Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

X.Boniecki z zażenowaniem czyta Pismo Święte

edytowano sierpień 2009 w Ogólna

Z zażenowaniem czytam również opis sprowokowanych przez proroka Eliasza zawodów z pogańskimi prorokami (1 Krl 18, 27), którym żaden cud nie wychodzi. Żarliwie, rozpaczliwie i daremnie wzywają bogów, w których skuteczność wierzą. A Eliasz, który ma wygraną w kieszeni, kpi z ich wiary... "Eliasz szydził z nich, mówiąc: Wołajcie głośniej, bo to bóg! Więc może zamyślony albo jest zajęty, albo udaje się w drogę. Może on śpi, więc niech się obudzi!". Po co te kpiny? Nie mówiąc o tym, że po zakończeniu eksperymentu, przegrani zostają okrutnie zabici.

Jestem przeciw pogardzie wobec cudzych przekonań i symboli religijnych


całość
«1

Komentarz

  • [cite] Joanna_K:[/cite]A przeczytałeś całość?
    Bo mam wrażenie, że złapałeś wyrwany z kontekstu kawałek i szukasz w nim drugiego dna.
    Szacunek dla innych jest zły?:neutral:

    Przeczytałem, i z ciekawości jeszcze dwa inne artykuły. Jestem zadziwiony jakie wolty umysłowe można robić (vide np artykuł o Banderze jako romantycznym terroryście)
  • Nie trzeba czytać całości, bo już i tak widać, że X. B. jest na bakier.
    Jakie zawody? Jaki eksperyment?
  • No tak, Eliasz powinien pewnie przyzwoicie dialogować, tak aby się stać wspólnikiem wiodących na potępienie.

    Mt 17,1-13

    Już wiemy, że Góra chętnie rozmawia z Eliaszem - to powinno dać niektórym do myślenia.
  • Cóż robi Eliasz wg x.Bonieckiego? (wyimki z całego artykułu):
    -urządza zawody (choć wie, jeden taki, że:)
    -ma wygraną w kieszeni
    -kpi z wiary proroków
    -szydzi
    -krzyczy głośno (zadymiarz jeden)
    -przeprowadza eksperyment
    -uczestniczy w okrutnym zabójstwie
    -gardzi cudzymi poglądami i wierzeniami
    -wykpiwa ludzką wiarę
    -poniża by wzbudzić agresję
    -jest podobny w swoim działaniu do komunistów
    -wmawia sobie oczywistość własnych racji bo żywi skrywaną niepewność
    -przejawia instynkt władzy
    -wdeptuje w błoto przeciwnika pokonanego
    oprócz tego jest złośliwy, zjadliwy i ma złą wolę.
    Dlatego naczelny TP z zażenowaniem czyta ten fragment PŚ.
    Zresztą nie tylko ten:
    Z przykrością czytam Psalm 115 ze zjadliwymi strofami pod adresem pogan: "Ich bożki to srebro i złoto, robota rąk ludzkich. Mają usta, ale nie mówią; oczy mają, ale nie widzą. Mają uszy, ale nie słyszą; nozdrza mają, ale nie czują zapachu. Mają ręce, lecz nie dotykają; nogi mają, ale nie chodzą; gardłem swoim nie wydają głosu. Do nich są podobni ci, którzy je robią, i każdy, który im ufa". Te słowa przecież obrażają i krzywdzą.

