Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

wybory'23 - czy da się głosować na ludzi?

2»

Komentarz

  • Nie wiem czy pojawił się teraz, w wolnej chwili poszukam. Do tej pory nie oglądałam jego wypowiedzi, bo jego nazwisko kojarzyłam z Bartosiakiem, który kłamał np. oczerniajac żołnierzy wyklętych i mam na niego alergię. 
  • To będzie drobny off topic, za co przepraszam. @Elf77 z wyklętymi jest ten problem, że stworzono nieprecyzyjne pojęcie, wrzucając do jednego worka bohaterów i postaci zachowujące się niegodnie, jak np. "Bury" czyli Rajmund Rajs. To musi i będzie prowadziło do kontrowersji.
  • Coralgol powiedział(a):
     np. "Bury" czyli Rajmund Rajs.

    Poczytaj o nim coś więcej niż komunistyczną propagandę. Polecam.
    Podziękowali 1Elf77
  • Turturek powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):
     np. "Bury" czyli Rajmund Rajs.

    Poczytaj o nim coś więcej niż komunistyczną propagandę. Polecam.
    To też postkomunistyczna propaganda?
    https://trojka.polskieradio.pl/artykul/2756548,Kpt-Bury-–-jaka-jest-prawda-o-jego-powojennej-dzialalnosci

  • edytowano wrzesień 2023
    Mówisz o artykule czy o materiale filmowym?

    Bo jak obejrzałaś cały materiał filmowy, to wiesz jakie przekłamania krążą o Burym.

  • O jednym i drugim. Nie jest tak kryształową postacią, jak chcieliby go widzieć naziole.
  • A kto mówi że jest kryształową postacią? Trwała wojna! Nikt wtedy kto walczył nie był kryształową postacią.

    Artykuł mówi - to było ludobójstwo, czystki etniczne, a jego ofiary były niewinne
    Prelegenci - nie było ludobójstwa, nie było czystek etnicznych, a ofiary albo zginęły w wypadku, albo były winne kolaboracji.

    Zdecyduj się na jakąś narrację zamiast mówić jedno i drugie.

  • Bury dopuścił się zbrodni wojennych na ludności białoruskiej, do czego sam się przyznał. Ludobójstwa niekoniecznie, bo wynikająca z prawa międzynarodowego definicja jest inna i zakłada zamiar zniszczenia w całości lub części grupy etnicznej.

    Polska ma tylu wspaniałych bohaterów w swojej historii, jak Pilecki, że nie powinniśmy na siłę próbować wybielać takich łajdaków jak Bury.
    Podziękowali 2beatak Wilfrid
  • Turturek powiedział(a):
    A kto mówi że jest kryształową postacią? Trwała wojna! Nikt wtedy kto walczył nie był kryształową postacią.

    Artykuł mówi - to było ludobójstwo, czystki etniczne, a jego ofiary były niewinne
    Prelegenci - nie było ludobójstwa, nie było czystek etnicznych, a ofiary albo zginęły w wypadku, albo były winne kolaboracji.

    Zdecyduj się na jakąś narrację zamiast mówić jedno i drugie.

    IPN mówi, że to co zrobił (zabicie 30 cywilow) nosi znamiona ludobójstwa. I przy wszystkich jego zasługach, tego się nie da niczym usprawiedliwic.
  • beatak powiedział(a):
    IPN mówi, że to co zrobił (zabicie 30 cywilow) nosi znamiona ludobójstwa.
    Obejrzyj materiał filmowy który sama zalinkowałaś. Tam jest to wszystko wyjaśnione.


    Coralgol powiedział(a):
    Bury dopuścił się zbrodni wojennych na ludności białoruskiej, do czego sam się przyznał.
    Likwidowanie ludzi jawnie sprzyjających wrogowi to jeden z elementów wojny. Tak jak to było w przypadku furmanów, którzy myśleli, że oddział Burego jest jednostką komunistyczną. Ofiary które ukryły się myśląc że chce je się wywieźć na roboty, a potem zginęły kiedy podpalone zostały budynki, to tragiczny wypadek, nie morderstwo. Przypominam, że wszyscy ludzie mieli się wtedy zebrać w bezpiecznym miejscu i nikt nie miał zginąć. Tragiczny czas, tragiczne losy, oby nigdy się nie powtórzyły.


