Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

wybory'23 - czy da się głosować na ludzi?

Trwa kampania wyborcza. System głosowania powoduje, że w wyborach do Sejmu popieramy naszym głosem partie polityczne. Dodatkowo pewni lub nie decyzji o konkretnej partii niewiele wiemy o jej kandydatach. Sporo razg w komisjach wyborczych słyszałem "chcę głosować na Kaczyńskiego (Tuska etc.), a go tu nie ma? - Bo on w naszym okręgu nie kandyduje."
Dodatkowo przed wyborami rozmawiamy w gronie rodzinnym lub innym i czasem ktoś zapyta: kogo warto poprzeć.
Ja nieraz pytam wtedy - na jaką listę chcesz głosować? I odpowiadam- jeśli chcesz głosować na listę x, to na miejscu 4 jest kandydat, który oprócz ambicji zastania posłem ma taki dorobek życiowy, że mozna/warto rozważyć jego poparcie.
Zdarzało się,  że w okręgu x byłem w stanie wskazać w miarę sensownych kandydatow z jakimi takimi szansami na mandat na niemal każdej liście. Wydaje mi się to ważne bo zbyt często wybieramy ludzi, którzy poza polityką nic sobą nie reprezentują.
Macie takich kandydatów? Wiecie już gdzie będą startować?
«1

Komentarz

  • Ja mam Dorotę Bojemską, która kandyduje z mojego okręgu.
    Podziękowali 1Joannna
  • Nie zaznajomienie się z kandydatami własnego okręgu to karygodne niedbalstwo. Za to powinno się tracić prawa wyborcze.
  • a jak ktoś chce głosować tylko na partię, bo taki ma kaprys?
    :)

  • Pioszo54 powiedział(a):
    a jak ktoś chce głosować tylko na partię, bo taki ma kaprys?
    :)

    Wydaje mi się to nadmiarem zaufania do partii  ;-)

  • Nr 1 w Elblągu Leonard Krasulski polecam tego pana
  • edytowano wrzesień 2023
    14 lutego 1976 jako plutonowy został zdegradowany[12][f] do stopnia szeregowca i przeniesiony do rezerwy[5]. Jak podaje źródło[13] w 1976 dokonał defraudacji mienia, po wyroku honorowego sądu wojskowego dla podoficerów został zdegradowany przez dowódcę jednostki i wyrzucony z wojska.
    (...)
    W 2005 został skazany za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości (miał we krwi 0,58 mg alkoholu). Orzeczono wobec niego grzywnę i zakaz prowadzenia pojazdów[15] (skazanie uległo zatarciu).


    Tako rzecze Wikipedia - czy to prawda,  a może tylko grzechy młodości ?


  • Chodziło o kradzież bimbru
  • Czyli ma problemy z alkoholem, nie wiem czy zauważyłeś wkleiłem że jechał po wypiciu.
  • jan_u powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    a jak ktoś chce głosować tylko na partię, bo taki ma kaprys?
    :)

    Wydaje mi się to nadmiarem zaufania do partii  ;-)

    Głosowanie nadczłowieka wydaje się nadmiarem wiary w możliwości jednego człowieka w Sejmie.
    Podziękowali 2Pioszo54 malagala
  • Pioszo54 powiedział(a):
    a jak ktoś chce głosować tylko na partię, bo taki ma kaprys?
    :)


    To powinien znać jej członków w swoim okręgu. Inaczej pełni funkcję motłochu jak w starożytnym Rzymie.
    Podziękowali 1zbyszek
  • zbyszek powiedział(a):
    Czyli ma problemy z alkoholem, nie wiem czy zauważyłeś wkleiłem że jechał po wypiciu.
    Zauważyłam, ale to przyjaciel prezesa
  • edytowano wrzesień 2023
    Turturek powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    a jak ktoś chce głosować tylko na partię, bo taki ma kaprys?
    :)


