Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pigułka ratunkowa

edytowano maj 2009 w Polityka
Z ONET.PL:devil::devil:

Na tym polegają rządy socjalistów (komunistów)
Piotr
«1

Komentarz

  • Debilizm totalny, bo mlodzi ludzie beda to kupowac.
    Pomijajac nawet kwestie wiary (nie kazdy musi byc wierzacy), to prostu chemicznie straszne swinstwo jest. Mialam na studiach znajome, ktore to braly. Cieszyly sie, ze nie bedzie problemu, ale te hormony po zadnej nie splynely ot tak. O jednej dziewczynie wiem, ze obecnie leczy sie, bo teraz chcialaby miec dziecko, a nie wychodzi. Mozliwe, ze to przypadek, ale sama wiem, jak paskudnie czulam sie po zwyklym bromergonie (hormonalny srodek tylko hamujacy laktacje, wiec pewnie nawet nie do porownania) i ile potem zajelo, zanim oczyscil mi sie organizm. O innej wiem, ze miala aborcje (nie mam polskiej czcionki, ale chodzi mi o liczbe mnoga) tradycyjnymi metodami i osobiscie przypuszczam, ze takie "ratunki" po prostu urabaly jej resztki wrazliwosci.
    Chodzi mi o to, ze to nie glupie gadanie Kosciola, tylko to jest naprawde cos szkodliwego, niezaleznie od przekonan religijnych. A jak kupic latwo, to hulaj dusza, piekla nie ma...
    :devil:
  • A ja pomijając już kwestie moralne pytam jako farmaceuta jak można wprowadzić do sprzedaży odręcznej lek(jaki to lek?), środek o tak wysokiej dawce hormonów? Ale diabeł największe bagno ukaże jako cudna łąkę...
  • Znajoma lekarka mówiła o studentce która miała wylew od tej cudownej antykoncepcji i potem musiała się uczyć mówić.
  • Jakby studentka cnotliwa była, to by nie musiała sie antykoncepcji poddać.
    A jeśli straszymy się reakcjami niepożądanymi stosowania leków, to wystarczy poczytać ulotki.. nawet tabletki przeciwbólowe mogą spowodować śmierć.
  • Osa ma rację. Czemu się oburzamy na antykoncepcję, skoro nie jest to produkt przeznaczony dla katolików? A że powoduje zagrożenia zdrowia? Każdy ma prawo popsuć sobie zdrowie na własne życzenie.
  • Jak kazdy? Przy glupich fajkach maja prawo wylegitymowac przed lada czy chetny do zakupu pelnoletni.
  • Osa, gdzie ja bronię postępowania tej studentki?

    Danuto, masz wiadomość.
  • @Danuta
    Moja koleżanka ma 46 lat i jest w ciąży (to ósme dziecko),
    w tym wieku to oznaka zdrowia!:smile:
  • jest weekend no i nie mam gdzie jej zdobyć...
    Mój znajomy jak nie ma czasu podlac pomidorów pod folią to prosi je by go zrozumiały, poproś dzidziusia moze zaczeka dwa dni... dzieci zwykle są mądrzejsze od pomidorów...
  • gdybym tylko to mogła psychicznie znieść, no i mój mąż,,,bo ta czwórka daje nam nieźle w kość-wkraczamy w okres nastolatkowych buntów.
    Żebyś wiedziała jakie moja koleżanka (no i jej mąż) ma problemy ze starszym dzieckiem...:cry:
    ale cieszą się bardzo z kolejnego dziecka. Zawsze mi tym imponowali:smile:
  • Danuto , ja Twój wpis odbieram raczej jako wołanie o pomoc , niż rzeczywisty zamiar zażycia tej pigułki. Nie wierzę , żebyś naprawdę chciała to zrobić ! I może najbardziej w tym wszystkim boli Cię reakcja męża ? A poza tym , rozumiemiem , że skoro w weekend miałabyś przyjąć tą pigułkę , to dzień czy dwa temu doszło do stosunku ? Ha , nie wypominając , w Twoim wieku wcale nie tak łatwo zajść w ciążę. A jeśli jednak jesteś w ciąży , to myślę , że to będzie wyjątkowe dziecko.
  • Danuta, za Ciebie i Twoją rodzinę +++
  • Swoją drogą myślę, że często Pan Bóg stawia nas w takiej niepewnej, w naszym pojęciu trudnej sytuacji byśmy mieli okazję okazać mu zaufanie. Nie ważne co okaże się potem- czy faktycznie zostaliśmy postawieni przed zadaniem czy nie. Liczy się nasza decyzja i jeśli jej podołamy to bardzo procentuje to na przyszłość. Warto zaufać!!!
  • Danuto - imienniczko!

    Pozdrawiam Cię serdecznie!

    Też jestem po 40.
    Mam trzy nastolatki w domu, parę młodszych, a w brzuchu Ósme dzieciątko.
    Pracuję zawodowo i robię inne rzeczy, aby wiązać koniec z końcem (i materialnie, i psychicznie).

    I w tym wszystkim - SAME ŁASKI!!!

