Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Warszawa: Konferencja ,,Homoseksualizm z naukowego i religijnego punktu widzenia"

edytowano kwiecień 2009 w Polecamy
Koło Naukowe Myśli Politycznej i Prawnej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie organizuje 7 maja o godzinie 11.00 konferencję naukową na temat homoseksualizmu.

Wystąpią:
- Dr Paul Cameron (Family Resarch Institute): Medyczne konsekwencje praktyk homoseksualnych
- Ks. dr Mirosław Nowosielski (UKSW): Psychologiczne aspekty
homoseksualizmu
- Dr Marek Czachorowski (KUL): Homoseksualizm a starożytna Grecja
- Ks. prof. dr hab. Tadeusz Ślipko (PAT): Homoseksualizm z perspektywy etycznej
- Dr Jolanta Próchniewicz (UAM): Geneza zachowań homoseksualnych
- Lena Wojdan (Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich): Praktyka leczenia homoseksualizmu

Moderacja:
Ks. prof. dr hab. Majkowski (UKSW)

Serdecznie zapraszamy!

Warszawa, ul. Wóycickiego 1/3
Budynek Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych (dojazd autobusami 181, 114, 106).
«13

Komentarz

  • They [homosexuals] need to accept that God created them as they are. This is something that they have been given to bear as a burden said Wojdan, sporting a large crucifix around her neck. The goal isnâ??t to change the patient, to shift their orientations, but rather to prepare them to accept their leanings.

    "This is a kind of suffering which has meaning for Christians, a suffering that they have to face each day," Wojdan added.
    Źródło
    Wystąpienie Pani Leny może być szokujące.. bo tyle się mówi o "leczeniu", a okazuje się, że homoseksualistą się jest i basta!
  • homoseksualistą się jest i basta!

    Widzę, że ci na tym bardzo zależy.
  • To dosyć ciekawe spojrzenie na sprawę.. Początkowo myślałem, że Pani Lena Wojdan jest kwiatkiem do kożucha (wśród doktorów i profesorów...), ale jej wykład może być jednym z ciekawszych. Może uda się dotrzeć do materiałów konferencyjnych?
  • E tam. O poglądach pani Wojdan każdy może sobie przeczytać, więc jeżeli organizatorzy ją zaprosili, to właśnie po to, aby przedstawiła ten punkt widzenia.
  • @Osa

    They [homosexuals] need to accept that God created them as they are. This is something that they have been given to bear as a burden said Wojdan, sporting a large crucifix around her neck. The goal isnâ??t to change the patient, to shift their orientations, but rather to prepare them to accept their leanings.

    "This is a kind of suffering which has meaning for Christians, a suffering that they have to face each day," Wojdan added.



    Proszę o przetłumaczenie tekstu , bo nie wszyscy znają na forum angielski.
    Piotr
  • Wystarczy, że przeczytasz podlinkowany przeze mnie wywiad. W tekście angielskim są co prawda smaczki typu "mówi Wojdan kręcąc wielkim krucyfiksem dookoła szyi", ale reszta jest w ten sam deseń :wink:
  • [cite] Malgorzata:[/cite]jak występuje Czachorowski, to spoko:thumbup::thumbup:

    Treściowo pewnie spoko, ale ta fooooormaaaa. Miałam z nim na studiach wykłady z etyki, niestety o 8.30 rano, a on nie pomagał się obudzić.
    Ale teraz myslę o nim z sentymentem, jak i o całych studiach.
  • [cite] Malgorzata:[/cite]
    i ma chyba z ośmioro dzieci,
    i

    znaczy taki całkiem flegmatyk nie może być :bigsmile:
  • Mam nadzieję, że ich do więzienia nie powsadzają

    CHCEMY KARANIA HOMOFOBÓW!
  • Ordnung muss sein!
  • Wesoło się robi. Moze niech się na KUL przeniosą, chyba, że tam też trzęsidupy. Dawno nie byłam.
  • [cite] Bolka:[/cite]Decyzją prof..UKSW dr hab. Marka Kowalskiego â?? prorektora Uniwersytetu została odwołana mająca odbyć się w maju br studencka konferencja naukowa.: Homoseksualizm z naukowego i religijnego punktu widzenia.

    źródło
    eee.... ale może w zamian zrobią wolnosc dla tiszerta czy jak to tam szło- mam okres.
  • [cite] Bolka:[/cite]Decyzją prof..UKSW dr hab. Marka Kowalskiego â?? prorektora Uniwersytetu została odwołana mająca odbyć się w maju br studencka konferencja naukowa.: Homoseksualizm z naukowego i religijnego punktu widzenia.

    źródło

    Ale dlaczego???
  • :shocked::shocked::shocked:

    I jeszcze kardynała Wyszyńskiego w to mieszają :angry::angry::angry:
    Przeciwników Darwina i wielbicieli kosmitów włozyli do jednego worka... Pięknie

    :devil:
  • Proszę podawać pełne informacje:

    Konferencja jednak się odbędzie - organizatorzy musieli ją przenieść do Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie. Rozpocznie się o godz. 11.00.

