Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

buty dla dziecka

2»

Komentarz

  • Cart&Pud, mój, obejrzawszy stopy Franka i uzyskawszy zapewnienie o puszczaniu na dwór na bosaka (w przedszkolu też!), pozwolił chodzić po domu boso albo w wełnianych, grubych skarpetkach (takich pobudzających krążenie, trochę drapiących. Frankowi nie przeszkadzają).
  • a w ogóle to kiedyś odkryłam :jumping:, że dużo godzin noga dziecka jest w łapciach a one w większości są nieprofilowane i płaskie i fatalne
  • Przynajmniej mój ortopeda nie poleca.
    Z powodu podłoża czy kultury osobistej?
  • Zawsze mówił "dzień dobry" jak wchodziłam do gabinetu, więc to chyba jednak podłoże.:wink:
  • A ty co mówiłaś?
  • Jak to co? Bez słowa buty ściągałam!
  • No to widac ewidentnie ze masz za czysto w domu
  • A gdzie tam!
    Nowe, białe skarpetki "najki" kupiłam i pochwalić się chciałam.:wink:
  • W skarpetach po plazy? a wody do pepsi tez dolewasz?
  • Jesteśmy już po wizycie w poradni wad postawy, jeszcze 7 lipca odwiedzimy ortopedę.
    Mamy zalecone ćwiczenia i butki ze sztywnym zapiętkiem i podeszwą. Bartki zostały ocenione jako dobre dla zdrowych dzieci. Nasza wygina jedną stópkę do środka i musi być to usztywnione. Chodzenie w domu na boso też zabronione.
    Polecono nam takie butki:
    http://www.obuwiedzieciece.net.pl/obuwie_zdrowotne_dla_dzieci
    Może się jeszcze komuś przyda, bo cena jest przystępna- to firma krakowska.
    Ok.90 zł- za sandałki ( zależy jeszcze od wzoru)
  • Dokladnie,nie wiem czemu duzo ludzi kupuje dzieciom buty ortopedyczne bez zadnych wskazan lekarza.Zawsze trzeba takie buty konsultowac z ortopeda,jesli zdrowe dziecko to tylko sie nameczy w takich butach.Lepiej kupowac buty dobrej jakosci,ja z reguly Bartki lub Ecco.
  • ja z reguly Bartki lub Ecco.
    Klarze kupiliśmy kilka dni temu z Clarksa... śliczne bieluśkie i zostawiliśmy ją na tydzień w lesie... jutro po nią jade.
  • Występująca obecnie permanentna tendencja do eliminacji prostej aktywności fizycznej i
    zastępowanie jej wysiłkiem umysłowym powoduje zmniejszanie obciążenia układu ruchu na rzecz zwiększania obciążenia układu nerwowego. Skutkiem tego jest wzrastająca liczba osób niepełnosprawnych fizycznie i psychicznie.

    Zdrowe dziecko w okresie poprzedzającym naukę chodzenia lub we wczesnej fazie nauki chodzenia nie potrzebuje obuwia. Jedyną funkcją obuwia jest ochrona stopy przed czynnikami zewnętrznymi. Przebywanie przez pewną część dnia bez obuwia (np. w domu, na łące) jest ważne dla prawidłowego rozwoju mózgu, ponieważ dziecko poznaje świat zarówno rękami jak i nogami ("sprzężenie zwrotne").
  • Ostatnie badania dowodzą, że wady stóp nie występowały u prymitywnych ludów nie
    noszących obuwia. Badania przeprowadzone w Anglii dowiodły, że w grupie dzieci w wieku
    2 do 4 lat, 80% noszących obuwie miało deformacje paznokciowego odcinka paliczka dużego
    palucha, a 30% miało nakładający się na siebie 4 i 5 paluch. Te wady nie wystąpiły u dzieci
    nie noszących obuwia. W badaniach przeprowadzonych w Hongkongu, wady takie jak:
    paluch koślawy (hallux valgus), paluch sztywny (hallux rigidus), nakładający się piąty paluch,
    palce młotkowate i inne wady były znacznie częstsze u dzieci noszących obuwie niż
    chodzących boso. Można więc stwierdzić, że obuwie u dzieci pełni funkcję ochronną.


    http://www.gimnazjum2rumia.megahost.pl/spz 08-09/pliki/gimnastyka_korekcyjna/PDF/wady_konczyn_dolnych.pdf
  • Ja dla maluszka polecam butki slippers family. Te ocieplane futerkiem doskonale nadają się na suche zimy, jesienie, wiosny. Bez skakania po kałużach. Na lato i ciepło, po domu pozostałe są fantastyczne.
  • @Natalle dla zupełnego maluszka geox tutim są super, bardzo miękkie, wersje sandałkowe i cieplejsze
    ja zawsze kupowałam w outlecie, nie wiem, skąd jesteś
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.