Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nie doceniłem nienawiści do PIS-u.

Naprawdę nie doceniłem nienawiści do PIS-u.
Świeżo po wyborach w pracy zrobiłem sobie własny research pomiędzy współpracownikami. Duża korporacja, większość pracowników bezdzietni lub 1 dziecko. Typowy elektorat PO

Większość głosowała na PO oraz nie brała udziału w referendum czym sie bez ogródek głośno chwalili. Gdy tak podpytywałem - dlaczego - właściwie nie potrafili podać argumentu. - Bo nie jest wiążące. Pokazuję że jednak przy ponad 50% jest. Nie wierzą. Sprawdzają - faktycznie jest. No to dlatego że pytania głupie. No dobrze, jakie są takie są, nawet głupie, ale dlaczego skoro i tak głosowali to przy okazji nie zakreślili nawet tych głupich pytań. Głucha cisza i nerwowe wzruszanie ramionami. Potem mówią że to że nie brali udziału to wcale nie znaczy że są za przyjęciem imigrantów. Często są nawet przeciwko. No to czemu jednak nie zakreślili chociaż tego jednego pytania ? Znowu głucha cisza i nerwowe kręcenie się. I w końcu przyznają że właściwie dlatego, że to całe referendum wymyślił PIS . 
Naprawdę nie doceniłem nienawiści do PIS-u. I propagandy tej nienawiści w TVN. Chociaż propagandę TVN doceniam, ale nie wierzyłem że aż tak bardzo ludzie się jej poddają.

Przypominam sobie gdy dzikie feministki na demonstracji wrzeszczały ohydne przekleństwa, w tle było widać zwykłych ludzi którzy normalnie patrzyliby na to z odrazą, ale teraz mieli na twarzach tylko głupkowate uśmieszki przyzwolenia. Tak wielka jest nienawiść do PIS-u. Czy ktoś widział żeby z taką nienawiścią zwolennicy PIS odnosili sie do PO ? Te okrzyki "wypier.." i "***** ***" . Nie pojedyncze, tylko cały tłum to skandował, kompletne zdziczenie. Ale o dziwo wśród zwolenników PO panuje przekonanie że to PIS jest pełne nienawiści. Tak wielka jest siła medialnej propagandy.

Konfederacja - porażka. Władzę muszą tam mieć młodzi gniewni, i jak to młodzi-gniewni domagali się konfrontacji. Ale jest demokracja i większość nie lubi skrajności. Gdyby zamiast twardo deklarować że z nikim nie będą wchodzić w układy, mówili że "są otwarci na propozycje", "chętnie będą rozmawiać", "sa w stanie budować zgodę i pojednanie", "mogą znaleźć płaszczyznę porozumienia", gdyby złagodniał ich ton i to nawet bez zmiany programu. Samo schowanie Korwina nie wystarczyło. Gdyby tak mówili, i przynajmniej udawali otwartość wobec PIS-u, to może byliby zapraszani do TVP i może nawet przekroczyliby 10%. Być może rolę w tym miał syn Banasia którego zadaniem według nagranego na taśmach Banasia było niedopuszczenie aby Konfederacja w jakikolwiek sposób porozumiała się z PIS-em. To że organizacje składowe Konfederacji są inwigilowane na różne sposoby to wiemy od dawna jeszcze zanim powstała Konfederacja. Jednak widać że niestety nawet nowi liderzy jak Mentzen w to nie wierzą i dali sie ograć.
Do tego sprzeczności programowe typu - są za większą kwotą wolną od podatku, ale są przeciw 800+ które przeciez jest praktycznie tym samym. Przecież mogą popierać 800+ jako formę zwrotu podatku, dzięki czemu mają inny wydźwięk, potem mogliby nawet zlikwidować 800+ jednocześnie likwidując w tej samej wysokości podatki jak PIT, ale niestety młodzi-gniewni sa uparci.

Przeciętny wyborca jest centrowy i nie chce radykalizmu ani z prawa ani z lewa. A tak zabrakło centrowej partii od strony PIS która ściągnęłaby głosy niezadowolonych z PIS a pamiętających złodziejskie rządy PO. Ściągnęła ich centrowa Trzecia Droga. Ta sama która na plakatach krzyczała "Zgoda!" a teraz żrą się o stanowiska. A przeciętny wyborca centrowy i tak nie był w stanie wskazać jakiegokolwiek punktu programu Trzeciej Drogi. Po prostu nie chciał PIS i nie chciał PO, chciał coś pośrodku, byle nie skrajne Lewicę i Konfederację.

