Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Trzy socjalizmy

2

Komentarz

  • [cite] Agnieszka63:[/cite]
    A hasła o liberalizmie Jacka Bartyzela czytałeś Gregoriusie.:shocked: 2 (dwa) razy podawałam do tych haseł linki na wątku: liberalizm - czym jest
    Owszem podawałaś, a potem elegancko jego definicji zaprzeczyłaś, twierdząc iż liberalizm nie jest doktryną ekonomiczną (choć prof. Bartyzel pisze w podanym przez Ciebie linku o tym już w pierwszym zdaniu.
    Zadziwiasz mnie, Gregoriusie!:smile:
    Nie obraź się ale Ci wytknę nieuważne czytanie, bowiem pisałem już, że liberałem nie jestem. A po za tym myślałem, iż po tym komentarzu Marceliny doszlismy do pewnego konsensu.
  • Kurski robi za straszydło w RM :wink:
  • Nie obraź się ale Ci wytknę nieuważne czytanie, bowiem pisałem już, że liberałem nie jestem. A po za tym myślałem, iż po tym komentarzu Marceliny doszlismy do pewnego konsensu.
    @Gregorius
    Przepraszam.
    Wiem, że nie jesteś liberałem, ale takie dziwne rzeczy mówiłeś o narodzie.
    Dlatego polecam Ci Konecznego,
    no i o.Krąpca Rozważania o narodzie.
    Jutro rocznica śmierci.
    +++
  • Wielki człowiek
    +++
  • [cite] mona:[/cite]Wielki człowiek
    +++
    Który? Bo uważam, iż obaj (zarówno O. Krąpiec jak i Koneczny)
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]...ale takie dziwne rzeczy mówiłeś o narodzie.
    Jakie dziwne rzeczy?
    Dlatego polecam Ci Konecznego,
    Konecznego mam na półce niestety tylko "cywilizację łacińską", reszta będzie jak finanse na to pozwolą (sprowadzanie książek z Polski za granicę to kosztowna zabawa - przesyłka droższa od książki)
    no i o.Krąpca Rozważania o narodzie.
    Jutro rocznica śmierci.
    +++
    Panie świeć nad jego duszą. A te "rozważania" są gdzieś w sieci?
  • Nie wiem.
  • >>Nie, ale co z ludźmi z PR, albo choćby Libertas, albo z JOW, albo...<<

    Libertas czy to do nich przemawiał wielki Lech W.

    PR pojawia się.

    Można zarzucić np TVN owi że za mało tam PR, JOW czy Libertas-u.
  • Chwilę mnie nie było i już tyle wpisów.
    [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] Lukasz:[/cite]
    [cite] Gregorius:[/cite]PiS popierany przez RM
    Pars pro toto.
    Zarzucasz mi manipulację na jakiej podstawie?
    Przez pomyłkę najpierw podziękowałem, ach ta pora...

    Na pewno nie zamierzoną jeśli w ogóle.

    Sprawa nie jest taka prosta. Niezbyt często słucham ostatnio audycji publicystycznych (np. Aktualności Dnia), ale daje się zauważyć, że np. po osobie z PiS-u głos jest udzielany komuś kto zajmuje odmienne stanowisko albo wręcz krytykuje pomysły poprzednika. Samo udzielenie głosu nie oznacza od razu udzielenia poparcia.

    Zresztą moim zdaniem patrząc na politykę trzeba patrzeć na konkretnych ludzi w nią zaangażowanych.
  • o. prof. Albert Krapiec
    "Rozważania o narodzie"

    Czy są gdzieś w sieci - tego nie wiem.


    prof. dr hab. Jacek Bartyzel
    "Dziedzictwo rewolucji francuskiej"


    A poza wiedzą... ja mam trochę więcej zaufania do Ojców Redemptorystów niż do wielu polityków.
  • [cite] Lukasz:[/cite]o. prof. Albert Krapiec
    "Rozważania o narodzie"

    Czy są gdzieś w sieci - tego nie wiem.
    [cite] Lukasz:[/cite]o. prof. Albert Krapiec
    "Rozważania o narodzie"

    Czy są gdzieś w sieci - tego nie wiem.


    prof. dr hab. Jacek Bartyzel
    "Dziedzictwo rewolucji francuskiej"


