, klasycznie aborcję bo zawsze dziecko jest winne śmierci matki. 
  • Faktycznie, obrzydliwe komentarze. 
    Kobieta nie żyje, a tam kompletny ściek, który mogą przeczytać starsze dzieci :s
  • @M_Monia Polska tak ma. Nie wszyscy, ale tak już bywa. Wiadomo, że są rodziny, którym nie należy się żadne 500+, ale w tym przypadku jest to pisanie niezwiązane z tematem i mogące obrazić te rodzinę... 
    Podziękowali 1avija
  • edytowano czerwiec 2023
  • edytowano czerwiec 2023
    @M_Monia Jedna osoba która bardzo lubię powiedziała mi, żebym nie szukała wzoru w rodzinach wielodzietnych, bo tam to dopiero jest problem. Ale myślę, że ta osoba nie miała zlych intencji i jest w porządku człowiekiem. 
  • @paulaarose , ale to nie ma znaczenia co.ludzie myślą o wielodzietności w tej sytuacji. 
    Zmarła mloda kobieta, matka. Osierociła 6 dzieci, to jest dramat dla tej rodziny!
  • @Aga85 Ale ja to wiem i uważam, że te komentarze nie są związane z tematem. Rodzina to rodzina i śmierć każdego jej członka to smutek i poważna sprawa.
  • @M_Monia Ale wielu Polaków nie zna rodzin wielodzietnych, ile osób z takiej pochodzi? Nie sądzę, żeby każdy miał złe intencje, chociaż niektóre opinie są stygmatyzujące. Inna sprawa, że w tej sytuacji jednak wystąpiła tragedia, kolejna w Polsce :(
  • Aga85 powiedział(a):
    Przecież przepisy, mówią jasno, że w razie zagrożenia życia matki, można dokonać aborcji. Nie trzeba czekać na obumarcie płodu. 

    W omawianym przypadku - należało uzupełnić płyn owodniowy, podłączyć w kroplówce antybiotyk, żeby nie doszło do zakażenia. Dziecko jeszcze kilka godzin żyło. 
    Nie zrobiono nic. Pozostawiono pacjentkę samej sobie. Zajęli się nią dopiero wtedy, gdy stan był krytyczny.
  • edytowano czerwiec 2023
    @M_Monia Jestem prawie pewna, że są ludzie, którzy jedyny kontakt z rodzinami wielodzietnymi, jaki mieli to był z rodzinami o złej opinii. Stąd mogło się wziąć to wyobrażenie. Ja sama znam 2 rodziny z czwórką dzieci, których sympatią nie darzę, a oni nas i wzajemnie. Co nie znaczy, że nie ma dobrych rodzin wielodzietnych. Niektóre opinie są obraźliwe i stygmatyzujące. 
  • @M_Monia Ale o co ci chodzi? Uważam, że jest sporo fajnych rodzin wielodzietnych w PL, że to jest bohaterstwo. Ale jak w każdej opcji są i różne rodziny. Myślisz, że uważam, że w mniejszych nie ma złych rzeczy? Oczywiście, że nie. 
  • M_Monia powiedział(a):
    Dlatego to forum mnie zadziwia że tu się toleruje takich bezdzietnych i malodzietnych

    Jakieś to dziwne co najmniej. 
    A nie dziwiło Cię to, kiedy byłaś tutaj jako mama malodzietna? Jak to się optyką zmienia :D 
  • @M_Monia Skoro nie pasują Ci dyskutanci na tym forum, to co Ty tu robisz? 
    Podziękowali 1Ona64
  • @M_Monia A i powiem tak ogólnie, że jednak większość Polaków to ludzie z rodzin małych, często to jedynacy. Na stronach katolickich zdarzało mi się czytać niemiłe wypowiedzi na temat małych rodzin, że ich rodzice to egoiści.

    Zwłaszcza takie zdanie miała psycholog, której nazwiska nie wymienię, ale miała konto tu na forum. Gdy ludzie na FB jej pisali, że posiadanie jednego dziecka nie jest złe, że nie powinna tak oceniać ludzi, to rzucała banami, w tym ja dostałam xD.

    I nie chodzi mi o to, że na forum wielodzietnych ważne są małe rodziny, ale osoby z dużych rodzin też potrafią nieraz pisać obraźliwe rzeczy na temat większości rodzin w Polsce.

    Co nie daje to przyzwolenia na obrazanie rodzin wielodzietnych. 
  • A i nawet Biblia mówi, że lepiej jest bezdzietnym niż mieć dzieci bezbożne. I pisze tu bardziej w kontekście bezdzietnych, niż ludzi co dzieci już mają, bo stanu faktycznego się nie zmieni, a człowiek może się nawrócić i rodzic jednak kocha każde dziecko. @M_Monia ;
  • @M_Monia Nie znam takich for, jedynie grupy na FB i to raczej zagraniczne.

     Zarzucasz mi, nie tylko ty, że atakuję rodziny wielodzietne. Innym użytkownikom, że co tutaj robią, mimo, że wypowiedzi takiej hipolit m.in są wartościowe i normalne. 
  • @M_Monia a co za różnica? Nie musisz rozumieć. Załóż sobie własne forum, to będziesz mogła decydować kogo wyrzucić a kogo nie. Tutaj nie masz takiego prawa więc odpuść sobie.
  • M_Monia powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    Dlatego to forum mnie zadziwia że tu się toleruje takich bezdzietnych i malodzietnych

    Jakieś to dziwne co najmniej. 
    A nie dziwiło Cię to, kiedy byłaś tutaj jako mama malodzietna? Jak to się optyką zmienia :D 
    A pamiętasz jakie miałam zdanie totalnie różne od Twojego? Mogę Ci wątki pokazać np z 2014r.
    Ale skąd Ty możesz wiedzieć jakie ja mam zdanie? 
    Bo coś w necie wyczytałaś? 
    Dorosła kobieta i taka łatwowierna. 
    Ech 

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.