Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jesteś świadomym wyborcą ?

edytowano maj 2009 w Ogólna
Ciekawi mnie na kogo będziecie głosować ? Czy wasz wybór jest świadomy?
Czy kierujesz się partią czy może nazwiskiem-osobą?
Hmm czy tu można się jeszcze kierować? A no tak - poglądami, wiernością elektoratowi.

Powiem szczerze nie bardzo wiem na kogo oddać głos. Nikogo w zasadzie nie znam i decyduje się w ostatniej chwili. To chyba najgorszy sposób głosowania jaki znam.
Więc nie jestem z siebie zadowolony.
Czasem owszem zdarzy się że ktoś powie coś o kimś pozytywnie lub negatywnie.
Próbuję wybierać prawicę, Kiedyś wybierałem środek myślałem że prawica to oszołomy. Jaki ja byłem naiwny:shamed:
«1

Komentarz

  • Ja głosuję na Unię Demokratyczną, jak zawsze.

    photo173191011459ee6e5c.jpg
  • Głosuję, ale nie na 100% jeszcze. Na pewno nie na lewice, PiS i PO też nie. Coś z prawicy - byle by osłabić tych z bandy czworga jak mówi Korwin.
  • Parlament Europejski nie ma nic do gadania, więc te wybory to "igrzyska dla głupiego tłumu"
  • Coś tam jednak ma do gadania choćby karta praw podstawowych.
    Przyda się choćby po to, aby zadzieżgnąć nić przyjaźni z innymi narodami:bigsmile:
  • @zbyszek:

    Karta praw podstawowych nawiązuje do szatańskiej i potępionej przez urząd magisterski Kościoła rewolucyjnej deklaracji praw człowieka.
    "wszelka władza pochodzi od Boga" - więc aby była prawowitą, musi być sprawowana zgodnie z prawami objawionymi. Decyzje podjęte przez większość albo nawet jednomyślnie nie mają żadnej wartości ani żadnej mocy wiążącej, jeśli są sprzeczne z prawami Boskimi. Demokracja jest szatańskim wymysłem, prowadzącym do stawiania człowieka na miejscu pierwszym zamiast Boga.
  • [cite] Werka:[/cite]Demokracja ma wiele wad, ale niestety nie wymyślono nic lepszego.
    To że nie znasz, nie znaczy, że nie wymyślono.:fierce:
  • [cite] Werka:[/cite]To słucham.
    Otwórz Biblię, tam coś jest na ten temat. Może nie bezpośrednio, ale jest.
  • Ja bym optował za monarchią. "Demokratyczne państwo prawa" - bo przecież prawdziwej demokracji od czasów Hitlera już nigdzie nie ma - oznacza rządy oligarchów, którzy legitymizują swoją władzę w wyborach. Gorzej, że to zazwyczaj żałośni faceci, którzy władzę rozpatrują wyłącznie w kategoriach skoku na publiczną kasę. Monarchia jest więc dużo bardziej uczciwa, bo jasno formułuje swoje cele. Ma też jednak większą klasę i chociaż wyzyskuje obywateli jak w każdym innym przypadku, to daje im także powody do dumy.
  • Wychodzi mi, że powinnam głosować na PRP...
  • To stawiaj, tylko uważaj, żeby go małpy nie zjadły.
  • [cite] zbyszek:[/cite]Coś tam jednak ma do gadania choćby karta praw podstawowych.
    Przyda się choćby po to, aby zadzieżgnąć nić przyjaźni z innymi narodami:bigsmile:

    :shocked::shocked::shocked:
    Dopiero teraz doczytałam posty Zbyszka.
    Rzeczywiście naiwny, oj naiwny :cry:
  • [cite] Maciek:[/cite]Ja bym optował za monarchią.
    Ja też
    bj2.060.jpg
  • Marek Jurek. Człowiek honoru.
    A po tym jak wyrzucili program Cejrowskiego z TVP za popieranie MJ tym bardziej.
    Poza tym już są sondaże że PRP nie przekroczy progu, więc jeszcze bardziej.
  • [cite] Werka:[/cite]Sięgnij do Arystotelesa, monarchia nie jest żadną konkurencją dla demokracji, to odrębne systemy, nieporównywalne ze sobą.

    Akurat Arystoteles zastanawiał się głównie czy dany system realizuje dobre prawa czy nie. Forma miała drugorzędne znaczenie.
    Przeciwstawiał dobrego monarchę złemu tyranowi, dobrą arystokrację(rządy najlepszych) złej oligarchii, złą demokrację(rządy motłochu) dobrej politei.
    W tym sensie jestem fanem Arystotelesa - od 1 roku studiów.
    :bigsmile:

    Swoją drogą system arystokratyczny z tych trzech wydawał mu się najrozsądniejszy.

    Trzeba tylko pamiętać że słowa arystokracja czy demokracja w ustach Arystotelesa znaczą coś innego niż obecnie.
  • 3K5_ZmLijT0
  • Poza tym już są sondaże że PRP nie przekroczy progu, więc jeszcze bardziej.
    Nie przekroczą progu...? no to nic nowego.... może tez sie skusze... zobacze jeszcze co tam słychac u UPR.
  • UPR, PRP potem Libertas ... potem długo nic i PiS ...
    Partii antyrodzinnych lub gejowskich (pozostałe) nie biorę pod uwagę.


    a tak w ogóle to zastanawiam się czy nie lepszy byłby bojkot!
  • Nie lepszy. W Warszawie razem z Rosatim kandyduje niejaki kierownik dawnego klubu Madame. Tex myslałem o bojkocie, ale nie mam zamiaru ułatwiać partiom gejowskim wygrania wyborów.
  • [cite] Werka:[/cite]Sięgnij do Arystotelesa, monarchia nie jest żadną konkurencją dla demokracji, to odrębne systemy, nieporównywalne ze sobą.
    Arystoteles nazywa demokracje zwyrodniałym systemem, tego Werko nie wiesz?:shocked:
  • Ja na Pęka.:smile:
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]Ja na Pęka.:smile:
    Jesteś DDA?
  • Co to jest DDA?
  • [cite] Maciek:[/cite]Ja głosuję na Unię Demokratyczną, jak zawsze.
    :shocked:, chyba żartujesz?!
  • Zapytaj Bogdana...
  • [cite] Maciek:[/cite]Ja bym optował za monarchią. "Demokratyczne państwo prawa" - bo przecież prawdziwej demokracji od czasów Hitlera już nigdzie nie ma - ...

    Drogi Maćku, sugerujesz że Hitler był ostatnim demokratą!:shocked:

    Wiem, zdobył władzę w demoktatycznych wyborach ale to był lewicowy populizm!
  • Dalej nie wiem, co to jest DDA.
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]Dalej nie wiem, co to jest DDA.
    Nie wazne to było bardziej do Bogdana niz do Ciebie a Bogdana tu nie ma... ważne by GŁOS NIE BYŁ ZMARNOWANY a głosując na Bogdana satysfakcja gwarantowana... świat sie przemieni... a co najważniejsze może uda sie dokopac do Perth i podebrac im troche minerałów...
  • Co masz przeciwko Pękowi? :smoking:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.