Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Weźmiecie udział w referendum?

edytowano październik 2023 w Polityka
Czytałam te pytania i są dość emocjonalne, ale czy przez ton tych pytań ludzie odmawiają wzięcia udziału w nim? Czy ono jest po to, aby zwiększyć szansę  PiSu? O co chodzi dokładnie?
«1

Komentarz

  • Możesz odpowiedzieć tak albo nie. Referendum to święto demokracji, bo jako społeczeństwo bezpośrednio decydujemy o ważnych sprawach. Zdumiewają mnie ludzie, którzy wzywają do bojkotu. To jakiś typ mentalności sowieckiej, gdzie demokracja była we frazesach, ale odmawiano ludziom prawa głosu.
    Podziękowali 1Elf77
  • Wezmę i na wszystkie odpowiem ,,Tak”. Mam nadzieję, że takich jak ja będzie więcej. 
  • Modnightwalker powiedział(a):
    Wezmę i na wszystkie odpowiem ,,Tak”. Mam nadzieję, że takich jak ja będzie więcej. 
    bardzo byłoby zabawne gdyby to nie kwestia bezpieczeństwa
    tak się baw w piaskownicy
    Podziękowali 1Leli
  • paulaarose powiedział(a):
    Czytałam te pytania i są dość emocjonalne, ale czy przez ton tych pytań ludzie odmawiają wzięcia udziału w nim? Czy ono jest po to, aby zwiększyć szansę  PiSu? O co chodzi dokładnie?
    nie, ludzie odmawiają bo tak im powiedzieli w tvn, nie maja swojego rozumu
  • Modnightwalker powiedział(a):
    Wezmę i na wszystkie odpowiem ,,Tak”. Mam nadzieję, że takich jak ja będzie więcej. 
    głosujesz za tym żeby Cię tabun Murzynów wyobracał ? To może lepiej sam poleć do Afryki po co ściągasz Afrykę do Polski ?
  • Oesu
    Jakie referendum, jakie pytania?
    Serio ktoś w to wierzy?
    Dobra, ciemny lud kupi,już to Kurski dawno temu przewidział 
    Chodzi wyłącznie o niekontrolowane dolewanie kasy na kampanię PiSu 
  • Za każdy głos oddany na referendum PiS dostaje 2 zł. To oczywiste.
  • DaddyPig powiedział(a):
    Za każdy głos oddany na referendum PiS dostaje 2 zł. To oczywiste.
    Ale wiesz,że nie działają te prześmiewcze komentarze?
    Nie możesz nie wiedzieć,że chodzi o niekontrolowane sponsorowanie kampanii PiSu.
    PRZED głosowaniem. Nie PO GLOSOWANIU
    Ale przecież to wiesz,tak się stoczysz tuylko
  • Jak można finansować PiS przy okazji referendum, skoro żadne pytanie nie dotyczy PiS?
  • Przecież to wiesz 
  • Gorzej, że Ty nie wiesz. Po co powtarzać bzdurne opinie?
  • A tymczasem wyskoczyła mi reklama partii, która chyba nie lubi demokracji.


  • Na szczęście PAD powiedział w telewizji, że demokracja ma się świetnie. Sam słyszałem.
  • No , skoro PAD powiedział, to możemy być spokojni, na pewno tak jest.
  • beatak powiedział(a):
    No , skoro PAD powiedział, to możemy być spokojni, na pewno tak jest.

    A skoro Tusek nakłamał że referendum nie jest wiążące to co to znaczy ?
  • Hamal powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    No , skoro PAD powiedział, to możemy być spokojni, na pewno tak jest.

    A skoro Tusek nakłamał że referendum nie jest wiążące to co to znaczy ?
    Nie wiem co to znaczy. Jeśli potrzebujesz wytycznych, to przykre. Ja nie muszę i nie kieruję się tym, co mówi jeden, czy drugi polityk.
  • Fakt, Marsz Miliona Serc rozbity przez policję, Tuskowi wybili oko pociskiem z broni gładkolufowej, a Jurek Owsiak tej pory siedzi w więzieniu. Demokracja umiera.
  • To oczywiste. Tuskowi i opozycji zależy by referendum zbojkotować bo jak się okaże że Polacy odpowiedzą 4x nie to czarno na białym będzie że nie chcemy nielegalnych imigrantów a to już będzie problem no bo co wtedy zrobi Donald? Niemcom obiecał że zaleje Polskę imigrantami to bojkotuje referendum. 
    Podziękowali 3Biznes Info Joannna Elf77
  • DaddyPig powiedział(a):
    Fakt, Marsz Miliona Serc rozbity przez policję, Tuskowi wybili oko pociskiem z broni gładkolufowej, a Jurek Owsiak tej pory siedzi w więzieniu. Demokracja umiera.
    Nie zrobiliby tego, bo by z góry przegrali. Na strajkach kobiet znowuz były rozroby i mimo złych intencji organizatorów i ich nie popierałam. Jednak- bądźmy poważni. Jakby PiS to zrobił, to by było po nim.
  • edytowano październik 2023
    Pis nie jest tak jednolity jak jego opozycja.  I raczej z tego wynika że mają jakiekolwiek hamulce. Nie jestem pewien, czy Pis by politycznie stracił, gdyby się bardziej zradykalizował.

