Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Poczta Polska na sprzedaż

2»

Komentarz

  • edytowano 16 luty
    .
  • Pioszo54 powiedział(a):
    podniosą ceny na co?
    e-doręczenia na przykład i inne usługi na które ma monopol. Sprzedawanie firmy która ma na coś monopol, jest dość kuriozalnym pomysłem. Chyba że przed sprzedażą uwolnią dostęp do tych wszystkich usług dla innych operatorów. Ale politycy są na to zbyt niekompetentni.

    Podziękowali 1Pioszo54
  • wczoraj wystawiono na sprzedaż markę URSUS - cena 120 mln zł, może każdy kupić i sprzedawać np. prezerwatywy w Chinach
    może i tak zrobić z Pocztą Polską
  • Prayboy powiedział(a):
    wczoraj wystawiono na sprzedaż markę URSUS - cena 120 mln zł, może każdy kupić i sprzedawać np. prezerwatywy w Chinach
    może i tak zrobić z Pocztą Polską
    tęsknota za PRL-em?
  • To w Niemczech i w Anglii i we Francji jest PRL?
    Oni sprzedali swoją pocztę ?
  • edytowano 17 luty
    Prayboy powiedział(a):
    To w Niemczech i w Anglii i we Francji jest PRL?
    Oni sprzedali swoją pocztę ?
    z Ursusem mi się skojarzyło, (który jest trupem od lat 90-tych)
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Zakłady_Przemysłu_Ciągnikowego_„Ursus”

    ale dalej nie rozumiem, 
    po co monopol przesyłek poleconych/z potwierdzeniem odbioru?
  • Gdyby to były małe firmy w ramach Polski na dodatek konkurujące ze sobą to OK.
    Ale jak schedę po PP przejmą międzynarodowe koncerny to na to ja się nie zgadzam.
    Może się okazać, że w momencie kryzysowym nam nie pomogą a wręcz będą sabotować działania rządu.
    Podobnie jest z żywnością, można wszytko importować, ale jak będzie kryzys to będzie problem bo nie będzie własnej żywności - czy to tak trudno zrozumieć ?
    Zachód ma wylane wojna im nie grozi, oni nawet armii prawie nie mają. Mają zasoby żeby armię w rozsądnym czasie tworzyć, ale na nasze warunki to może być za mało.
    Podziękowali 2malagala Biznes Info
  • Usługi to jedno. To faktycznie powinno być polskie. Natomiast drugą sprawą są budynki Poczty- zastanawia mnie na co Poczcie te wielkie gmachy w miastach? 
  • Nowy prezes poczty zarządził aby przemielić cały nakłąd znaczków z "Zaporą" przygotowany na 1 marca.

    Dzięki czerwonej hołocie głosującej na KO i Trzecią Drogę
    Podziękowali 2zbyszek Biznes Info
  • edytowano 4 marzec
    Do tego jeszcze pocztowi złodzieje. Pamiętacie jak za komuny pocztowcy otwierali listy z zagranicy w poszukiwaniu pieniędzy ? i tylko zamieszczali adnotację że list przyszedł już uszkodzony. Państwowe szambo.
  • Hamal powiedział(a):
    Do tego jeszcze pocztowi złodzieje. Pamiętacie jak za komuny pocztowcy otwierali listy z zagranicy w poszukiwaniu pieniędzy ? i tylko zamieszczali adnotację że list przyszedł już uszkodzony. Państwowe szambo.
    Nie, to cenzura otwierała.
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    To w Niemczech i w Anglii i we Francji jest PRL?
    Oni sprzedali swoją pocztę ?
    z Ursusem mi się skojarzyło, (który jest trupem od lat 90-tych)
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Zakłady_Przemysłu_Ciągnikowego_„Ursus”

    ale dalej nie rozumiem, 
    po co monopol przesyłek poleconych/z potwierdzeniem odbioru?
    Może po to aby można było wezwać ludzi do obrony?
  • Prayboy powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    To w Niemczech i w Anglii i we Francji jest PRL?
    Oni sprzedali swoją pocztę ?
    z Ursusem mi się skojarzyło, (który jest trupem od lat 90-tych)
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Zakłady_Przemysłu_Ciągnikowego_„Ursus”

    ale dalej nie rozumiem, 
    po co monopol przesyłek poleconych/z potwierdzeniem odbioru?
    Może po to aby można było wezwać ludzi do obrony?

    ?
  • Poczta potrzebuje reformy, a nie sprzedaży
  • Prayboy powiedział(a):
    Nowy prezes poczty zarządził aby przemielić cały nakłąd znaczków z "Zaporą" przygotowany na 1 marca.

    Dzięki czerwonej hołocie głosującej na KO i Trzecią Drogę
    O jacie, widzę że jesteś zorientowany i w tym mocno siedzisz. Tylko po co wspierasz ideologiczne myślenie? To nie jest żadna hołota, tylko ludzie którzy mają inne priorytety. I dla nich KO i Trzecia Droga byli atrakcyjniejsi. Tak jak dla Ciebie inna frakcja jest atrakcyjniejsza. Dla mnie jest ważna edukacja i w tej kwestii mógłbym nazwać hołotą tych co głosowali na Pis. A przecież byłoby to krzywdzące, prawda?  
    Podziękowali 2Beta jan_u
  • zbyszek powiedział(a):
    Poczta potrzebuje reformy, a nie sprzedaży
    haha, tak - reformy polegającej na zaoraniu tego syfu i posypaniu solą.
    Podziękowali 1Pioszo54
  • edytowano 13 marzec
    Sytuacja z wczoraj - jak zwykle mimo że byłem w domu w skrzynce zastałem awizo , idę na lokalną pocztę, 3 okienka z których jedno otwarte z 2 paniami, na poczcie żadnego klienta poza mną, podchodzę do okienka i podaję awizo, a panie stawiają mi przed nosem informację "okienko nieczynne" i mówią że będą się zmieniać. Czekam chwilę i w końcu wyciągam telefon i uruchamiam stoper. Zgadnijcie ile czasu panie się zamieniały na stanowisku. Pani opuszczająca tu przybiła pieczątkę, tam przełożyła jakieś papiery, trochę sobie pogadała ze zmienniczką. Stoper pokazał 5 min 34 sekundy, plus czas zanim odpaliłem stoper. 
    Dlaczego zmienniczka po prostu nie usiadła w którymś z pozostałych wolnych okienek żeby jakoś zachować ciągłość działania jest dla mnie tajemnicą.
    Zaorać i posypać solą.
  • Niestety, nie narażają za zmianami. 
  • Listonosz, kolejarz, leśnik. Dawne szanowane.zawody przechodzą do historii..
  • Tymczasem angielska Royal Mail kwitnie.. gdzie jest błąd? Tak. W PRL. komuchy oraz ich współczesny lewacki pomiot wszystko zniszczyły.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.