  • Elf77 powiedział(a):
    ... jego nazwisko kojarzyłam z Bartosiakiem, który kłamał np. oczerniając żołnierzy wyklętych i mam na niego alergię. 
    OT
    Cytuję sama siebie, by "odszczekać" co napisałam, bo ten co oczerniał żołnierzy wyklętych, to Zychowicz, nie Bartosiak. Tego drugiego wypowiedzi też ostatnio omijam, ale z innych względów.
  • Berenika powiedział(a):
    Berenika powiedział(a):
    Biznes Info powiedział(a):
    Podajcie poproszę gdzie w prosty i szybki sposób można zapoznać się z rzetelnymi informacjami na temat ludzi z listy do głosowania w moim okręgu. 

    Osobiście uważam że ze względu na to że po wybraniu polityk nie ma nad sobą żadnego bata, wielu po dopadnięciu koryta, zmienia się w wiadome zwierzątko. I sami politycy dbają o to by mieli takie warunki.
    Weszłam na listę kandydatów partii, na którą zamierzam głosować w okręgu i czytam opisy kandydatów od ostatniego miejsca. 
    I tą metodą trafiłam na osobę, na którą bez wstydu oddam głos.
    W sumie to nawet jakby na listach wyborczych znajdowały się anioły w ludzkich postaciach, to i tak głos oddany na nich w większości nic by nie znaczył, bo korzyści miałyby osoby z początku listy. To też jest nie do końca uczciwe.
    Podziękowali 1Joannna
  • Biznes Info powiedział(a):
    Berenika powiedział(a):
    Berenika powiedział(a):
    Biznes Info powiedział(a):
    Podajcie poproszę gdzie w prosty i szybki sposób można zapoznać się z rzetelnymi informacjami na temat ludzi z listy do głosowania w moim okręgu. 

    Osobiście uważam że ze względu na to że po wybraniu polityk nie ma nad sobą żadnego bata, wielu po dopadnięciu koryta, zmienia się w wiadome zwierzątko. I sami politycy dbają o to by mieli takie warunki.
    Weszłam na listę kandydatów partii, na którą zamierzam głosować w okręgu i czytam opisy kandydatów od ostatniego miejsca. 
    I tą metodą trafiłam na osobę, na którą bez wstydu oddam głos.
    W sumie to nawet jakby na listach wyborczych znajdowały się anioły w ludzkich postaciach, to i tak głos oddany na nich w większości nic by nie znaczył, bo korzyści miałyby osoby z początku listy. To też jest nie do końca uczciwe.
    To tak nie działa. Korzyści odnoszą kandydaci z największą liczbą głosów na liście, pozycja na liście nie ma żadnego znaczenia (poza tym, że wyborcy z przyzwyczajenia preferują pierwszą pozycję, jak nie znają kandydatów).
  • Jesteś pewny? Da się to jakoś sprawdzić? Co innego słyszałem
  • Biznes Info powiedział(a):
    Jesteś pewny? Da się to jakoś sprawdzić? Co innego słyszałem
    Nawet tu:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Ordynacja_wyborcza#Wybory_do_Sejmu
    "Mandaty przypadające danej liście kandydatów uzyskują kandydaci w kolejności otrzymanej liczby głosów."
    Podziękowali 2Biznes Info Berenika
  • To zanegowanie elementarnej logiki a nie wartości.
  • edytowano wrzesień 2023
    Biznes Info powiedział(a):
    Jesteś pewny? Da się to jakoś sprawdzić? Co innego słyszałem