PIS - porażka, masa błędów. Dobrze pamiętem że Morawiecki został premierem po to żeby złagodzić stosunki z UE, Morawiecki przyklepywał wszystkie pomysły UE aż w końcu dopiero się zorientowali że UE nienawidzi PIS-u i chce ich zniszczenia. Powinni to wiedzieć od początku. Ogromne błędy przy COVID-ie, wywołali inflację. Fatalne dyskryminujące własnych obywateli programy - kredyt 2% może wziąć Ukrainiec, a nie może Polak po 45 roku życia. Mają słabą propagandę TVP w kontrze do propagandy TVN.
PIS zgubiła pycha, myśleli że narobią programów socjalnych i wszyscy będą im wdzięczni. Również nie docenili siły propagandy nienawiści TVN-u. Nie wystawili żadnej własnej centrowej wydmuszki typu platformerskiej Trzeciej Drogi. I przegrali. Chyba, że jeszcze przekupią PSL.

Teraz do czasu powołania premiera odbędzie się teatrzyk kupowania stanowisk za poparcie. Miłej rozrywki.

«1345

Komentarz

  • edytowano październik 2023
    ...a potem kierowca wstał i zaczął bić brawo a do niego przyłączali się pasażerowie 
    A kółek na czole nie kreślili?

    Już widzę,jak kilka choćby osób słucha w głuchej ciszy perorowania jednego czlowieka z przerośniętym ego, jak daje się odpytywać i kazać tłumaczyć że swoich wyborów i jak zaczyna się czuć głupio, bo niby mają przed sobą kogoś niby mądrzejszego a temu głoszeniu jedynej słusznej prawdy towarzyszy zasłuchanie się i nerwowe wzruszanie rakion. I że się w ogóle tak daje odpytywać 
    Już to widzę   :D

    Podziękowali 2hipolit persa
  • PiS nagrzeszyl podczas rzadzenia I teraz zbiera tego skutki.
  • malagala powiedział(a):
    PiS nagrzeszyl podczas rzadzenia I teraz zbiera tego skutki.
    czym?
    Podziękowali 1beatak
  • Pychą i lenistwem
    Podziękowali 2Coralgol beatak
  • edytowano październik 2023
    to raczej są odczucia,
    łatwo suflowalne przez media

    ja najlepiej się czuję w rozmowie na te tematy, gdy padają konkretne kwoty,
    bo można je porównać z osiągnięciami poprzedników,

    np. stopa bezrobocia czy taki Turów
  • Pycha i lenistwo nie dotyczą kwot
    Kurski w Łagiewnikach, taki przykład
    Przemowy polityków z ambony
    To pycha

    Mnóstwo drobnych zaniedbań, lenistwo.

    Referendum było prezentem dla nas, tak to odbieram. Możecie nie wybrać Pisu, ale wybierzcie chociaż swoją przyszłość. Niestety, i zwykli ludzie postradali rozum
    Podziękowali 2beatak Aga85
  • Pioszo54 powiedział(a):
    malagala powiedział(a):
    PiS nagrzeszyl podczas rzadzenia I teraz zbiera tego skutki.
    czym?
    Niechcący podziękowałam.  Zgadzam się z malagala.
  • Pioszo54 powiedział(a):
    to raczej są odczucia,
    łatwo suflowalne przez media

    ja najlepiej się czuję w rozmowie na te tematy, gdy padają konkretne kwoty,
    bo można je porównać z osiągnięciami poprzedników,

    np. stopa bezrobocia czy taki Turów
    To jest argument merytoryczny. Niestety, nie wystarczy byc sprytnym jak wąż, nie tylko słupki sie muszą zgodzić. A PiS nie jest nieskazitelny. Dużo osób z PiSu pozwalało sobie na grzeszki, mniejsze czy wieksze. I chociaż szczerze uważam, że PiS skupia wiele osób, i jest prowadzony! przez kogos, komu faktycznie leży na sercu dobro Polski, to zdradzić ojczyzne mozna nie tylko z Niemcem, ale tez z wlasną słaboscią.
    Podziękowali 2beatak Coralgol
  • malagala powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    to raczej są odczucia,
    łatwo suflowalne przez media

    ja najlepiej się czuję w rozmowie na te tematy, gdy padają konkretne kwoty,
    bo można je porównać z osiągnięciami poprzedników,

