Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

WP o wielodzietnych

Komentarz

  • Zwróćcie uwagę, że zdjęcia w tym "fotoreportażu" pochodzą z agencji fotograficznej i każde przedstawia inne dzieci. Ogólnie się cieszę, że piszą pozytywnie o wielodzietnych, ale sposób potraktowania tematu jest dziwaczny.
  • Ano, też zwróciłem na to uwagę.

    Ale cieszę się, że na stronach działu "Kobiety" w WP pojawił się taki artykuł.
  • Joanna i Marek wbrew opinii otoczenia, planują czwarte dziecko, bo jak mówią oboje, nic w życiu nie ma większego sensu, niż wychowywanie drugiego człowieka. - I raczej na nim poprzestaniemy. Postanowiliśmy zweryfikować nasze plany i mieć nie piątkę, a czwórkę dzieci - mówi Joasia.

    Ach, to planowanie...
  • [cite] Maciek:[/cite]<i>Joanna i Marek wbrew opinii otoczenia, planują czwarte dziecko, bo jak mówią oboje, nic w życiu nie ma większego sensu, niż wychowywanie drugiego człowieka. - I raczej na nim poprzestaniemy. Postanowiliśmy zweryfikować nasze plany i mieć nie piątkę, a czwórkę dzieci - mówi Joasia.</i>

    Ach, to planowanie...

    Każdy dojrzewa w swoim czasie.
    Spojrzyj na to inaczej - piszą o realnych reakcjach rodziny i otoczenia, i o swoim zdeterminowaniu.

    Nie każdy Twoją drogą, Maćku.
    (-:
  • Z drugiej strony czy gotuje się dla trzech osób, czy dla pięciu, to już niewielka różnica - przekonuje Asia. :cool:

    Aaaa. I to jeszcze jest dobre:

    Bardzo często wielodzietni spotykają się z brakiem zrozumienia otoczenia. Żeby nie czuli się osamotnienie w swoim wyborze, powstają dla nich fora internetowe.

    Jakież to proste. Fora same powstają, aby nie czuli się osamotnieni. Aż się wzruszyłem, jakie te fora są dobre, że tak powstają.
  • Gdzie jest Jola?
  • A mnie się cuś widzi, że to nie żaden reportaż, ale remix naszych wpisów na forach internetowych.
  • czyli nie dają rady:shocked::shocked::shocked:
    albo Marek rady albo Asia daje
    albo albo
  • no bo są tacy, co chcieliby więcej, ale się boją i są ciekawi, jak takie życie wygląda:bigsmile:
    a są pewnie i tacy, których wszystko co dotyczy innych interesuje...
  • Tak, wiem, że jak ludzie:bigsmile:
    Ale nie każdemu to się udaje, a chcieli by:cry:
    Wiem, że to głupio brzmi, ale też ci którzy w dobrych intencjach się pytają, zastanawiają się jak pokonać przeciwności...
  • Niby racja ale mamy ZUSr więc jedno lub bezdzietni chcąc nie chcąc wchodzą w moje życie...
  • Ojej... Z każdym kolejnym wpisem Werka słabnie. Może pora zjeść trochę rosołu?
  • cóż, nie jest to forum dla niewielodzietnych...
  • anarchista?
    Podatkowy. Podatki tylko na opłacenie drużyny i opola.
  • no jak to...? skoro słabnie, to czyżby przedtem była mocna? nie uwierzę
    Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma, temu zabiorą i to, co mu się wydaje, że ma
  • Nie wiem jak Wy, ale ja trochę jestem zaskoczona tymi wyznaniami. Konkretnie trudno mi uwierzyć, by rodzina z trójką dzieci stanowiła w naszym kraju aż takie "dziwowisko". ..
  • Monika, w szkołach Sternika średnia dzietność rodzin wynosi 4,5 ale w redakcji Wirtualnej Polski... może z 0,3?
  • w redakcji WP pewnie tak, ale w skali ogólnokrajowej chyba wygląda to trochę inaczej (może się mylę???) - a z artykułu wynika, że to nie w redakcji się dziwili, tylko rodzina i przyjaciele (jak się dowiedzieli o trzeciej ciąży to współczuli zamiast gratulować). A w końcu ten Marek sam pochodził z wielodzietnej. Czyli normalni ludzie z otoczenia nie mogą zrozumieć, że małżeństwo może chcieć więcej niż "parkę". Czy Wy też macie takie doświadczenia? u mnie nikt się nie dziwił ani trzeciej ani czwartej ciąży, choć mama istotnie wzdychała czasem "oj bidulko, jak ty sobie dasz radę..."
    Kurcze, zaniżam średnią Sternikowi :shamed:
  • To, że jest to forum dla wielo- , nie znaczy, że powinno się tworzyć stereotypy wokół jedno-.... Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------


    Jakie stereotypy...?
    Przecież wszyscy wiedzą, że jedno-dzietni to ci, których nie stać na więcej dzieci! Biedactwa.
  • [cite] monika44:[/cite]Kurcze, zaniżam średnią Sternikowi :shamed:
    My też, wstyd się przyznać.

    W niektórych klasach jest nawet 6,5.
  • Czyli normalni ludzie z otoczenia nie mogą zrozumieć, że małżeństwo może chcieć więcej niż "parkę". Czy Wy też macie takie doświadczenia? u mnie nikt się nie dziwił ani trzeciej ani czwartej ciąży, choć mama istotnie wzdychała czasem "oj bidulko, jak ty sobie dasz radę..."
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------
    U nas "normalni" z otoczenia też się dziwili ( rodzina),
    Nas dziwiło to, że oni się dziwią.
    Zresztą uznani jesteśmy za dziwaków:shocked::shocked::shocked:
  • No Małgorzato, ale Ty jesteś rekordzistka, to i nic dziwnego, że się dziwią... Ale przy trójce???:shocked:
  • Ja tam w sumie lubię się wyróżniać z tłumu :bigsmile:
  • [cite] Malgorzata:[/cite]przy jedenastce (+1), jak idę, padają na kolana (taka jest różnica reakcji):rolling::rolling::rolling:
    :clap::crazy::clap:
  • Dobrze, że nie na twarze. :bigsmile:
  • Jeszcze nie :cool::wink:
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]To, że jest to forum dla wielo- , nie znaczy, że powinno się tworzyć stereotypy wokół jedno-.... Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe.


    Jakie stereotypy...?
    Przecież wszyscy wiedzą, że jedno-dzietni to ci, których nie stać na więcej dzieci! Biedactwa.
    Ja tylko dodam, że jest mi przykro... Mnie stać na więcej niż jedno czy dwoje, czy nawet czworo. I co z tego?
  • Anno :kissing:
    Pan Bóg przecież planuje, nie my :wink:
  • [cite] anna30:[/cite]
    [cite] Agnieszka63:[/cite]To, że jest to forum dla wielo- , nie znaczy, że powinno się tworzyć stereotypy wokół jedno-.... Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe.


    Jakie stereotypy...?
    Przecież wszyscy wiedzą, że jedno-dzietni to ci, których nie stać na więcej dzieci! Biedactwa.
    Ja tylko dodam, że jest mi przykro... Mnie stać na więcej niż jedno czy dwoje, czy nawet czworo. I co z tego?
    Przepraszam Anno30 :kissing:
    Anno30, są wyjątki od tego, co napisałam o jedno-dzietnych.
    Regułą dzisiaj jest WYGODNICTWO (nie piszę o Tobie Anno, ani o nikim - mam nadzieję - z tego forum), dlatego mamy dużo jedynaków.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.