    To powinien znać jej członków w swoim okręgu. Inaczej pełni funkcję motłochu jak w starożytnym Rzymie.
    a, dziękuję, dziękuję :)

    chciałbym nieśmiało zauważyć, że w dziejach dominuje model przywódcy

  • @Berenika nawet pojedynczy posłowie mogą wpłynąć na linię partii.
    Poza tym głosuję na człowieka na liście partyjnej...
  • Na pewno mogę polecić Pawła Wdówika. Nr 3 na liście PiS w Warszawie.
    Podziękowali 1DaddyPig
  • jan_u powiedział(a):
    @Berenika nawet pojedynczy posłowie mogą wpłynąć na linię partii.

    Właśnie w to już nie wierzę. Nie w Polsce, nie w tych partiach, które znamy.
    Podziękowali 1Biznes Info
  • Podajcie poproszę gdzie w prosty i szybki sposób można zapoznać się z rzetelnymi informacjami na temat ludzi z listy do głosowania w moim okręgu. 

    Osobiście uważam że ze względu na to że po wybraniu polityk nie ma nad sobą żadnego bata, wielu po dopadnięciu koryta, zmienia się w wiadome zwierzątko. I sami politycy dbają o to by mieli takie warunki.
    Podziękowali 1Berenika
  • Zrobiłam sobie jakiś barometr wyborczy. Wyszła mi na partia na którą głosować nie zamierzałam. Taka sytuacja.
  • Biznes Info powiedział(a):
    Podajcie poproszę gdzie w prosty i szybki sposób można zapoznać się z rzetelnymi informacjami na temat ludzi z listy do głosowania w moim okręgu. 

    Osobiście uważam że ze względu na to że po wybraniu polityk nie ma nad sobą żadnego bata, wielu po dopadnięciu koryta, zmienia się w wiadome zwierzątko. I sami politycy dbają o to by mieli takie warunki.
    Weszłam na listę kandydatów partii, na którą zamierzam głosować w okręgu i czytam opisy kandydatów od ostatniego miejsca. 
  • Dopiero niedawno "odkryłam" dr Artura Bartoszewicza, po wysłuchaniu wywiadu z nim na kolejnym kanale, stwierdzam, że gdyby kandydował, to mogłabym na niego głosować.
    np. tu: może słabo super ekspres, ale redaktor tam niewiele ma do powiedzenia:


    Podziękowali 2zbyszek milka85
  • edytowano wrzesień 2023
    Berenika powiedział(a):
    Biznes Info powiedział(a):
    Podajcie poproszę gdzie w prosty i szybki sposób można zapoznać się z rzetelnymi informacjami na temat ludzi z listy do głosowania w moim okręgu. 

    Osobiście uważam że ze względu na to że po wybraniu polityk nie ma nad sobą żadnego bata, wielu po dopadnięciu koryta, zmienia się w wiadome zwierzątko. I sami politycy dbają o to by mieli takie warunki.
    Weszłam na listę kandydatów partii, na którą zamierzam głosować w okręgu i czytam opisy kandydatów od ostatniego miejsca. 
    I tą metodą trafiłam na osobę, na którą bez wstydu oddam głos.
    Podziękowali 1Biznes Info
  • To pochwal się 
  • Elf77 powiedział(a):
    Dopiero niedawno "odkryłam" dr Artura Bartoszewicza,

    Początek miał świetny i zacząłem się zastanawiać dlaczego o nim nie słyszałem, ale wtedy zaczął mówić o przedsiębiorcach i podatkach poleciało głupotą. Kolejny Petru.
  • Pracowałam swego czasu z mężem jednej babki z PiSu. Pan w porządku, żony nie znam, ale tato z nią imprezował. Nie zagłosowałabym na nią, ale jeśli znalazłby się ktoś kto uczyniłby dobro, to czemu nie.
  • Rozważam turystykę wyborczą tam, gdzie mam znanego i dobrego kandydata. 
    Podziękowali 1jan_u
  • edytowano wrzesień 2023
    kowalka powiedział(a):
    Rozważam turystykę wyborczą tam, gdzie mam znanego i dobrego kandydata. 
    Turystyka wyborcza jest wielokrotnie sensowna. A jesli jeszcze jest to okręg o większej sile pojedynczego głosu, to już w ogóle świetnie.

