Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Bierzmowanie "Agaty"

2»

Komentarz

  • [cite] Eleonora:[/cite]@ Gregorius
    Toż to byłby paraliż Stolicy Apostolskiej...

    Może tu obowiązywał ten przypadek:

    Kan. 1355 -
    § 2. Z kary wiążącej mocą samego prawa, jeszcze nie deklarowanej, ustanowionej ustawą, jeśli nie jest zarezerwowana Stolicy Apostolskiej, może zwolnić ordynariusz własnych podwładnych oraz tych, którzy przebywają na jego terytorium lub na nim dopuścili się przestępstwa, a także każdy biskup w akcie sakramentalnej spowiedzi.

    Twierdzisz, że ekskomunikowani biskupi mogli z siebie nawzajem zdjąć ekskomunikę?
  • Nie - bo
    1. ten występek jest zarezerwowany dla Stolicy Apostolskiej,
    2. obowiązuje hierarchia: świecki - ksiądz - biskup - papież.
    Sprawy ekskomunikowanych biskupów załatwia papież. Sprawy ekskomunikowanych świeckich przeskakują oczko wyżej, czyli do biskupa.
  • To są świeccy księża?
  • Księżynki.
  • Trzeba znać swoje miejsce w szeregu. Komu mało dano - od tego mało wymagać się będzie.
  • A ja powtarzam moje pierwsze pytanie w tym wątku: co w tym kościele na ołtarzu bocznym robi zdjęcie JPII? T
  • Wisi sobie, a Ty co protestant?
  • [cite] Taw:[/cite]Wisi sobie, a Ty co protestant?
    A od kiedy JPII jest świętym, żeby jego obraz sobie o tak wisiał na ołtarzu bocznym?
  • Zawsze się mówiło Ojciec Święty, a nie panie papież.
  • [cite] Taw:[/cite]Zawsze się mówiło Ojciec Święty, a nie panie papież.
    Ale zdjęcie/portret aktualnego papieża też nie wisi nigdzie na ołtarzu, najwyżej w zakrystii.
  • [cite] Maciek:[/cite] Bo czuję się zbulwersowany sytuacją, kiedy "Agata" na swoim blogu kilkanaście miesięcy temu wyrażała zadowolenie z faktu, że jej dziecko zostało zgładzone, a teraz jakby nigdy nic wrzuca fotkę z bierzmowania.

    Wyrażała?
  • Ale zdjęcie/portret aktualnego papieża też nie wisi nigdzie na ołtarzu, najwyżej w zakrystii.
    Jeszcze czego- Niemca wieszac przy ołtarzu...
  • Nie jestem pewnien ale kiedyś brat mój (zakonnik) tłumaczył mi, że z rozgrzeszyć aborcję może biskup, albo spowiednik, który posiada upoważnienie od biskupa do rozgrzeszania w tym zakresie.

    A skąd wiadomo, że to zdjecie owej AGATY? Jakoś nie potrfiłem tego znaleźć. :angry:
  • [cite] Taw:[/cite]Ale zdjęcie/portret aktualnego papieża też nie wisi nigdzie na ołtarzu, najwyżej w zakrystii.
    Jeszcze czego- Niemca wieszac przy ołtarzu...

    Zasłyszane w jakimś kabarecie "Ta Popiołkowa, to ona głupia jest, mówi, że papież żyje"
  • [cite] Spioch:[/cite]Nie jestem pewnien ale kiedyś brat mój (zakonnik) tłumaczył mi, że z rozgrzeszyć aborcję może biskup, albo spowiednik, który posiada upoważnienie od biskupa do rozgrzeszania w tym zakresie.

    A skąd wiadomo, że to zdjecie owej AGATY? Jakoś nie potrfiłem tego znaleźć. :angry:

    Z tego, co ja wiem, to w praktyce wygląda to tak, że rozgrzeszyć aborcję może ksiądz spowiadający w katedrze danego miasta (pewnie ci księża mają to upoważnienie od biskupa, o którym pisze Śpioch) - czy to znaczy, że jak ktoś mieszka na wsi to musi jechać do miasta? chyba tak...

    W Warszawie natomiast może to być każdy ksiądz (nie musi posługiwać akurat w katedrze).

    Co do tego czy to ta "Agata" - to ja się dokopałam we wcześniejszych wpisach, bo też w to wątpiłam i wygląda na to, że faktycznie tak...
  • @ Filip: Były takie wpisy, w których "A." wyrażała satysfakcję z tego, że problem się rozwiązał i ma teraz wokół siebie prawdziwych przyjaciół.

    @ Gregorius: Nie pierwszy to przypadek, kiedy polskie duchowieństwo pokazuje Benedyktowi gest Kozakiewicza. Benedykt mówi, że proces beatyfikacyjny musi przebiegać zgodnie z procedurą i potrwa jeszcze trochę czasu, to my wystawiamy Janowi Pawłowi ołtarze i można nam naskoczyć.
  • [cite] _Joanna _:[/cite]
    [cite] Spioch:[/cite] (...)
    A skąd wiadomo, że to zdjecie owej AGATY? Jakoś nie potrfiłem tego znaleźć. :angry:
    (...)
    Co do tego czy to ta "Agata" - to ja się dokopałam we wcześniejszych wpisach, bo też w to wątpiłam i wygląda na to, że faktycznie tak...
    Ja też, co więcej dokopałam się jej dalekowschodniego pochodzenia. Ktoś kiedyś pytał gdzie był dziadek dziecka kiedy się to wszystko działo...
  • to my wystawiamy Janowi Pawłowi ołtarze i można nam naskoczyć.
    Ech...ale takich bohaterów coby zajumali obraz z Watykanu i dopiero wieszali już nie ma...
  • :bigsmile:
  • [cite] Taw:[/cite]to my wystawiamy Janowi Pawłowi ołtarze i można nam naskoczyć.
    Ech...ale takich bohaterów coby zajumali obraz z Watykanu i dopiero wieszali już nie ma...

    Dziś prawdziwych Cyganów już nie maaaaa......
  • Taw: To są świeccy księża?
    A świeckie kierowniczki duchowe?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.