    To pewna informacja. Dlatego zresztą oprócz pierwszych atrakcyjne jest też ostatnie miejsce na liście,  bo też przyciąga uwagę.
    Ale też partie stosują wewnętrzne zasady związane z limitem wydatków na kampanię (ci wyżej muszą więcej wpłacić i/lub pozyskać darowizn, ale też mają prawo więcej wydać).
    Podziękowali 1Biznes Info
  • edytowano wrzesień 2023
    Zdarzało się w historiii polskich wyborów, zewyborcu wybierali niezgodnie z intencjami układających listy. W ten sposób swego czasu do europarlamentu Pomorzanie wysłali Tadeusza Cymańskiego (bodaj z 7 miejsca) czy Marka Jurka w Warszawie z 5.
    Na Podkarpaciu kiedyś w eurowyborach Platforma w ramach targówz PSL oddała pierwsze miejsce na liście, a i tak ludzie wybrali Elę Łukacijewską z Cisnej... (była na dwójce).
  • edytowano wrzesień 2023
    Z eurowyborow przykładów jest dużo, bo tam jest mało mandatow I ładnie widać.
    Z parlamentarnych łatwiej wskazać negatywne.
    Np. Michał Dworczyk miał kilka razy dość wysokie miejsce na liście w Warszawie np. 5 i partia brała 7 mandatów, ale inni go przeskakiwali. Został posłem dopiero jak dostał bodaj jedynkę w Wałbrzychu.
    Z kolei Katarzyna Hall w Gdańsku w 2011 roku miała drugie miejsce na liście (była po czterech latach ministrowania) I mimo bodaj 9 mandatów dla Platformy nie załapała się i zniknęła z polityki.
  • edytowano wrzesień 2023
    Na tego pana nikt rozsądny nie powinien głosować. Ja to wczoraj widziałam na własne oczy i nie były to zmanipulowane poglądy. Oni to serio mówili.
    https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/korwin-mikke-o-kobietach-jak-kobieta-chce-cos-osiagnac-to-bierze-faceta/f5bj00f,79cfc278

  • M_Monia powiedział(a):
    Ake on jest stary a pokolenie mlodych pan które się szykują jest przerażające 
    Obok niego stali młodzi mężczyźni , z identycznymi poglądami, 
  • edytowano wrzesień 2023
    beatak powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    Ake on jest stary a pokolenie mlodych pan które się szykują jest przerażające 
    Obok niego stali młodzi mężczyźni , z identycznymi poglądami, 
    nie wiem jak to mówił, w jakim kontekście

    ale

    kobieta bez mężczyzny jest niepełna
    i
    mężczyzna bez kobiety jest niepełny

  • Pioszo54 powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    Ake on jest stary a pokolenie mlodych pan które się szykują jest przerażające 
    Obok niego stali młodzi mężczyźni , z identycznymi poglądami, 
    nie wiem jak to mówił, w jakim kontekście

    ale

    kobieta bez mężczyzny jest niepełna
    i
    mężczyzna bez kobiety jest niepełny

    Uwierz mi, odpowiadał po prostu na pytania,. Ja to słyszałam na własne uszy. Absolutnie nie mówił kobieta bez mężczyzny jest niepełna
    i
    mężczyzna bez kobiety jest niepełny
    Podziękowali 1Pioszo54
  • Oni akurat lepiej by się nie rozmnażali, serio.
  • M_Monia powiedział(a):
    A może to jest odpowiedź na te młode kobiety feministko-obronczynio-planety?
    I myślisz, że mądra ta odpowiedź?
  • M_Monia powiedział(a):
    A z jakiej racji mężczyźni mają być mądrzejsi od kobiet? 
    Nawet tacy zwykli mezczyzni czy z poglądami nawet do tej pory feministycznym, którzy do tej pory byli Korwinem zgorszeni, zaczynają z przyjemnością patrzec na Korwina w sensie doceniająco że ktoś taki jest. Co jest smutne, ale smutne jest też co wyprawiają te młode kobiety. 

    Nie znam nikogo normalnego i stabilnego psychicznie, który na Korwina patrzyłby z przyjemnością.


  • beatak powiedział(a):
    Nie znam nikogo normalnego i stabilnego psychicznie, który na Korwina patrzyłby z przyjemnością.



    Z przyjemnością na mężczyznę może patrzeć tylko albo kobieta, albo homoseksualista. Jeżeli uważasz, że są to grupy nie normalne i nie stabilne psychiczne, to ciężko z Tobą dyskutować :)
  • Właśnie zobaczyłem, że w Warszawie na liście Trzeciej Drogi jest Joanna Fabisiak. To posłanka PO, która od 2005 roku wielokrotnie niezależnie od politycznego wiatru głosowała za życiem. Z tego względu tym razem nie ma jej na liście KO. Jeśli ktoś jest zdecydowany poprzeć opozycję w Warszawie warto dać mu znać, że jest kandydatką, która nie dała się zmielić i można ją poprzeć.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.