Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Beatyfikacja Rodziny Ulmów

2»

Komentarz

  • A oni musieli w tym żyć i umierać.

  • edytowano wrzesień 2023
    Tydzień temu byliśmy w Markowej w muzeum Polaków ratujących Żydów, im. Ulmów. Bardzo Wam polecam, jeśli będziecie mieć po drodze (warto też trochę zboczyć z trasy by było po drodze ;) )

    Bardzo dobrze zrobione muzeum. Wszystko bardzo ciekawe. Bilety są śmiesznie tanie. Koniecznie z przewodnikiem. Jest opcja dłuższego i krótszego oprowadzania  - my mieliśmy tę krótszą - 30 minut i to już było bardzo dobre - takie wprowadzenie do zwiedzania, potem każdy mógł sobie samodzielnie zgłębić to co go zainteresowało. Wystawa jest interaktywna. 
    Podziękowali 2Berenika Klarcia
  • Skatarzyna powiedział(a):
    A oni musieli w tym żyć i umierać.

    Musieli. Co nie zmienia faktu, że z własnej woli w wielu lat 16 czy 17 nie byłam w stanie przeczytać o tym książki.
  • Ja o Ulmach usłyszałam dość dawno temu.
    Przerazili mnie strasznie swoim radykalizmem, a właściwie tym jak to się skończyło.
    W ostatnim czasie stają się mi bardzo bliscy, łapię się na tym, że ciągle wracam do nich myślami.
    Wzruszają mnie, inspirują. Bardzo pragnę ich wstawiennictwa.
    Chyba sobie jakieś maleńkie zdjęcie powieszę na ścianie bo chcę ich mieć nieustannie przed oczami.
  • A ja poproszę najstarsza, żeby mi namalowała miniaturkę. 
  • ktoś w internecie udostępnił, niestety nie wiadomo, kto jest autorem
  • Ulmowie ryzykowali własnym życiem.
    Śmierć dzieci była wynikiem decyzji egzekutorów. 
    Podziękowali 1Berenika
  • Tak jak nie wyobrażam sobie ryzykowania życiem własnych dzieci dla kogoś obcego, tak nie wyobrażam sobie proszenia kogoś o pomoc, która wiązałaby się z narażaniem życia jego dzieci.
  • Beta powiedział(a):
    Tak jak nie wyobrażam sobie ryzykowania życiem własnych dzieci dla kogoś obcego, tak nie wyobrażam sobie proszenia kogoś o pomoc, która wiązałaby się z narażaniem życia jego dzieci.
    Ale ci, którzy prosili o pomoc też pewnie mieli dzieci? I to nie była pomoc przy żniwach, tylko ratunek w sytuacji zagrożenia życia. 
    Podziękowali 3malagala Joannna Skatarzyna
  • edytowano wrzesień 2023
    Nie zohydzaj tego wątku, @M_Monia takimi newsami i komentarzami.
    Podziękowali 1Joannna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.