    Program opozycji sprowadza się się do ośmiu gwiazdek. I są w tym zgodni. Czysta erystyka. I nie patrzą jakie to przynosi konsekwencje. Szczególnie względem młodzieży, czy ludzi u których zdobyli kredyt zaufania.


  • Dlatego nie znoszę polityki. Pisu też. Jednak na referendum chyba pójdę. Ze względu na to że opozycja chce podjąć realne działania, aby urzeczywistnić te wszystkie obawy. Nie jestem też pewien czy Pis jest jakimkolwiek zabezpieczeniem. Jednak w tym filmiku, twórca dyskretnie przemilczał oczywiste stanowisko opozycji, z którym się ona tak bardzo nawet nie kryje.

    Filmik jest jak najbardziej pożyteczny, ale przy odpowiednim podejściu. Ma dobre przesłanie by nie wiązać poczucie bezpieczeństwa z jakimkolwiek manipulantem. Oczywiście polityk nie jest jakimśtam wyjątkiem od tej reguły
  • Problem z trenerami takimi jak autor filmu jest taki, że strasznie komplikują najprostsze rzeczy. Teoretycznie ma rację, ale sam mocno manipuluje.

    Przykład: to że nie ma przymusowego mechanizmu relokacji, co z oburzeniem demaskuje autor, to wszyscy wiedzą, ale wiedzą też, że takie plany są dyskutowane, zatem zasadne jest żeby społeczeństwo zaprotestowało przeciwko temu.

    Cały film jest manipulację bazującą na wzbudzeniu lęku że jesteśmy manipulowani i zaoferowaniu jako lekarstwa własnego kursu. Autor robi sam to, przed czym ostrzega.

    Podziękowali 1Biznes Info
  • @Turturek Wspomniałeś o relokacji i naszło mnie pytanie- czy to prawda, że sprzedaje się wizy imigrantom?
  • Nie tylko wizy, oświadczenia o powierzeniu pracy, paszporty, dowody osobiste prawa jazdy itd. również. Przestępcy zawsze znajdą sobie możliwość zarobku. Pytanie jest nie czy sprzedaje się wizy, ale kto pozwolił żeby prywatne firmy zajęły się pośrednictwem w załatwianiu wiz.
  • > czy to prawda, że sprzedaje się wizy imigrantom?

    Tak, od 397 zł za sztukę.

    https://wizaserwis.pl/wiza-do-polski/
  • > Filmik jest jak najbardziej pożyteczny

    Mi akurat się nie podoba, że jakiś pan stara się zohydzić demokrację. To dość młody człowiek, który nie ma świadomości, jak wyglądała Polska pod rządami komunistów, kiedy panowała dyktatura i ludzie nie mieli prawa głosu. Dlatego może sobie pozwolić na wymądrzanie się, że pytania nie są takie, jak sam by napisał. 
    Podziękowali 1Biznes Info
  • pytania są typu czy chcesz byc piękny młody i bogaty. Tak czy Nie

    Będę na nie odpowiadał aby się zabezpieczyć przed wyskokami KO i Lewicy.
    Prywatyzacja uchodźcy i takie tam

    Pamiętajcie Trzecia droga to spady z innych partii, po wyborach szybko się rozejdą do innych partii albo na stanowiska w firmach z ramienia PiS lub PO. Na pewno część z nich będzie głosować jak KO część jak PiS. To żadna Trzecia droga.
    Podziękowali 1Biznes Info
  • DaddyPig powiedział(a):
    > Filmik jest jak najbardziej pożyteczny

    Mi akurat się nie podoba, że jakiś pan stara się zohydzić demokrację. To dość młody człowiek, który nie ma świadomości, jak wyglądała Polska pod rządami komunistów, kiedy panowała dyktatura i ludzie nie mieli prawa głosu. Dlatego może sobie pozwolić na wymądrzanie się, że pytania nie są takie, jak sam by napisał. 
    za to w demokracjach rozwiniętych, mają wielokrotne prawo głosu -

    głosują, dopóki nie będzie pożądanego wyniku
  • M_Monia powiedział(a):
    Hej.
    Co słychać?

    Dawno Cie tu nie było  :)
    Hej, jestem w szpitalu, na dniach rodzę 6(!) dziecko więc mam chwilę czasu by zajrzeć tu i tam. 2 lata temu urodziłam Michałka teraz będzie dziewczynka.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.