    np. stopa bezrobocia czy taki Turów
    To jest argument merytoryczny. Niestety, nie wystarczy byc sprytnym jak wąż, nie tylko słupki sie muszą zgodzić. A PiS nie jest nieskazitelny. Dużo osób z PiSu pozwalało sobie na grzeszki, mniejsze czy wieksze. I chociaż szczerze uważam, że PiS skupia wiele osób, i jest prowadzony! przez kogos, komu faktycznie leży na sercu dobro Polski, to zdradzić ojczyzne mozna nie tylko z Niemcem, ale tez z wlasną słaboscią.
    wydawało mi się, że temat polityki, jako rzeźby w g..wnie, już przegadaliśmy,
    więc jedynym merytorycznym argumentem, może być porównanie skali
  • Pioszo54 powiedział(a):
    malagala powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    to raczej są odczucia,
    łatwo suflowalne przez media

    ja najlepiej się czuję w rozmowie na te tematy, gdy padają konkretne kwoty,
    bo można je porównać z osiągnięciami poprzedników,

    np. stopa bezrobocia czy taki Turów
    To jest argument merytoryczny. Niestety, nie wystarczy byc sprytnym jak wąż, nie tylko słupki sie muszą zgodzić. A PiS nie jest nieskazitelny. Dużo osób z PiSu pozwalało sobie na grzeszki, mniejsze czy wieksze. I chociaż szczerze uważam, że PiS skupia wiele osób, i jest prowadzony! przez kogos, komu faktycznie leży na sercu dobro Polski, to zdradzić ojczyzne mozna nie tylko z Niemcem, ale tez z wlasną słaboscią.
    wydawało mi się, że temat polityki, jako rzeźby w g..wnie, już przegadaliśmy,
    więc jedynym merytorycznym argumentem, może być porównanie skali
    Jeśli chcesz zmierzyć stopień wkurzenia ludzi rządami PiS, popatrz na frekwencję wyborczą - najwyższą od 1989
  • edytowano październik 2023
    Wilfrid powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    malagala powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    to raczej są odczucia,
    łatwo suflowalne przez media

    ja najlepiej się czuję w rozmowie na te tematy, gdy padają konkretne kwoty,
    bo można je porównać z osiągnięciami poprzedników,

    np. stopa bezrobocia czy taki Turów
    To jest argument merytoryczny. Niestety, nie wystarczy byc sprytnym jak wąż, nie tylko słupki sie muszą zgodzić. A PiS nie jest nieskazitelny. Dużo osób z PiSu pozwalało sobie na grzeszki, mniejsze czy wieksze. I chociaż szczerze uważam, że PiS skupia wiele osób, i jest prowadzony! przez kogos, komu faktycznie leży na sercu dobro Polski, to zdradzić ojczyzne mozna nie tylko z Niemcem, ale tez z wlasną słaboscią.
    wydawało mi się, że temat polityki, jako rzeźby w g..wnie, już przegadaliśmy,
    więc jedynym merytorycznym argumentem, może być porównanie skali
    Jeśli chcesz zmierzyć stopień wkurzenia ludzi rządami PiS, popatrz na frekwencję wyborczą - najwyższą od 1989
    to raczej są odczucia,
    łatwo suflowalne przez media

    mój wpis z 15:39

    zresztą wpis Maćka z wątku 
    http://wielodzietni.org/discussion/35169/podsumowanie-wyborcze#latest

    pokazuje stopień zacietrzewienia i jego absurdy
  • edytowano październik 2023
    Pioszo54 powiedział(a):
    malagala powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    to raczej są odczucia,
    łatwo suflowalne przez media

    ja najlepiej się czuję w rozmowie na te tematy, gdy padają konkretne kwoty,
    bo można je porównać z osiągnięciami poprzedników,

    np. stopa bezrobocia czy taki Turów
    To jest argument merytoryczny. Niestety, nie wystarczy byc sprytnym jak wąż, nie tylko słupki sie muszą zgodzić. A PiS nie jest nieskazitelny. Dużo osób z PiSu pozwalało sobie na grzeszki, mniejsze czy wieksze. I chociaż szczerze uważam, że PiS skupia wiele osób, i jest prowadzony! przez kogos, komu faktycznie leży na sercu dobro Polski, to zdradzić ojczyzne mozna nie tylko z Niemcem, ale tez z wlasną słaboscią.
    wydawało mi się, że temat polityki, jako rzeźby w g..wnie, już przegadaliśmy,
    więc jedynym merytorycznym argumentem, może być porównanie skali

    Mi jest po prostu przykro i zal, ze pewna szansa zostala zmarnowana. Może etos męża stanu już się zdezaktualizowal, skororozmawiamy tylko tym, że nie ukradli wcale tak dużo?

