Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Brytyjski Goebbels kręci paszkwil na o. Rydzyka

edytowano lipiec 2009 w Ogólna


Reżyser filmu, Aro Korol, powinien zacząć się przebierać w hitlerowski mundur zamiast w sutannę.
«1

Komentarz

  • tak, czytałem o tym, ale to jakiś polak zrobił
  • Polak? Chyba były Polak.
  • mniej więcej, dlatego napisałem polak a nie Polak
  • Dla niezorientowanych w temacie cos po poczytania.
  • [cite] Prayboy:[/cite]mniej więcej, dlatego napisałem polak a nie Polak
    To pisz prosto z mostu: Eskimos z polskim paszportem
  • Brytole sami są winni pogromu Żydów, bo nie pomogli Polsce w 1939r. Antysemici i tyle.
  • Brytole nie są od pomagania tylko od utrzymywania równowagi...
  • No tak. Fakt. Fucked?
  • Brytole są aby im pomagać

    henne1.jpg

    piloci Dywizjonu 303

    Division_303.jpg
  • Najtragiczniejsze jest to , że miliony jełopów uwierzą w ten paszkwil:devil::devil::devil:

    to jakaś diabelska paranoja!!!!!!!!!!!!!!
  • Najtragiczniejsze jest to , że miliony jełopów uwierzą w ten paszkwil
    Ja nie uwierzę.
  • Na lekcji jęz. polskiego u mojej córki w LO, klasa maturalna:

    Nauczycielka (N), uczniowie (U)

    N: Proszę podać przykład współczesnego nacjonalizmu w Polsce
    U: :shocked:
    N: No jak to , nie wiecie???
    U: ......:shocked:
    N: A o Radiu Maryja żeście słyszeli?!
    U: No...my nie słuchamy Radia Maryja
    N: Nie musicie słuchać, ale musicie wiedzieć, że to przykład nacjonalizmu:devil:
  • Czy można nauczać polskiego nie będąc samemu nacjonalistą? :shocked:
  • W sumie miło. To chyba był komplement, a ja bym się upierał że niezasłużony.

    NACJONALIZM- postawa i ideologia uznająca interes własnego narodu za wartosc najwyższą, że suwerenne państwo jest najwłaściwszą formą organizacji danej społeczności złączonej wspólnotą pochodzenia, języka, historii i kultury.
  • To ja poproszę definicję słowa "naród" bo mi się jego pochodzenie źle kojarzy (z Rewolucją Francuską)
  • najpierw trzeba być porządnym człowiekiem

    naród nie może być usprawiedliwieniem
  • [cite] Pioszo54:[/cite]najpierw trzeba być porządnym człowiekiem

    naród nie może być usprawiedliwieniem
    Rozwiń proszę, bo za dużo rozmaitych interpretacji do głowy przychodzi.
  • Trochę a propos:

    Orkiestra kościelna na Górnym Śląsku, dyrygent pyta:
    - Zymbalisten fertig?
    - Ja, ja naturlich.
    - Puzon fertig?
    - Ja.
    - Trompette fertig?
    - Ja.
    - Also, eins, zwei, drei;
    - "Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród..."
  • [cite] Pioszo54:[/cite]najpierw trzeba być porządnym człowiekiem

    naród nie może być usprawiedliwieniem
    ...a rodzina jest usprawiedliwieniem by byc świnią?
  • @Gregorius
    Już nie raz podawałam tu definicję narodu:angry:

    NARÓD to naturalny, społeczny, związek ludzi żyjących przez pokolenia we wspólnej kulturze, z którą się utożsamiają. -

    za o. Krąpcem z Powszechnej Encyklopedii Filozofii

    Rewolucja francuska zaczęła niszczyć narody:devil:
  • [cite] Taw:[/cite]W sumie miło. To chyba był komplement, a ja bym się upierał że niezasłużony.
    :angry:
  • co rozwinąć?

    porządny, usprawiedliwienie?
  • [cite] Taw:[/cite]
    NACJONALIZM- postawa i ideologia uznająca interes własnego narodu za wartosc najwyższą, że suwerenne państwo jest najwłaściwszą formą organizacji danej społeczności złączonej wspólnotą pochodzenia, języka, historii i kultury.
    Pani magister polonistyki nie miała takiej definicji na myśli.
    Teraz wszystko jest poprzekręcane:devil:
  • No co... ja poradze że na prawo tylko Taw'owa i mur.
  • Wedle definicji o. Krąpca mógłbym wobec tego pisać o narodzie Wielkopolan, Małopolan, Ślązaków, itd itp. Różnili się bowiem kulturą (przynajmniej w pewnym sensie). Ale o narodzie Polaków nie, bo kulturalne różnice w epoce złotego wieku między wschodem a zachodem były ogromne. Z resztą nadal są.
  • Pani magister polonistyki nie miała takiej definicji na myśli.
    Teraz wszystko jest poprzekręcane:devil:
    A podobno za wikipedie stawiają bańki.
  • [cite] Pioszo54:[/cite]co rozwinąć?

    porządny, usprawiedliwienie?