    A poza wiedzą... ja mam trochę więcej zaufania do Ojców Redemptorystów niż do wielu polityków.
    Tam widziałem,ale dęki quasi państwowej Poczcie Polskiej ta książka kosztowała by m nie co najmniej 3 razy więcej.
    prof. dr hab. Jacek Bartyzel
    "Dziedzictwo rewolucji francuskiej"
    Dzięki za linka
    A poza wiedzą... ja mam trochę więcej zaufania do Ojców Redemptorystów niż do wielu polityków.
    Pomimo, iż w ogóle popieram RM, jestem sceptyczny bo rerprezuntują raczej "katolicyzm kremówkowy" i są mniej lub więcej modernistami.
  • [cite] Gregorius:[/cite]...bo reprezentują raczej "katolicyzm kremówkowy" i są mniej lub więcej modernistami.
    Z tym się akurat nie zgadzam. I myślę, że Ojciec Tadeusz Rydzyk CSsR by się zdziwił takim zarzutem. :shocked:
    Chociaż w sumie, czy jeszcze jakieś oskarżenia mogłyby go zdziwić?...

    ks. abp Stanisław Wielgus
    "Kapłan wobec ofensywy ideologii neomarksistowskiej i postmodernistycznej we współczesnym świecie"
    konferencja wygłoszona do Księży Profesorów Seminarium Duchownego w Płocku

    ks. abp Stanisław Wielgus
    "Sytuacja ideowa współczesnej, zachodniej cywilizacji"
    w ramach sympozjum naukowego "Św. Klemens Hofbauer, apostoł Warszawy i Wiednia-promotor kultury wieku oświecenia"
  • KREMÓWKOWY? :shocked::shocked::shocked:
    Moja wiara wzmacnia się dzięki słuchaniu RM, mimo iżÂ nie należę do żadnej wspólnoty.
    Codzienne godzinki, katechezy, różaniec, rozważania...
    Strasznie mnie denerwuje dzielenie Kościoła na przedsoborowy i posoborowy. To bardzo krzywdzące dla wielu wspaniałych kapłanów. Podziały sąÂ mocą diabła!
    Trzeba wytykać zło, ale wsadzanie wszystkiego do jednego wora jest głęboko niesprawiedliwe.
    Przecież nikt nie wybierał czasów, w których się urodził i czy chcesz czy nie chcesz też jesteś katolikiem posoborowym. W jakim rycie przyjąłeś Chrzest, Komunię św.?
  • [cite] Lukasz:[/cite]
    [cite] Gregorius:[/cite]...bo reprezentują raczej "katolicyzm kremówkowy" i są mniej lub więcej modernistami.
    Z tym się akurat nie zgadzam. I myślę, że Ojciec Tadeusz Rydzyk CSsR by się zdziwił takim zarzutem. :shocked:
    Odpowiedz sobie proszę czy Ojciec Tadeusz broni Soboru Watykańskiego II i propaguje jego koncepcje, czy jest raczej obrońcą Świętej Tradycji?
  • A czy Ojciec święty nie broni Soboru Watykańskiego?
  • A jeden znajomy ksiądz mówi, że za wzbudzaniem podziałów w Kościele stoi masoneria.


    Dietrich von Hildebrand "Koń Trojański w mieście Boga"

    "Dietrich von Hildebrand, o ile dobrze rozumiem sens tytułu Koń trojański w mieście Boga, alarmuje przeciwko tym samym wypaczeniom, przed którymi ostrzegał Henri de Lubac. W rzeczy samej, pierwsza część Konia trojańskiego nosi tytuł Odnowa prawdziwa i odnowa fałszywa, a rozpoczyna ją właśnie pochwała Ojców soborowych i uznanie wielkości II Soboru Watykańskiego."

    /ze Słowa wstępnego kard. Johna O'Connora/
  • [cite] mona:[/cite]A czy Ojciec święty nie broni Soboru Watykańskiego?
    Już kiedyś wspominałem, że kard Ratzinger w swej książce "Theologische Prinzipienlehre" (niestety tłumaczenie polskie nie istnieje) sam wspomina o nie możliwych do pogodzenia z Tradycją i przedsoborowym nauczaniem, pewnych koncepcji w konstytucjach dogmatycznych Soboru Watykańskiego II.

