Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Najbliżej pogladami ci do…

edytowano wrzesień 2023 w Polityka
Według barometru wyborczego, moje poglądy są najbliższe koalicji obywatelskiej, na 62%. Zdziwiłam się lekko, bo zasadniczo nie do końca mi z nimi po drodze.
«1

Komentarz

  • Chyba lepszy jest Latarnik Wyborczy, bo pyta się jeszcze, jak ważna dla ciebie jest dana kwestia.
  • Ty @M_Monia po prostu dajesz się zwieść poruszającym hasłom typu: czy jesteś za dbaniem o chorych ? czy jesteś za opieką nad słabszymi, czy jesteś za opieką nad pokrzywdzonymi, czy jesteś za ochroną środowiska ? No bo kto nie przytaknie ? I od dziesięcioleci przez to wybierasz do władzy tych samych ludzi którzy obiecują że sie tym wszystkim zajmą. A potem okazuje się że w tych obszarach jest źle.
    No to proponuję że jeśli coś nie działa to zrób coś dokładnie przeciwnego, może zadziała - nawet jak Ci sie tak nie wydaje. Zagłosuj na inną opcję.
  • edytowano wrzesień 2023
    Czytałam że shein to właśnie taka śmieciowa moda a nastolatki często lubią lepiej unikać:

    https://gentlewoman.eu/w-jaki-sposob-szybka-moda-fast-fashion-podbija-serca/
  • a konserwatywna lewica to nie pis?
  • M_Monia powiedział(a):
    Mi te obostrzenia Trzaskowskiego dot np samochodów też sa warte uwagi. Świat jest zbyt konsumpcyjny. 

    chce zakazać jazdy samochodem, popierasz, a potem będziesz się dziwić że sama nigdzie nie pojedziesz, może głosowanie: podejście @M_Monia do sprawy jest niesamowite czy straszne ?
  • M_Monia powiedział(a):
    Wszystko musi mieć ręce i nogi i trzeba zrobić to tak żeby żyło się nadal wygodnie.

    No i właśnie na kompletnym braku zrozumienia konsekwencji swoich czynów takiej @M_Monia , bazują politycy. Taka @M_Monia myśli że zakaz jej nie bedzie dotyczył, a w ostateczności jakoś sie wywinie, a ostatecznie jakoś to będzie. 
    A potem okazuje się że prąd jest tak drogi a dodatkowo chleb i wszystkie produkty  sklepach drogie, i dlatego większośc polskich dzieci nie wyjedzie na wakacje tylko zostanie w domach, potem urodzi się mniej dzieci i kto zrozumie że to wszystko tyko dlatego że @M_Monia wybrała w wyborach partie proekologiczną ?
  • edytowano wrzesień 2023
    Latarnikwyborczy.pl nie działa

    Narodowcy, może PiS ale mnie bezczelnie zdradził, może nawet PJJ, ale o nich nic nie wiem
    partia Wolność Brauna też OK

    Na pewno NIE - Lewica, KO, Trzecia Droga i nie wiem kto tam jeszcze
    Trzecia Droga rozpadnie się zaraz po wyborach bo to tylko tratwa ratunkowa dla spadów z innych partii. Zamienią poglądy na stołki.
    KO - to niemieckie przedstawicielstwo
    Lewica - to nawiedzeni
    Podziękowali 1Joannna
  • M_Monia powiedział(a):
    Tak. Znów przeze mnie ma się rodzic mniej dzieci. Jak nie polityka prorodzinna to proeko.

    niestety trzeba rozumieć konsekwencje swoich wyborów. Popierasz kierunek eko - w efekcie czego mamy drogi prąd, drogie ogrzewanie, drogie produkty, więc niektórzy mówią że nie stać ich na dziecko, to ich krytykujesz, a sama ich do tego popychasz.
  • latarnikwyborczy.pl został właśnie odpalony, można się testować.
    Już zrobiłem test. Lewica 75%. Hm...
    Podziękowali 1paulaarose
  • @M_Monia @Wilfrid Mi wyszło tak w latarniku 
  • @M_Monia Program programem, mi wydaje się, nie wiem, może się mylę- że lepiej jest patrzeć na całokształt.
    Podziękowali 2Wilfrid zbyszek
  • Mnie standardowo wyszła Konfederacja  :# :D
    I co teraz?
     
  • M_Monia powiedział(a):
    Radzę z tego nie korzystać i trochę bardziej się wysilić i przeczytać programy wyborcze. 
    Ale czy programy wyborcze coś gwarantują? Co mówi PiS w swoim programie o aborcji? 
  • Na pewno quiz pomaga ustalić, które elementy programu partii są dla ciebie ważne :smile:
  • Wilfrid powiedział(a):
    latarnikwyborczy.pl został właśnie odpalony, można się testować.
    Już zrobiłem test. Lewica 75%. Hm...
    Już dawno zauważyłem że dołączyłes do grona forumowych lewaczek: @Coralgol @kociara, @beatak. Ale wstyd.
  • Konfederacja 83%, Bezpartyjni 67%, lewica na szaaaarym końcu :)


    Didymos powiedział(a):
    Dziwny ten latarnik. A może mam dziwne poglądy?
    Znaczy to że lewica i konfa mają 1/3 programu podobną.