  • edytowano wrzesień 2023
    Turturek powiedział(a):
    Początek miał świetny i zacząłem się zastanawiać dlaczego o nim nie słyszałem, ale wtedy zaczął mówić o przedsiębiorcach i podatkach poleciało głupotą. Kolejny Petru.
    A co głupiego powiedział  o przedsiębiorcach i podatkach ?
  • Utożsamił stan lockdownu, kiedy to wszystkie firmy znalazły się na krawędzi bankructwa, bo nie mogły działać i nie miały dochodu, a musiały płacić za wszystko, z sytuacją rozdawania pomocy socjalnej. Trzeba być albo idiotą (w co nie wierzę) albo wypuszczonym aparatczykiem ideologicznym żeby takie brednie gadać.

    A podatki dla niego to tylko dochodowy którego broni pazurami. Kompletna ignorancja tematu.

    Pomijam już wszystkie kłamstwa o Konfederacji typu "chcą zlikwidować wszystkie podatki". Czyli albo nie czytał ze zrozumieniem, albo dostał zlecenie dyskredytacji wszystkiego co kojarzy się Konfederacją.

    Jednym słowem uważałbym na niego, może być takim samym gwiazdorem jak Jabłonowski vel Orszański. On też z początku mówił pięknie, a potem to już taką grozę leciało, że się nie dawało słuchać. Albo kolejny konik z tej stajni pastor Chojecki z Lublina. Też początek miał niesamowicie charyzmatyczny, a potem przekroczył miłosierdzie Boże.

    Paskiem lakmusowy jest rzetelność wiedzy i mówienie prawdy o krytykowanych osobach. Jeżeli ktoś powtarza ewidentne kłamstwa, to jest czerwony alarm.
  • Nie będę bronić we wszystkim dr Bartoszewicza, bo za krótko go obserwuję, ale nie porównywałabym doświadczonego ekonomisty do pudła rezonansowego i aktora Jabłonowskiego czy jakiegoś pastora (nie znam, ale jak słyszę o jakimś parareligijnym  charyzmatyku, to od razu zapala mi się czerwona lampka)
    Co do zasiłków w lockdownie Bartoszewicz mówi o tych "przedsiębiorcach", którzy korzystali nieuczciwie z zasiłków i niestety takie rzeczy się działy. Co nie znaczy, że wszystkich przedsiębiorców należy wsadzać do jednego worka.  Czy rzeczywiście tak nie jest, że są osoby, które w potrzebie wyciągają rękę do państwa, a innym odmawiają takiej pomocy.
    Oczywiście nie jestem za socjalem rozdawanym na prawo i lewo. Jednak zanim pojawiło się 500 + pamiętam wiele rodzin, w których dzieci nie dojadały, nie miały na podstawowe potrzeby, można powiedzieć, że były na krawędzi bankructwa, więc porównanie nie jest takie nietrafione.


  • edytowano wrzesień 2023
    Elf77 powiedział(a):
     nie porównywałabym doświadczonego ekonomisty do pudła rezonansowego

    Jeżeli ktoś powtarza nieprawdę, to sam się stawia w takim świetle.
    Odpowiedz sobie na pytanie, skoro facet jest bardzo inteligentny i ma sporą wiedzę, a jego diagnozy w wielu wypadkach są strzałem w dziesiątkę, dlaczego akurat w jednym temacie kłamie?

    edit: No i nagle pojawia się znikąd tuż przed wyborami. Przypadek?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.