Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Weźmiecie udział w referendum?

2»

Komentarz

  • Michałek urodził się zdrowy, ma jedną malutką wadę wrodzoną ale to nie ma wpływu na jego życie. Nie mamy totalnie żadnej pomocy przy dzieciach więc po narodzinach 5 maluszka gdzie różnica między nim a poprzednim była mała, zwyczajnie zabrakło mi czasu na forum
  • Teraz pewnie też tak będzie 
  • Ja nie mam ochoty na 4xnie. Raczej dam tak dla podwyższenia wieku emerytalnego. Mam poczucie, że ten wiek i tak będzie się podnosił. Natomiast w sprawie relokacji wynik referendum może mieć znaczenie jako forma nacisku na Brukselę.
    Podziękowali 1Biznes Info
  • Naprawdę byś chciał, aby kobiety pracowały o 7 lat dłużej?
  • edytowano październik 2023
    Ja bym chciała, żeby te wiek był płynny. Ludzie teraz żyją długo. Jak mają zdrowie, pracują chętnie.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Kobiety pracują dłużej i tak, i tak. Dziś byłam w poradni chirurgicznej. Zabieg wykonała pani doktor, która obchodziła 70 urodziny rok temu. Bardzo sprawnie.
  • Nie wiem, kto by pracował w tym kraju, gdyby wszyscy 60+ zostali w domach.
  • W referendum wezmę udział, bo jak mnie pytają - odpowiadam. Tak mnie nauczono. I dlaczego miałabym rezygnować z przysługującego mi prawa głosu?
    Podziękowali 1Biznes Info
  • Berenika powiedział(a):
    W referendum wezmę udział, bo jak mnie pytają - odpowiadam. Tak mnie nauczono. I dlaczego miałabym rezygnować z przysługującego mi prawa głosu?
    Na taki sposób myślenia liczyli też komuniści w 1946. Mnie uczyli, że nie na wszystkie pytania zawsze trzeba odpowiadać.
    https://www.polskieradio.pl/39/156/artykul/238537,3-x-tak-czyli-wielkie-klamstwo-komunistow
    Podziękowali 1Wilfrid
  • Dziś komuniści kandydują z list Koalicji Obywatelskiej, jak Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz, czy Marek Belka.
    Podziękowali 1Leli
  • beatak powiedział(a):
    Mnie uczyli, że nie na wszystkie pytania zawsze trzeba odpowiadać.

    nie trzeba, ale na niektóre warto odpowiedzieć. Tym bardziej że czasem pytanie jest ukryte. Np teraz w referendum będzie pytanie - czy chcesz aby tabuny Murzynów wyobracały ci żonę i córki, a ty zebys na nich pracował. Tylko jest po prostu w wersji ugrzecznionej - czy chcesz przyjąć imigrantów.
  • beatak powiedział(a):
    Na taki sposób myślenia liczyli też komuniści w 1946.
    Szkoda, że ludzie tak mało znają historię, że dają się ogłupiać takimi tekstami.
    Porównywanie tamtego referendum z obecnym ma taki sens jak porównywanie Tuska z Hitlerem.

    Dla mniej zorientowanych ludzie w tamtym referendum odpowiadali zupełnie inaczej niż chciała władza, bo treść była sprzeczna z interesem kraju. Referendum zostało więc sfałszowane.
  • edytowano październik 2023
    Ja tam widzę podobieństwa. I dlatego wziąłem udział w referendum. Z tym że uważam że na obecnym referendum chciała skorzystać nie tylko władza, ale także opozycja. I dlatego też, bardzo chciałbym, aby to referendum było ważne.

    Oczywiście chciałbym pracować do końca życia. W miłej atmosferze. I być w dobrym zdrowiu. I tego oczekuje od polityków, że mi tego zdrowia zbyt dużo nie zabiorą. Bardzo mi się podoba takie podejście do tego jednego pytania w referendum. Dzięki temu mogłem raz odpowiedzieć na tak  :p
    Podziękowali 1Berenika
  • edytowano październik 2023
    beatak powiedział(a):
    Berenika powiedział(a):
    W referendum wezmę udział, bo jak mnie pytają - odpowiadam. Tak mnie nauczono. I dlaczego miałabym rezygnować z przysługującego mi prawa głosu?
    Na taki sposób myślenia liczyli też komuniści w 1946. Mnie uczyli, że nie na wszystkie pytania zawsze trzeba odpowiadać.
    https://www.polskieradio.pl/39/156/artykul/238537,3-x-tak-czyli-wielkie-klamstwo-komunistow
    @beatak , ale dlaczego nie? Skoro referendum i tak się odbyło. I tak koszty zostały poniesione? 
    Jezeli w referendum Polacy jasno określiliby swoj stosunek do przyjmowania nielegalnych emigrantów, to dla każdej władzy, byłoby to w jakiś sposób wiążące. 
    Dla mnie to jest akurat ważna kwestia. Patrząc na kraje Europy Zachodniej, juz raczej nie ma wątpliwości jak idea multi- kulti wygląda w rzeczywistości. 
    Nie mam też wątpliwości, że Tusk ugnie się pod presją UE
  • Czyli historia się powtarza. Referendum dało odpowiedź władzy, która opcja będzie skuteczniejsza by oszukiwać naród. Opcja "pis" odpadła, została opcja "ko". Mało Polaków wybrało świadomy udział w referendum. Czyli ci co byli przy władzy nadal przy niej zostali. Tak czy siak jest nadal równia pochyła
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.