Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ofiara dla bożka Tel Ew Izora

124»

Komentarz

  • Pioszo: w duszy? Czy sumienie i Duch Św. daje nam rozpoznanie tego co prawdziwe?
  • ale...

    ogląda się telewizję i mówi się sobie:

    taki jest świat, przecież widziałem...
  • w tv też jest wybór...satelitarna to ma chyba ponad 100 kanałów....kablówki też sporo....zgaduję nie mam żadnej teraz.
    ale od października mam zamiar zamówić tv - n - pakiet informacyjny, filmy przyrodnicze i ....może dla dzieci - ale na razie prowadzimy tabelkę z +/- (i kupić tv), dlatego że chcę .... a czytanie i tak pozostanie dla mnie ważne (i mam nadzieję że dla dzieci też)
    internet tylko w pracy....w domu zajęty przez męża
  • [cite] agaga:[/cite]Internet gorszy od telewizora, bo daje złudzenie, że dokonujesz wolnych wyborów, że coś tworzysz, że w czymś uczestniczysz, że masz na coś wpływ, np. forum.
    A życie przecieka między klik, klik...
    Czego nie robisz, gdy siedzisz przed internetem?

    Siebie pytam.
    Kiedyś byłam taka dumna, że nie mamy telewizora od zawsze :tongue:

    ależ daje niesamowite możliwości

    gdzież ja bym znalazł tylu ludzi(fantomów?) których z przyjemnością słucham i z którymi chce mi się rozmawiać

    całe życie się szuka i palców jednej ręki za dużo
    a tu proszę
    i coraz to nowi się pojawiają

    oczywiście są i niebezpieczeństwa
    pamiętam jak całe tygodnie żyłem w świecie Might&Magic VI...
    ale dość szybko przeszło, dzieci trzeba pilnować i ograniczać.
  • [cite] Pioszo54:[/cite]-
    ależ daje niesamowite możliwości
    gdież ja bym znalazł tylu ludzi(fantomów?) których z przyjemnością słucham i z którymi chce mi się rozmawiać
    To samo pytanie sobie zadaje, tyle, iż o wiele przyjemniej by było spotkać i pogadać w rzeczywistości, wskoczyć lub zaprosić po Mszy Św. na herbatę lub kawę, dzielić się prywatną biblioteką... Tak bardzo mi tego brakuje.
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] Pioszo54:[/cite]-
    ależ daje niesamowite możliwości
    gdież ja bym znalazł tylu ludzi(fantomów?) których z przyjemnością słucham i z którymi chce mi się rozmawiać
    To samo pytanie sobie zadaje, tyle, iż o wiele przyjemniej by było spotkać i pogadać w rzeczywistości, wskoczyć lub zaprosić po Mszy Św. na herbatę lub kawę, dzielić się prywatną biblioteką... Tak bardzo mi tego brakuje.
    I tu wydaje mi się, że trzeba pójść ten krok dalej i jeśli tylko jest okazja to starać się o spotkania w realu. Nawet nie koniecznie wielkie zloty, bo tak naprawdę na wielkim zlocie można nikogo nie spotkać ( wcale nie dlatego, że akurat wszyscy zrezygnowali... :wink:) Myślę raczej o spotkaniach poszczególnych rodzin czy po kilka. To daje dalsze możliwości tworzenia dobrych środowisk dla nas i naszych dzieci. W końcu naprawdę nie musimy czuć się mamutami... My dopiero raczkujemy, ale jak na razie doświadczenia są godne powielenia.
    Natomiast inna sprawa, że dyskusja na forum ma pewną przewagę na rozmowami przy kawie. Nie każdy z tematów byśmy pewnie poruszyli w cztery oczy (czy raczej w osiem/dwanaście/itd). Rozmowa też nie daje takich możliwości przemyślenia własnego stanowiska przed jego wypowiedzeniem. No i są jeszcze emocje, które choć często widoczne w naszym pisaniu, w rzeczywistości mogłyby hmm... nieco bardziej zakłócać dyskusję... :wink:
  • [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]Zapraszam do ZH.
    Przy szwajcarskich przepisach drogowych zmusiłbyś mnie do kosztów dodatkowych w postaci wielokrotnych mandatów za jakieś 400 euronów, lepiej wpadnij do mnie, tu Cię tylko pstrykną od tyłu. Koszt: jakieś 50 euronów. Ponadto ponoć jeździsz nadzwyczaj przepisowo, więc koszt na mandaty zerowy.
  • Otóż właśnie nie jestem i nie czuję się mamutem, ale mam wrażenie, że wiele z osób obecnych na forum tak się czuje. Piszą, że ludzie ich źle odbierają, nie akceptują ich rodziny i tak dalej. I że są w swoim otoczeniu jedyni. Albo, że dzieci w szkole wytykane palcami. Kilkakrotnie pisałam- tego problemu nie mam. Wokół mam sporo przyjaciół/znajomych z większą ilością dzieci, chociaż na forum ich nie ma lub tylko podczytują. Natomiast myślę, że tutaj nawiązujemy cenne znajomości, które warto przenieść do rzeczywistego świata, również po to by nasze dzieci mogły mieć jeszcze więcej pozytywnych doświadczeń. No i po to by spotykać się całymi rodzinami, a nie tylko z "reprezentantem" rodziny oddelegowanym do forum. :wink:
    A co do kosztów to podobno Ty z tych co się nimi nie przejmują... :tongue:
  • oczywiście chętna jestem na wszelkie spotkania