  • malagala powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    malagala powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    to raczej są odczucia,
    łatwo suflowalne przez media

    ja najlepiej się czuję w rozmowie na te tematy, gdy padają konkretne kwoty,
    bo można je porównać z osiągnięciami poprzedników,

    np. stopa bezrobocia czy taki Turów
    To jest argument merytoryczny. Niestety, nie wystarczy byc sprytnym jak wąż, nie tylko słupki sie muszą zgodzić. A PiS nie jest nieskazitelny. Dużo osób z PiSu pozwalało sobie na grzeszki, mniejsze czy wieksze. I chociaż szczerze uważam, że PiS skupia wiele osób, i jest prowadzony! przez kogos, komu faktycznie leży na sercu dobro Polski, to zdradzić ojczyzne mozna nie tylko z Niemcem, ale tez z wlasną słaboscią.
    wydawało mi się, że temat polityki, jako rzeźby w g..wnie, już przegadaliśmy,
    więc jedynym merytorycznym argumentem, może być porównanie skali

    Mi jest po prostu przykro i zal, ze pewna szansa zostala zmarnowana. Może etos męża stanu już się zdezaktualizowal? Że rozmawiamy tylko tym, że nie ukradli wcale tak dużo?

    rozmawiamy o najlepszych rządach, jakie Polska miała

    o niebo lepszych niż na Zachodzie (co można zobaczyć np. w statystykach przestępczości)
  • "Zmarnowana szansa" dotyczy reelekcji
  • malagala powiedział(a):
    "Zmarnowana szansa" dotyczy reelekcji
    która jest wynikiem rozhuśtanych emocji,
    można tę sytuację opisać powiedzeniem o miękkim sercu i twardym siedzeniu
  • Pieszo54 jesteś odrealniony
    Podziękowali 1beatak
  • malagala powiedział(a):

    Referendum było prezentem dla nas, tak to odbieram. Możecie nie wybrać Pisu, ale wybierzcie chociaż swoją przyszłość. Niestety, i zwykli ludzie postradali rozum
    Dokładnie. 
    Czy mogą się wypowiedzieć osoby, które zbojkotowały referendum, dlaczego?

    Podziękowali 1malagala
  • Aga85 powiedział(a):
    malagala powiedział(a):

    Referendum było prezentem dla nas, tak to odbieram. Możecie nie wybrać Pisu, ale wybierzcie chociaż swoją przyszłość. Niestety, i zwykli ludzie postradali rozum
    Dokładnie. 
    Czy mogą się wypowiedzieć osoby, które zbojkotowały referendum, dlaczego?

    Ja i cała moja rodzina, a także większość znajomych. Nienawidzę, gdy ktoś robi ze mnie idiotę i zadaje pytania w stylu ,,Czy chcesz być pięknym, szczęśliwym i bogatym?''. I to w referendum, które powinno dotyczyć kluczowych spraw, a nie rzeczy oczywistych. Drugi powód to zademonstrowanie sprzeciwu wobec partii , której sposób rządzenia mierził mnie tak, jak nic nigdy przedtem. Wiedziałam, że oni liczbowo pewnie wygrają i tak się też stało. Ale nie biorąc tej karty swój sprzeciw i bunt przeciwko tej prymitywnej propagandzie mogłam wyrazić i to też zrobiłam. 
    Dodatkowo, ja osobiście uważam, że pytania sa tendencyjne i bazują na strachu oraz budzeniu obaw. A to już jest kwestia emocji, którymi w tak ważnych sprawach nie powinny odgrywać roli. Sterowanie ludźmi za pomocą strachu jest dla mnie nie do obrony. I nie hejtujcie, proszę. Odpowiedziałam, zgodnie z prośbą.
    Podziękowali 4Coralgol Beta hipolit Wilfrid
  • Pytanie o podnieseinie wieku emerytalnego było pytaniem o bycie pięknym, mądrym i bogatym?

    Dla mnie ta argumentacja jest niepojętą. Przecież wyraziłaś swój sprzeciw w wyborach, głosując na inną partie...?
    Podziękowali 2Aga85 Elf77
  • malagala powiedział(a):
    Pytanie o podnieseinie wieku emerytalnego było pytaniem o bycie pięknym, mądrym i bogatym?

