Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wykład "O wychowaniu katolickim"

edytowano czerwiec 2009 w Ogólna

Komentarz

  • Szanowny Maćku, rozumiem kiądz - czarne okulary ale żeby czerwona chusteczka w groszki na głowie:confused:
    Tego nawet u Lefebrystów nie widziałem!
    PS wykład trochę za długi. Posłucham po pracy.
  • W kilku etapach wreszcie wysłuchałam wykładu.

    Bardzo mi się podobał. Trwa 45 minut.
    Ten ksiądz mówi podobnie jak cała rzesza filozofów z IEN-u.
    Nie ma się co dziwić, bo w obu wypadkach jest taka sama twarda baza - RZECZYWISTOŚĆ, właściwe jej rozeznanie

    Kazanie też dobre, przypomnienie o modlitwę za papieża
  • Co trzeba zrobić, żeby być nazwanym lefebrystą?
  • Obecnie wiele katolickich szkół, to szkoły katolickie tylko z nazwy. Gdyż nie formują one dzieci czy młodzieży w taki sposób, aby "stały się godne swego nadprzyrodzonego przeznaczenia (życia wiecznego i szczęścia)".
    Np. w Krakowie szkoły prowadzone przez zakony, a jest tam koedukacja, program z ministerstwa i nauczyciele tacy jak wszędzie:sad:. Nie rozumiem tego.
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]Co trzeba zrobić, żeby być nazwanym lefebrystą?
    Głośno krytykować NOM i SVII ???
  • :clap::clap::clap:
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]Co trzeba zrobić, żeby być nazwanym lefebrystą?
    Należeć do Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X.
  • czyli tylko kapłani?
  • Naturalnie.
  • więcej o lefebrystach



    no i +++ o pokorę dla nich
  • Wikipedia does not have an article with this exact name. Please search for Lefebrysta in Wikipedia to check for alternative titles or spellings.

    :crazy:
  • [cite] Maciek:[/cite]
    [cite] Agnieszka63:[/cite]Co trzeba zrobić, żeby być nazwanym lefebrystą?
    Należeć do Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X.
    To jest definicja poprawna, ale pytanie nie było "kto to Lefebvrysta" tylko "co trzeba zrobić aby zostać nazwanym l...". Wiesz dobrze, że niektórzy duchowni za to co ja napisałem wyżej nazywają lefebvrystą
  • Ten ksiądz mówi podobnie jak cała rzesza filozofów z IEN-u.
    A jakich mistrzów wychowania wpisali sobie w swoim Gimnazjum i liceum:
    - o. Jacek Woroniecki
    - św. Urszula Ledóchowska.
    (za: http://www.akwinata.edu.pl/mistrzowie-wychowania.html)
    Myślicie, że można tam posłać dzieci?
  • Jedyne, co mogę powiedzieć, to że mają bardzo ładny, nowy budynek szkolny. Oglądam go co niedziela, bo stoi tuż obok kościoła parafialnego w Józefowie.
  • [cite] Eleonora:[/cite]Ten ksiądz mówi podobnie jak cała rzesza filozofów z IEN-u.
    A jakich mistrzów wychowania wpisali sobie w swoim Gimnazjum i liceum:
    - o. Jacek Woroniecki
    - św. Urszula Ledóchowska.
    (za: http://www.akwinata.edu.pl/mistrzowie-wychowania.html)
    Myślicie, że można tam posłać dzieci?
    Mistrzowie wychowania pierwszorzędni! :clap:

    Do tego liceum chodził najmłodszy syn S. Krajskiego. Pamiętam jak w programie "świat Michała" przedstawiał się. Teraz dowiaduję się, że to liceum lefebrystowskie:smile: Myślę, że S. Krajski nie posyłałby syna do byle jakiego liceum.
  • uzupełniając

    tak jakoś kojarzą mi się dwie osoby z moich stron bł. ks. Markiewicz i bł. J. Balicki

    pomimo swoich wizji umieli podporządkować się woli zwierzchników, nie rebeliowali

    tylko z pokorą przyjęli narzucone ograniczenia

    i co

    dzisiaj to błogosławieni (polecam biografie)

    a lefebryści jakoś niezbyt czerpią a może czerpali tego typu wzorce
  • lefebryści też nie rebeliowali, tylko niektórzy biskupi trochę samowolnie wyświecili księży.
    Ale teraz już jest w porządku.
  • a lefebryści jakoś niezbyt czerpią a może czerpali tego typu wzorce
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------
    ależ oni czerpią z jak najbardziej czysto katolickich wzorców: np. św. Tomasz z Akwinu
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]lefebryści też nie rebeliowali, tylko niektórzy biskupi trochę samowolnie wyświecili księży.
    Ale teraz już jest w porządku.
    Nie całkiem, formy prawnej ciągle FSSPX nie ma, czyli są ciągle suspendowani.
  • Kapłani są suspendowani czy Bractwo?
  • Bractwo to kapłani. Sakramenty udzielane przez kapłanów bractwa są ważne ale niegodne. Chyba taki jest ciągle aktualny status.
  • szkoda...:cry:
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]szkoda...:cry:
    Ano szkoda...
  • Wracając do gimnazjum i liceum - póki co nie wiadomo, czy przeżyje i czy znajdą się chętni rodzice. Ale jeżeli przetrwa, to za kilka lat może być konkurencyjną propozycją edukacyjną.
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]lefebryści też nie rebeliowali, tylko niektórzy biskupi trochę samowolnie wyświecili księży.
    Dla równowagi zdań dodajmy, że abp. Lefebvre zrobił to co zrobił, bo ciągle słyszał "obiecanki cacanki" z Rzymu, które raz były odwoływane, raz wznawiane... Takie wodzenie za nos, bardzo nieładne.
  • [cite] Maciek:[/cite]Wracając do gimnazjum i liceum - póki co nie wiadomo, czy przeżyje i czy znajdą się chętni rodzice. Ale jeżeli przetrwa, to za kilka lat może być konkurencyjną propozycją edukacyjną.
    Konkurencyjną dla Sternika?
  • Dla innych szkół w Józefowie :cool:
  • Fajnie macie w tym Józefowie:smile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.