    Tefe fere...:tongue::wink:
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]oczywiście chętna jestem na wszelkie spotkania

    Tefe fere...:tongue::wink:
    też tylko to przeczytałem
  • po pierwsze internet daje możliwość wyboru, a telewizja nie
    .


    :shocked::shocked::shocked:
    jak to? czyli nie moża wyłączyć TV jak jest coś co nam nie odpowiada??? Łańcuch wiąże ręce?
    Albo nie można posiłkować się programem TV i dokonywać wyboru?

    Internt daje możliwość wyboru, umrę ze śmiechum wystarczy wejść na wp.pl albo cokolwiek i nigdy nie wiemy jaka wiadomość będzie wyeksponowana
    Jest dokłądnie ODWROTTNIE jak mówisz, no chyba że ktoś traktuje TV jako domownika i go nigdy nie wyłącza...
  • po drugie funkcją, zadaniem telewizji jest przyciągnięcie jak największej liczby
    oglądaczy reklam

    i to właściwie wystarczy, by nie oglądać telewizji
    .
    ja reklam nie oglądam, na szczęście jeszcze program nie jest nimi przerywany (komercyjnych stacji nie oglądam)
    Rozumiem że w internecie reklam nie ma? Spójrz w prawo, u góry :-)
  • Spójrz w prawo, u góry :-)
    "69 zabaw z kotem by wasz związek nie popadł w rutynę"... myślałem że to nowy temat.
  • [cite] Prayboy:[/cite]
    po drugie funkcją, zadaniem telewizji jest przyciągnięcie jak największej liczby
    oglądaczy reklam

    i to właściwie wystarczy, by nie oglądać telewizji
    .
    ja reklam nie oglądam, na szczęście jeszcze program nie jest nimi przerywany (komercyjnych stacji nie oglądam)
    Rozumiem że w internecie reklam nie ma? Spójrz w prawo, u góry :-)

    mógłbyś napisać, jak to robisz

    np. odwracasz głowę albo zamykasz oczy i zatykasz uszy?
  • [cite] Prayboy:[/cite]
    po pierwsze internet daje możliwość wyboru, a telewizja nie
    .


    :shocked::shocked::shocked:
    jak to? czyli nie moża wyłączyć TV jak jest coś co nam nie odpowiada??? Łańcuch wiąże ręce?
    Albo nie można posiłkować się programem TV i dokonywać wyboru?

    Internt daje możliwość wyboru, umrę ze śmiechum wystarczy wejść na wp.pl albo cokolwiek i nigdy nie wiemy jaka wiadomość będzie wyeksponowana
    Jest dokłądnie ODWROTTNIE jak mówisz, no chyba że ktoś traktuje TV jako domownika i go nigdy nie wyłącza...


    no jest, jest możliwość wyboru, tak jak napisałem Gregoriusowi - 0,1
    dla mnie ciut za mało
    no i wolę czytać niż oglądać

    także wybór dostawców wiadomości jest jakby ciut większy

    i reklamy jakby ciut mniej nachalne
  • mógłbyś napisać, jak to robisz

    np. odwracasz głowę albo zamykasz oczy i zatykasz uszy?
    nie, no coś Ty
  • przepraszam, nie odniosłem się. Bajki i filmy, jaj najbardziej. Ortet chwilę mielismy tez tv satelitarna.
    z satelitarnej najlepsze programy to Turbo erotic i uwaga pirat
  • [cite] Taw:[/cite]
    z satelitarnej najlepsze programy to Turbo erotic
    z Tawową ?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.