Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Formacyjne wartości częstej spowiedzi

2

Komentarz

  • A propos spowiedzi, które się pamięta (i o których można napisać). Raz ustawiłem się u św. Anny przy konfesjonale, a tu ks. Bartold prowadzi prymasa Glempa. Myślę sobie: ho, ho - u samego prymasa będę się spowiadał, może mi powie coś ważnego. I tu nastąpiło wielkie rozczarowanie, bo nauka, którą usłyszałem po wyznaniu grzechów była nadzwyczaj krótka i sztampowa.

    Innym razem u dominikanów trafiłem do o. Bartosia. Jako pokutę kazał mi spacerować po łące i patrzeć w chmury :shocked:
  • O. Albert, paulin (obecnie proboszcz warszawskiej parafii św. Ducha) nie miał w zwyczaju zadawać pokuty.
    Pewna pani zdumiona takim obrotem sprawy długo z nim dyskutowała i próbowała go przekonać, że pokuta jest jej niezbędna i że bez zadanej pokuty od konfesjonału nie odejdzie.
    No to jej zadał.
    Litanię do Wszystkich Świętych i po każdym wezwaniu różaniec.
  • też dostałam kiedyś pokutę - zadanie - iść z mężem do kina :cool:
  • Zadośćuczynienie sakramentalne polega na spełnieniu uczynków pokutnych, nałożonych przez spowiednika w Sakramencie Pokuty. Celem zadośćuczynienia jest wynagrodzić Panu Bogu obrazę przez grzech wyrządzoną, odpokutować karę doczesną, a na przyszłość poprawić życie, a więc wystrzegać się nowych grzechów.

    Źródło
  • ja cenię sobie bardzo( oprócz takich regularnych comiesięcznych spowiedzi) rekolekcyjne letnie spowiedzi - takie z całego roku - od ostatnich rekolekcji - tego typu spowiedzi pozwalają z większego czasowego dystansu spojrzeć na to , czy coś zmienia się w moim życiu
  • A mi właśnie księża ( z tego co pamiętam 2) zwracali uwagę , że niektóre moje grzechy albo w ogóle nie są grzechami ( "świadomie i dobrowolnie" ) albo są to grzechy lekkie , gdzie wystarczy spowiedz powszechna. Wskazywano mi też , że przyjęcie komuni ma moc gładzenia grzechów lekkich.
  • właśnie jestem po spowiedzi- radość i ulga- ogólnie mam problemy , żeby się regularnie spowiadać :confused:, a widzę ,że sakrament pokuty i pojednania naprawdę mnie formuje

    pionizuje

    pomaga naprawić to , co rozwaliłam

    bardzo mi pomaga , jak mój spowiednik pyta mnie przy spowiedzi czy naprawdę żałujesz ?

    i bardzo go podziwiam, bo on mówi ,że często spowiada się raz w tygodniu

    i jest na DN
  • [cite] sylwia1974:[/cite]też dostałam kiedyś pokutę - zadanie - iść z mężem do kina :cool:
    A ja iść sama ze sobą na lody:shocked: (ale to jeszcze w panieńskich czasach było)
  • Ale kto miał stawiać? Ty sobie, czy odwrotnie? :bigsmile:
  • Spowiednik nie sprecyzował, więc ja stawiałam. :bigsmile:
  • a co z dziećmi miałaś zrobić?:shocked:
  • Przecież Małgorzata nie jest samotną matką?:wink:
  • Wolę się nie domyślać, jakie pokuty zadaje paniom o. Knotz :shamed:
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]Przecież Małgorzata nie jest samotną matką?:wink:
    Nie jest? Kurka... tego moja żona nie akceptuje.
  • [cite] Maciek:[/cite]Wolę się nie domyślać, jakie pokuty zadaje paniom o. Knotz :shamed:
    Oj, oj, a Panom pewnie zaleca szkolenia specjalne u profesjonalistek.
  • [cite] Malgorzata:[/cite]a razu jednego byłam u takiego spowiednika, że dzis myslę, czy to nie był przypadkiem K.K:crazy::crazy::crazy:no, ale tamten był bez brody:crazy::crazy:
    Wtedy jeszcze nie miał
  • Ty nam lepiej Małgorzato powiedz jak się miewa Klara:wink:
  • [cite] sylwia1974:[/cite]Ty nam lepiej Małgorzato powiedz jak się miewa Klara:wink:
    Czyżbym coś przegapiła ?
  • [cite] Monika73:[/cite]
    [cite] sylwia1974:[/cite]Ty nam lepiej Małgorzato powiedz jak się miewa Klara:wink:
    Czyżbym coś przegapiła ?
    Tu nie, ale na pewnym innym portalu Małgorzata już zdjęcia wstawiła.
  • Lecę zobaczyć:bigsmile:
  • To gratuluję ! Ale może Małgorzato wklej to zdjęcie także na tym portalu !
  • Temu portalowi to się bardziej należy:bigsmile:
  • To może Ci któreś z dzieci pomoże :bigsmile:
  • [cite] Malgorzata:[/cite]kurka, ja nie umiem tu zdjęć wklejać:shamed::shamed::shamed:
    Podpowiedzieć Tobie?
  • No dobra, mam nadzieję, że Małgorzata mnie nie zabije, wyręczam ją:

    88015b7763.jpeg
  • nie każdy ma tyle rodzeństwa co ona!:clap::clap::clap:
  • :heartsabove::flowers: gratulujemy !!!!
  • :wink: więc i na tym portalu oficjalne wielgachne gratulacje!!!!!!!
    ( to chyba nic złego, że wypaplałam???? - wszak gratulacje się należą)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.