    Zdrowie, radość całej rodziny i euforia, jaki Cud się stał, że to dziecko żyje, a może to nasze ostatnie :( :( :(

    Nie ma co marnować ani jednej chwili na smutek!
  • pomidory obrodziły
  • możesz być przerażona Małgorzato, a ona pisze i w sumie dobrze, że to robi...dzieli się lękami, przechodzi trudne chwile...więc może jednak zamiast komentarza w tym tonie, pomódl się dziś za Nią i Jej maleństwo jeśli Ono jest.....
  • Kochane, co innego pisać ogólnie o sytuacjach hipotetycznych, co innego do konkretnej osoby, która boryka się z problemem. I ma psychicznego doła. Nie takie bzdury ludzie wygadują w kryzysie...
    Że niedojrzałe takie podejście, zgadzam się w 100%, ale nie wszyscy są dojrzali, nie wszyscy nawet mają świadomość, czym jest pigułka day after. Że naprawdę jest to wczesna aborcja.
    Moim zdaniem nie można pomóc dziecku, jeśli nie pomożemy Mamie. A w tej tonacji to się raczej nie pomoże...:sad:
  • Moim zdaniem nie można pomóc dziecku, jeśli nie pomożemy Mamie. A w tej tonacji to się raczej nie pomoże...:sad:
    Pewna znajoma odbiera telefony, a dzwonią one w różnych sytuacjach natomiast wszystkie dotyczą chęci zabicia dziecka. Podaje się za "klinikę aborcyjną" i usiłuje ratowac dzieci przez taką prowokację. Kiedyś zadzwonił telefon gdy sama miała problemy osobiste w złości zamiast porozmawiac odpowiedziała "Ja nie zabijam dzieci". Potem się zreflektowała ale już nie szło naprawic i cofnąc wypowiedzianych słów. Po kilku dniach zadzwonił telefon. Dzwoniła ta kobieta i powiedziała "Dziękuję, że nie pozwoliła mi Pani zabic mojego dziecka".
  • [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]W Szwajcarii, tylko w roku 2008 sprzedano 60000 pakietow "dzien po". Zabojstwo dziecka, nawet to w "niewinnym" opakowaniu bialej tabletki, sprowadza na na niedoszla matke straszne kary doczesne. A potem wszyscy sie dziwia, ze rozklad rodziny, ze nic nie cieszy...

    T
    Tomku, czy lek w Szwajcarii jest dotowany z kas chorych?
  • Gregoriusie, jaki lek?!
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]Gregoriusie, jaki lek?!
    Sorry, nie lek tylko trucizna. Tak mi się jakoś napisało, dzięki za poprawkę
  • [cite] Maciek:[/cite]Osa ma rację. Czemu się oburzamy na antykoncepcję, skoro nie jest to produkt przeznaczony dla katolików? A że powoduje zagrożenia zdrowia? Każdy ma prawo popsuć sobie zdrowie na własne życzenie.

    Zgadzam się że jak ktoś chce sobie szkodzić niech szkodzi, ale z pigułką to chyba już szkodzi komuś innemu? Bo to dziecko już jest.
  • Antykoncepcja hormonalna / chemiczna też zazwyczaj szkodzi jeszcze "komuś innemu".
  • [cite] Lukasz:[/cite]Antykoncepcja hormonalna / chemiczna też zazwyczaj szkodzi jeszcze "komuś innemu".
    NPR też może szkodzić.
  • Ja miałem na myśli, że antykoncepcja hormonalna / chemiczna jest często jednocześnie środkiem powodującym chemiczną aborcję.

    O NPR takich rzeczy nie słyszałem.
  • Lukasz, wyjaśnij mi proszę w jaki sposób antykoncepcja hormonalna powoduje chemiczną aborcję? Jakieś gazy powstają?
  • Czytam właśnie książkę o małżeństwie Quattrocchi (pierwsze malżeństwo uznane za błogoslawione łącznie, tzn. w wyniku dwóch równolegle prowadzonych procesów beatyfikacyjnych). Kiedy ich pierwszy syn miał 11-miesięcy Maria, jego matka odczuła oznaki nowego, niezaplanowanego macierzyństwa: "Czuła, że to, czego żądało od niej życie, przerastało jej siły.Myśl o dokonaniu aborcji nie przychodzila jej do głowy, ale miała jeszcze nadzieję, że nie jest to kolejna ciąża.Wolała uchwycić się myśli o chorobie, która uwolniłaby ją od perspektywy matczynych obciążeń:porodu, karmienia piersią, całodobowego czuwania, co właściwie oznaczało wyrzeczenie się dotychczasowego własnego życia.(...) Z listu do męża:"A moje myśli niezmiennie wypełnia obawa o to, że jestem w ciąży, i coraz bardziej jestem tego pewna. Kto mi da siłę myśleć o dwójce dzieci? Znieść ciążę i całą resztę niezależnie od zmęczenia fizycznego? Wierz mi, jestem wprost zrozpaczona. Cóż dałabym za to, żeby to nie była prawda!" ["Aureola dla dwojga" A.Danese, G.P.Di Nicola]

    Tak jak @Monika1973 i @Barbara myślę, że Danucie bardziej od słów krytyki przyda się nasze zapewnienie o modlitwie w intencji przyjęcia nowego życia, jeśli jest taki plan Boży dla niej i jej rodziny. Jak widać nawet błogoslawieni mieli w swoim życiu wyboje w drodze zaufania do Pana...

    Danuta, +++

    A swoją drogą zachęcam do przeczytania książki
    :smile:
  • [cite] Osa:[/cite]Lukasz, wyjaśnij mi proszę w jaki sposób antykoncepcja hormonalna powoduje chemiczną aborcję? Jakieś gazy powstają?
    Oczywiście, w wyniku reakcji powstaje HCN.
  • [cite] magg:[/cite]Czytam właśnie książkę o małżeństwie Quattrocchi

    Ja bardzo lubię Quattrocchich, pisałam o tym w wątku o ulubionych Świętych. Pamiętam ten fragment,który przytoczyłaś, bardzo dobrze. Koniec końców mieli jednakowoż czworo dzieci, więc przez wyboje przeskoczyli.
    Początkowo popierali też faszyzm z powodu odwołań do tradycyjnych wartości (rodzina), a kiedy zobaczyli, czym jest, jako pokutę ratowali Żydów.
    W ogóle oni tacy bardzo ludzcy są i nie wstyd mi z nimi różnych spraw załatwiać :bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.