    Ja się wybieram, trzeba świadczyć swoją obecnością za wolnością nauki, która nie może być ograniczana przez fanatyków w rodzaju geja Pacewicza.
  • Pacewicz nie jest gejem jednakowoż. Ma żonę i dwóch synów.
  • Czyli nie był gejem wtedy, kiedy spłodził młodszego z nich. Sądząc po tym, co teraz wypisuje jego orientacja zasadniczo się zmieniła.
  • E, nie. To jest po prostu element całościowego, poltycznie poprawnego poglądu na świat. Czy to jest jego własny, czy inspirowany, trudno mi powiedzieć.
  • a Werusia, jak zwykle, pełna miłości bliźniego i kipiąca tolerancją dla odmiennych poglądów:fingersear:
  • [cite] Werka:[/cite]Uważaj, Maciek, bo częstotliwość Twocih odwiedzin na gejowie też może być podejrzana.
    Konferencja jest kompromitacja dla uczelni, no ale jak sobie chcą. Z nauką to akurat to dzialność homofobiczna nie ma wiele wspólnego, no ale postmodernizm mamy: wszystkie spojrzenia równouprawnione: homofobów, wiernych słuchaczy RM, przedstawicieli new age i wyznawców zielonego mustanga. Byle się tylko berety co poniektórym nie pofilcowały z nadmiaru tej wiedzy objawionej.
    Werka, musiałaś mieć niezły odlot jak to pisałaś. Głupota, niewiedza, manipulacja - w proporcjach trudnych do ustalenia.:shocked:
  • I reakcja Pacewicza i Werki utwierdzają mnie w przekonaniu, że warto pójść. A że tematyka stała się znakiem sprzeciwu wobec obowiązującej politpoprawności? Tylko martwe ryby płyną z prądem :wink:
  • >>Tylko martwe ryby płyną z prądem <<

    i znów cytat z RM
  • [cite] Rafał:[/cite]>>Tylko martwe ryby płyną z prądem <<

    i znów cytat z RM
    Kolega się myli, ten bon-mot jest lekko starszy...
  • [cite] Malgorzata:[/cite]a wczoraj w w nocy,o kosmicznej porze ,było w "warto rozmawiać" z Cameronem,
    Joanna Najfeld jest jego tłumaczką tutaj,
    sympatyczny ,rzeczowy naukowiec,z dystansem do siebie i ataków na siebie,
    jasno,spokojnie wykazywał manipulację dotyczącą swojej osoby i tego co robi
    oglądałam

    mała uwaga, nie tylko związana z tematem dyskusji-jeśli mówimy o manipulacji, to powinnismy znać stanowiska obu stron
    jeśli ufamy tylko temu, co twierdzi jedna strona, niezależnie od tematy dyskusji-to trudno mówić o obiektywiźmie :cool:
  • [cite] kociara:[/cite]mała uwaga, nie tylko związana z tematem dyskusji-jeśli mówimy o manipulacji, to powinnismy znać stanowiska obu stron
    jeśli ufamy tylko temu, co twierdzi jedna strona, niezależnie od tematy dyskusji-to trudno mówić o obiektywiźmie :cool:
    Obiektywną opinie może wydać jedynie osoba która nie ma żadnego pojęcia o temacie dyskusji - ergo opinia obiektywna jest bezwartościowa.
  • Jg3fjkQYuqw
  • mona: dzięki, chciałem właśnie posłuchać
  • Swiatowym pionierem nowoczesnej terapii homoseksualizmu był w 60/70 latach nasz rodak Ojciec Janusz Meissner , benedyktyn z Tyńca i lekarz-psychiatra . Jego terapia obejmowała ponad 1000 godzin zajęć. Z powodu kosztów na owe czasy bardzo wysokich (specjalnie w krajach zachodnich) nie została ona przejęta przez ubezpieczenia jako zbyt droga .

    Czy wiecie coś więcej na ten temat?
  • [cite] Werka:[/cite]Uważaj, Maciek, bo częstotliwość Twocih odwiedzin na gejowie też może być podejrzana.
    Konferencja jest kompromitacja dla uczelni, no ale jak sobie chcą. Z nauką to akurat to dzialność homofobiczna nie ma wiele wspólnego, no ale postmodernizm mamy: wszystkie spojrzenia równouprawnione: homofobów, wiernych słuchaczy RM, przedstawicieli new age i wyznawców zielonego mustanga. Byle się tylko berety co poniektórym nie pofilcowały z nadmiaru tej wiedzy objawionej.
    Werka ale to by oznaczało że homofobów nie da się leczyc bo to nienaukowe.
  • Helou! Pozdrawiam z auli domu rekolekcyjnego przy Dewajtis. Zaraz zaczyna się konferencja prasowa.

    Wasz Don Pedro :wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.