    no,no...
  • ... i jeszcze prowokuje
  • Czyli podpada pod paragraf o mowie nienawiści.
  • Ten artykuł to chyba w ramach ekumenicznego dżihadu?
  • Jezus, też zamiast "groby pobielane", "plemię żmijowe", "nierozumni" mówił "wy, którzy macie inne aczkolwiek wartościowe poglądy"?
  • Pan Jezus nie czytał Tygodnika Powszechnego
  • "plemię żmijowe", to chyba nie Jezus :cool::wink:
  • E tam, kuzyni po jednej linii szli :wink:
  • [cite] mona:[/cite]"plemię żmijowe", to chyba nie Jezus :cool::wink:
    Mt 12,34
    Mt 23, 33
    wg Tysiąclatki
  • [cite] mona:[/cite]Czyli podpada pod paragraf o mowie nienawiści.
    z pewnością:tooth:; i jeszcze pewnie TP byłby skłonny poddać proroka Eliasza "intelektualnej izolacji"
  • Lepiej wejdźcie na www.tygodnikpowszechny.pl
    :shocked::crazy:
  • Przy okazji dowiedziałam się, że będzie niezła audycja dla liberałów: "Społeczna gospodarka rynkowa w Polsce", godz.21.40, dzisiaj w RM.

    Mam nadzieję, że głos prowadzącego nie zrazi naszych delikatnisiów:wink:
  • mona::bigsmile:
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]Przy okazji dowiedziałam się, że będzie niezła audycja dla liberałów: "Społeczna gospodarka rynkowa w Polsce", godz.21.40, dzisiaj w RM
    Już sprzeczność w tytule...
  • [cite] mona:[/cite]Lepiej wejdźcie na <a href="www.tygodnikpowszechny.pl ">www.tygodnikpowszechny.pl </a>
    :shocked::crazy:
    Już od jakiegoś czasu nie mogę normalnie wejść na stronę RM, zawsze wchodzę przez N.Dz. Teraz już wiem dlaczego:crazy:
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] Agnieszka63:[/cite]Przy okazji dowiedziałam się, że będzie niezła audycja dla liberałów: "Społeczna gospodarka rynkowa w Polsce", godz.21.40, dzisiaj w RM
    Już sprzeczność w tytule...
    :shocked:
  • Społeczna gospodarka nie jest rynkowa. A wogóle co to ta "społeczna gospodarka" , plan 5-cio letni?
  • [cite] mona:[/cite]Lepiej wejdźcie na www.tygodnikpowszechny.pl
    :shocked::crazy:

    Świetne :thumbup: :bigsmile:

    Maciej Eckardt
    www.wielkieNic.pl
  • [cite] Gregorius:[/cite] A wogóle co to ta "społeczna gospodarka" , plan 5-cio letni?

    Społeczna gospodarka rynkowa. To jest nowomowa. Znaczy się bełkot. Będą bełkotać w RM.
  • e, czekam na wypowiedź X.B. o tych fragmentach Biblii, które potępiają homoseksualizm. To może być niezłe.
  • tygodnikpowszechny.pl

    ---

    O co chodzi ?? Czemu jest RM?
  • Osobiście jestem prawie pewien, że to jakiś marny dzinnikarzyna wykupił domenę i podlinkował tam RM. I artykulik gotowy a za nim kasa od zleceniodawców.
  • To bardzo pożyteczne, że ks. Boniecki zauważył sprzeczność między Pismem Świętym, a "katolicyzmem otwartym".
  • Katolik otwarty czytając (na razie niektóre) fragmenty Pisma Świętego czuje:
    -zażenowanie
    -oburzenie
    -przykrość

    Wynika to z faktu, że opisywani tam bałwochwalcy, (w przeciwieństwie do Proroków Starego Testamentu, których przykładem jest Eliasz)
    -są pełni przekonań i uczuć religijnych
    -mają wiarę
    -posiadają przedmioty kultu które są znakami obecności Niewidzialnej Mocy (Wielkie litery od x.Bonieckiego, chyba też wierzy w boskość tej niewidzialnej mocy)
    -mają praktyki religijne
    -są żarliwi, pełni rozpaczy
    -są okrutnie zabici
    -mają swoje świętości które domagają się szacunku (!!! - posążki molocha też???)
    Ogólnie do rany przyłóż...
  • x. Bonieckiemu Wielka Nie-Moc dawno już na mózg padła
  • Teraz zawsze można na stosie spalić prawomyślnych, no i zęby wybić też (gadaniem o mowie nienawiści) :tooth:
    Ty też czujesz zażenowanie czytając Pismo święte?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.