  • Dlaczego ciekawe? Lewica czasem też ludzkim głosem coś powie.
  • Hamal powiedział(a):
    Wilfrid powiedział(a):
    latarnikwyborczy.pl został właśnie odpalony, można się testować.
    Już zrobiłem test. Lewica 75%. Hm...
    Już dawno zauważyłem że dołączyłes do grona forumowych lewaczek: @Coralgol @kociara, @beatak. Ale wstyd.
    Nie widzę powodów do wstydu.
  • Didymos powiedział(a):
    Wilfrid powiedział(a):
    Nie widzę powodów do wstydu.
    Też nie. Ostatnio blisko mi do tzw. katolewicy. ;)

     Podstawą lewicy jest pogląd że władza ma się człowiekiem opiekować bo człowiek jest za głupi żeby się sam sobą zająć. Jeszcze mógłbym zrozumieć @Coralgol , @kociara czy @beatak bo to kobiety , ale dla facetów taki pogląd na życie to wstyd ! ale obciach !
  • edytowano wrzesień 2023
    @Hamal Ale skąd wiesz czy na pewno @Wilfrid jest lewicowcem? Zresztą jakby popatrzeć, to i na prawicy i na lewicy są poglądy, które nie są dobre i takie, które są warte uwagi.
  • Didymos powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):
    Dlaczego ciekawe? Lewica czasem też ludzkim głosem coś powie.
    Ciekawe, że konfederacja jest lewicowa. 

    Ciekawe że masz aż tak dużą umiejętność niezrozumienia tekstu, albo lubisz aż tak manipulować.
  • Didymos powiedział(a):
    Coś ci się pomyliło. Lewica nie tyle chce się człowiekim opiekować bo uważa go za niezdolnego do samodzielnej egzystencji debila, tylko domaga się raczej (w teorii) tego, żeby bogaci nie mogli nadużywać władzy niepochodzącej z wyborów tylko z samego faktu bycia bogatym. 
    Ale bzdura. 
  • edytowano wrzesień 2023
    Didymos powiedział(a):
    Rozwiniesz, czy nie potrafisz?
    Potrafię, tylko nie ma takiej potrzeby, lewica po prostu taka już jest, po prostu lewacka. Brrr..
  • U mnie pis 69% konfa 58% trzecia droga 47% bezpartyjni 46% itd
  • Didymos powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):
    Didymos powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):
    Dlaczego ciekawe? Lewica czasem też ludzkim głosem coś powie.
    Ciekawe, że konfederacja jest lewicowa. 

    Ciekawe że masz aż tak dużą umiejętność niezrozumienia tekstu, albo lubisz aż tak manipulować.
    Ciekawe, że nie zauważasz niespójności Konfederacji. A ten przytyk do braku umiejętności rozumienia tekstu to argument ad personam rodem z piaskownicy. 

    Jakiej niespójności? Czytałeś pytania w Latarniku ze zrozumieniem? Jeśli tak, to powiedz mi od kiedy zwiększenie uprawnień poszczególnych szkół w doborze programu, to program lewicowy? A to jest właśnie punkt programu wspólny między Lewicą i Konfederacją. Tego typu punktów jest właśnie koło 30% i dlatego mają taką część wspólną. Jeżeli wczytasz się w te punkty dokładnie, to powinieneś zrozumieć, że ciężko mówić o lewicowej treści.

    Zatem albo skończ już z bezmyślnymi wrzutkami typu niespójności Konfederacji, albo nie dziw się krytyce Twojego aparatu poznawczego.

    Mówienie o fakcie nie jest argumentem ad personam, po prostu tak sformułowałeś swoją wypowiedź. Zauważ, że wypisałem wszystkie możliwości takiej interpretacji, co oznacza, że jedna z nich jest prawdziwa, a nie wszystkie i nie możesz pozostałych traktować jako zarzutu. 
  • edytowano wrzesień 2023
    hm, mam podejrzenie,
    że Didymos, to nasz stary, poczciwy Tomasz
    :)
    Podziękowali 1Berenika
  • Ta dziwna zbieżność poglądów 2 bardzo oddalonych od siebie partii jest wyjaśniana teoria podkowy. Skrajna prawica (konfa) i skrajna lewica (powiedzmy że Razem - skrajna jak na PL) mają w pewnych obszarach podobne poglądy.
  • Didymos powiedział(a):
    A tutaj ktoś pokusił się na podliczenie kosztów kiełbasy wyborczej. Prawicowa konfederacja wypada bardziej na lewo od socjalistów z PiS. Ale to pewnie Turturkowi nie przeszkadza. Socjalistyczne rozdawnictwo jest dla niego SPÓJNE z niby prawicowym programem. 

    Ale to są koszty dla kogo? Budżetu państwa?
  • Pioszo54 powiedział(a):
    hm, mam podejrzenie,
    że Didymos, to nasz stary, poczciwy Tomasz
    :)

    Też to wyczułem. Pojawienie się na forum takiego lewaczka czy to starego czy nowego to dla mnie rodzaj rozrywki podobnej do oglądania TVN-u.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.