    A wszystkim polecam książkę "Iota Unum", która niebawem powinna pojawić się po polsku. (można przeczytać już fragment)
  • [cite] Lukasz:[/cite]A jeden znajomy ksiądz mówi, że za wzbudzaniem podziałów w Kościele stoi masoneria.
    Z resztą ta sama która wpłynęła na Sobór Watykański II
  • Więc nie bądź pożyteczny...:cool:
  • To Wy nie bądźcie.
  • A poza wiedzą... ja mam trochę więcej zaufania do Ojców Redemptorystów niż do wielu polityków.
    To tak jak ja... ale jak mam grypę to jednak raczej idę do lekarza.
  • Teraz to jużÂ raczej do weterynarza trzeba.
    00029636.jpg
  • Co za różnica i tak prywatnie... a ci drudzy przynajmniej nie strajkują.
  • [cite] mona:[/cite]KREMÓWKOWY? :shocked::shocked::shocked:
    Moja wiara wzmacnia się dzięki słuchaniu RM, mimo iżÂ nie należę do żadnej wspólnoty.
    Codzienne godzinki, katechezy, różaniec, rozważania...
    Strasznie mnie denerwuje dzielenie Kościoła na przedsoborowy i posoborowy.
    to nie chodzi o Kościół przed lub posoborowy, tylko z mego subiektywnego punktu widzenia dwie różne doktryny, często sprzeczne. I to jest cały dylemat.
    To bardzo krzywdzące dla wielu wspaniałych kapłanów. Podziały sąÂ mocą diabła!
    Trzeba wytykać zło, ale wsadzanie wszystkiego do jednego wora jest głęboko niesprawiedliwe.
    Przecież nikt nie wybierał czasów, w których się urodził i czy chcesz czy nie chcesz też jesteś katolikiem posoborowym. W jakim rycie przyjąłeś Chrzest, Komunię św.?
    Nie wsadzam wszystkiego do jednego wora, ale popraw mnie jeśli się mylę stawiając hipotezę, że RM raczej stroni od nurtu" tradsowskiego" (nie ważne czy lefevbrystów czy indultowców).
  • O jakim Ty nurcie tradsowskim mówisz?
    Ludzie przeciętni nie wiedzieliby o co chodzi, gdyby nagle redemptoryści zaczęli namawiać do uczęszczania na Msze w starym rycie?
    Popatrz w Krakowie, mieście gdzie jest najwięcej kościołów, zakonów, seminariów duchownych jest tylko jedna Msza św. w rycie trydenckim w niedzielę.
    Jak czasem próbuję ludzi pobożnych z mojej parafii zagadnąć o Mszy trydenckiej to nie wiedzą o co mi chodzi:bigsmile:
    RM jest dla wszystkich katolików.
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] Lukasz:[/cite]
    [cite] Gregorius:[/cite]...bo reprezentują raczej "katolicyzm kremówkowy" i są mniej lub więcej modernistami.
    Z tym się akurat nie zgadzam. I myślę, że Ojciec Tadeusz Rydzyk CSsR by się zdziwił takim zarzutem. :shocked:
    Odpowiedz sobie proszę czy Ojciec Tadeusz broni Soboru Watykańskiego II i propaguje jego koncepcje, czy jest raczej obrońcą Świętej Tradycji?

    Gregorius tak swoja drogą to ciekawi mnie Twoje zacietrzewienie i podwarzanie wypracowanych w KK przemian. A zaufanie,
    Skąd Ci się na Soborze masoni wzięli
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]O jakim Ty nurcie tradsowskim mówisz?
    Ludzie przeciętni nie wiedzieliby o co chodzi, gdyby nagle redemptoryści zaczęli namawiać do uczęszczania na Msze w starym rycie?
    Popatrz w Krakowie, mieście gdzie jest najwięcej kościołów, zakonów, seminariów duchownych jest tylko jedna Msza św. w rycie trydenckim w niedzielę.
    Jak czasem próbuję ludzi pobożnych z mojej parafii zagadnąć o Mszy trydenckiej to nie wiedzą o co mi chodzi:bigsmile:
    RM jest dla wszystkich katolików.
    Nie zrozumiałaś, mi wcale nie chodzi o Mszę w rycie nadzwyczajnym tylko o tradsowską interpretację doktryny.
  • O, to jeszcze bardziej skomplikowane.:cool:
  • [cite] ana:[/cite]
    Gregorius tak swoja drogą to ciekawi mnie Twoje zacietrzewienie i podwarzanie wypracowanych w KK przemian.
    Przemiany mogą być dobre lub złe. Ale to kwestia interpretacji. A masoni skąd mi się wzięli - byli (choćby kard Li??nart, Bugniniego, głownego konstruktora NOM też się podejrzewa o związki z masonerią), ciekawe, nie?
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]O, to jeszcze bardziej skomplikowane.:cool:
    Tym bardziej ciekawie byłoby coś w tym kierunku usłyszeć na falach RM.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.