    Dla mnie ta argumentacja jest niepojętą. Przecież wyraziłaś swój sprzeciw w wyborach, głosując na inną partie...?
    A znasz kogoś, kto jest za podniesieniem tego wieku? Bo ja nie 
  • Tak, sporo osób. Myślę też, że wielu polityków z tzw demokratycznej opozycji jest za tym.
    Podziękowali 1Berenika
  • Nie do końca się z Tobą zgadzam. Pytania są faktycznie sformułowane dosc tendencyjnie, ale poruszane kwestie są jak najbardziej ważne I wcale nie oczywiste! 
    Wiele osób było przeciwnych budowie muru, część uważała, że jest to drogie, a nieskuteczne rozwiązanie. 
    Przymusowa relokacja? Przecież ten wątek jak najbardziej jest aktualny i przewija sięw różnych europejskich rozmowach. Dla mnie bardzo istotny.
    Kompletnie nie doceniamy, jako Polacy, tego że żyjemy w bezpiecznym i dość uporządkowanym kraju. 
    Podobnie wiek emerytalny, tu też zdania są podzielone. Wiele osób (w tym ja) uwaza, że podwyzszenie wieku ,to raczej nieunikniony scenariusz.
    Moim zdaniem szkoda, bo jaki to sprzeciw tak naprawdę? Troche tak - Na złość mamie, nogę złamie.
    Niezależnie kto będzie rządził i jakimi pobudkami będzie się kierował. Zawsze takie referendum mogłoby być  czymś wiążącym...

    Podziękowali 3malagala Joannna Basja
  • BTW, nie głosowałam na pis
    Podziękowali 1malagala
  • Wg mnie oni Was podpuścili. Serio. Jak dzieci Was zrobili. Że to głupie pytania, że wyraźmy sprzeciw. Sprzeciw został wyrażony w głosowaniu do parlamentu, w tym samym miejscu i czasie! A tym referendum można było ostudzić zapędy niektórych, bez względu na to, kto by wygrał. Nie pojmuję
  • Ok. Macie prawo tak uważać. Nie musisz wszystkiego pojmować. 
  • malagala powiedział(a):
    Pytanie o podnieseinie wieku emerytalnego było pytaniem o bycie pięknym, mądrym i bogatym?

    Dla mnie ta argumentacja jest niepojętą. Przecież wyraziłaś swój sprzeciw w wyborach, głosując na inną partie...


    ?Swój sprzeciw wobec tej władzy wyrażam wszędzie gdzie się tylko da. W wyborach, w referendum i tam, gdzie mogę. Nie ,, odmrażam sobie uszu na złość władzy" bo zwyczajnie nie wierzę we wprowadzenie rzeczy, przed którymi straszą. Nie wierzę, by jakakolwiek władza wpuszczała hordy uchodźców, podnosiła wiek i wyprzedawała majątek. To raczej Wy, wierząc w tej bzdury, pięknie daliście się wpuścić w maliny. 
  • Prawdopodobnie odniesienie wieku emerytalnego będzie koniecznością wynikającą z demografii. Ja za nim głosowałam.
    Podziękowali 2malagala Aga85
  • edytowano październik 2023
    @beatak, Ty jesteś mądra kobieta, a piszesz takie rzeczy! Przecież Tusk podniósł wiek emerytalny. Nie mów, że tego nie pamiętasz. To nie jest kwestia wiary tylko faktów 
    Podziękowali 2malagala Joannna
  • Berenika powiedział(a):
    Prawdopodobnie odniesienie wieku emerytalnego będzie koniecznością wynikającą z demografii. Ja za nim głosowałam.
    Ci, co mogą i tak pracują, już po osiągnięciu tego wieku. To pytanie dla mnie jest tam zbędne, bo w Polsce większość ludzi niemal do śmierci pracuje. 
  • malagala powiedział(a):
    Wg mnie oni Was podpuścili. Serio. Jak dzieci Was zrobili. Że to głupie pytania, że wyraźmy sprzeciw. Sprzeciw został wyrażony w głosowaniu do parlamentu, w tym samym miejscu i czasie! A tym referendum można było ostudzić zapędy niektórych, bez względu na to, kto by wygrał. Nie pojmuję
    Ja pojmuję. Partia rządząca wymyśliła referendum, więc zrobię na złość prezesowi i nie odpowiem na pytania. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.