Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ks. Bańka: Czy Opus Dei to Dzieło Boże?

2»

Komentarz

  • Nie mam większego problemu z Franciszkiem, raczej mówi rozsądnie. Bardzo mi się też podoba już nie taki krótki etap powracania do biblijnosci w Kościele. 
  • Kształtowanie się form kanonicznych, to długi proces.
    Natomiast będąc "obok" Dzieła już ponad 20 lat zauważam konsekwentne podkreślanie wierności Ojcu Świętemu i szukanie pogłębionego rozumienia nauczania.
    Zaznaczam, że znam OD z zewnątrz i powierzchownie, natomiast zaangażowani są moi bliscy.
    Podziękowali 1Joannna
  • Fajne:


    Podziękowali 1Joannna
  • edytowano wrzesień 2023
    nawet bardzo fajne :)

    a rok temu w Polsce było tak (napisy PL):

    <3


  • Miło było zobaczyć na filmie twarze dawnych znajomych :)

    Gdybyś miała ochotę kiedyś porozmawiać na temat wątku, to mieszkamy niedaleko.
  • paulaarose powiedział(a):
    @krzysztof12 A co jest z neo nie tak? Moj krewny jest neonem, nawet i księdzem i tam podobno odnalazł Boga. Chętnie bym się dowiedziała, bo interesowałam się tą formacją.
    Mają dość sekciarskie podejście,  love bombing, a potem izolowanie, kto "Na Drodze" ten dobry, ludzie spoza źli, duży nacisk na oddawanie kasy (na konkretne konto), publiczna spowiedź, msza w sobotę.
    Nikogo nie oskarżam, ale we mnie zaufania to nie budzi.
  • > publiczna spowiedź

    Nie ma czegoś takiego.
  • edytowano wrzesień 2023
    Moi znajomi w neokatechumenacie potwierdzili że jest spowiedź publiczna przed całą  wspólnotą, w tym przy dzieciach. Opisy tego pojawiają się w internecie, więc wątpię, by wyssali to z palca. Natomiast nie wiem, czy to obowiązkowa i jedyna dopuszczalna forma.
  • W Kościele katolickim nie istnieje coś takiego, jak spowiedź publiczna. A znajomym pomyliła się spowiedź z echem słowa.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.