    Kontekst. Bo wiesz rozumieć można również, że porządnemu człowiekowi "naród" nie jest potrzebny.
  • "Człowiek swoją głębszą tożsamość ludzką łączy z przynależnością do narodu"

    /Jan Paweł II "Laborem exercens", II 10/
  • Ślepa nienawiść Aro Korola

    Z prof. Henrykiem Kieresiem, kierownikiem Katedry Filozofii Sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, rozmawia Łukasz Sianożęcki

    W internecie pojawił się niewybredny materiał szkalujący Radio Maryja. To zwiastun filmu "dokumentalnego", jaki ma być gotowy za rok. Niejaki Aro Korol z Wielkiej Brytanii, który stoi za tym przedsięwzięciem, zatytułował go "Hitler's Daughter", co można przetłumaczyć tylko w jeden sposób: "Córka Hitlera". Mamy tu do czynienia z absurdalną tezą, okraszoną scenami z Oświęcimia, że Radio Maryja kontynuuje idee hitlerowskie w Polsce. Ponieważ to rozgłośnia katolicka, można na nią bezkarnie pluć?
    - Normalny, uczciwy człowiek nie znajduje żadnych słów na skomentowanie takich bzdur. Jedynie można ubolewać, że w ogóle takie rzeczy się pojawiają, i zwracać uwagę, by się przed nimi uchronić. Jest to już szczyt bezczelności. Przekracza także wszelkie bariery. Zbigniew Herbert mówił o czymś takim jak "dobry smak", czyli naturalne wyczucie granic, do których można się posunąć. Tutaj autor tych granic w ogóle nie zauważył. Jest to jedynie wściekła, zapamiętała nienawiść, która napędza działania tego typu środowisk.

    W filmie pojawiają się np. ujęcia z obozu koncentracyjnego, przeplatane stwierdzeniami, że w Polsce szerzy się antysemityzm. To w pewnych kręgach modna, choć bezpodstawna teza...
    - Jest to kolejny przypadek, tym razem wręcz absurdalny w swej wymowie, ataku na katolicyzm i kulturę łacińską, której ostoją jest chrześcijaństwo. Tym razem brakuje zwyczajnie argumentów, by odpowiedzieć na takie bzdury. Na tego typu filmy należy spojrzeć w szerszym kontekście. Jest on bowiem przejawem wielkiej akcji, po pierwsze wymierzonej w chrześcijaństwo, a konkretnie katolicyzm, a po drugie w Radio Maryja jako niezależny ośrodek wolnej myśli i ewangelizacji. Chodzi w niej jedynie o to, aby zniszczyć zarówno jedno, jak i drugie. A ktoś, kto nienawidzi, zawsze dopatrzy się tego, czego chce się dopatrzyć. Obecnie atak wychodzi z Wielkiej Brytanii.

    Jednak autorem filmu jest człowiek obnoszący się ze swoim polskim pochodzeniem... Może opluwając Kościół, chce zaistnieć jako reżyser?
    - Nie chciałbym komentować, jaki to jest Polak. Z dnia na dzień, z godziny na godzinę nasila się napór środowisk lewackich na kulturę chrześcijańską. Chodzi im przy tym o całkowitą sekularyzację Europy, a Radio Maryja jest swego rodzaju szańcem, bastionem kultury łacińskiej i chrześcijańskiej. Tak więc lewacy będą cały czas je nękać. A jak widzimy, obecnie będzie się wymyślać rzeczy już tak absurdalne, że nie ma sensu polemizować z taką bezczelnością. Człowiek zastanawia się jedynie, jak daleko może sięgnąć bezpodstawna zupełnie nienawiść.

    Dziękuję za rozmowę.

    źródło
  • no mnie jest chyba potrzebny
    książki, historia, przyszłość dzieci, trudno to wszystko nazwać
    trochę chciałem powiedzieć, że związane z tym zobowiązania powinny być wewnętrzne
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.