Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

ISLAM: O czym Zachód powinien wiedzieć

245

Komentarz

  • A czy ja sie wcinam w ich małzenstwo? Nigdy nie kwesjonowałam ze
    się kochaja
  • No i co Ci do tego?Chyba kazdy inteligentny czlowiek wie w co i kogo wierza muzulmanie.Chrzescijanka ma prawo wyjsc za muzulmanina i raczej Agnieszka wiedziala co robi,watpie by chciala sie z tego tlumaczyc publicznie-to naprawde jej sprawa.
  • To o co Ci chodzi torma? Agnieszka po przeczytaniu Twoich komentów ma naprawić swoją wiarę i rzucić bądź nawrócić męża.
  • Jeśli nie wierzą w Chrystusa jako w syna boga to nie wierzą w niego wogole i taka jest prawda wiary
  • To o co Ci chodzi? Agnieszka po przeczytaniu Twoich komentów ma naprawić swoją wiarę i rzucić bądź nawrócić męża. - co?
  • Poczytaj sobie wiecej o islamie.
  • Pax do kogo to było
  • Chrystus jest Drogą, PrawdąÂ i Życiem. Nie przechodzi się do Ojca inaczej niż przez Chrystusa. To chciałaś powiedzieć Agnieszce?
  • [cite] forma:[/cite]
    Forma, może w imię jedności małżeństwa po prostu nie rusza się tak 'trudnych' tematów?

    to moze nie piszmy o chomosexualizmie, i zabijaniu nie narodzonych, to buzy spokój w takich rodzinach...
    Napisałam tak bo mi się skojarzyło z pewna wspólnotą ekumeniczną we Francji, w której kiedyś gościłam. Na moje pytanie jak godzą różnice między protestantami, katolikami i prawosławnymi, np. dot świętych, Matki Bożej itd Usłyszałam, że po prostu unikają drażliwych kwestii w rozmowie i na modlitwie :shocked:
    Ja w takiej postawie wspólnoty nie widzę.
    A cóż dopiero w małżeństwie przy ewidentnie bardziej zasadniczych różnicach w wyznawanej wierze...
  • Do Ciebie:)
    A sprawe zbawienia zostaw Bogu- nalezy sie martwic o swoje zbawienie na poczatku.Innowiercy,ateisci-maja swoja droge,my mozemy sie modlic,ale nie sadze by osady komukolwiek pomogly zwlaszcza w necie.Widzialam juz naprawde b duzo nawrocen i wszystko sie moze zdarzyc.
  • mona udowodnic jej chciałam bład jej myślenia ze Muzułmanie nie wierza w Jezusa
  • jak joz pisałam nie zamierzam nikogo nawrócić
  • A, ha. Udowodnić... :cool:
  • Myslisz,ze Agnieszka tego nie wie?
  • Mój wcześniejszy wpis oczywiście a propos moich rozważań ogólnych na temat małżeństw mieszanych, nie personalnie do Agnieszki.
  • Mona ona twierdzi ze muzułmanie wierza w Chrystusa, tak jak oni wierzą w Chrystusa tak ja wierzę w Mahometa
  • [cite] forma:[/cite]Barbara, prawie??? Chyba zasadniczo:shocked:
    czytaj miedzy wierszami :tongue:
  • [cite] forma:[/cite]jak joz pisałam nie zamierzam nikogo nawrócić
    Poważnie? To przeanalizuj zadania jakie Pan stawia swojemu ludowi...
  • [cite] forma:[/cite]Mona ona twierdzi ze muzułmanie wierza w Chrystusa, tak jak oni wierzą w Chrystusa tak ja wierzę w Mahometa
    TeżÂ coś kiedyśÂ o Mahomecie słyszalam... :cool:
  • Słyszec a wwieżyc przyjmując za prawdę to jednak ruznica
  • Barbara, a kto nawruci mnie?
  • [cite] forma:[/cite]Barbara, a kto nawruci mnie?
    ?
  • Muzułmanie próbowali, świadkowie Jehowa, bioenergoterapełci- i bez bez rezultatu
    moze w Katolickim Kościele komuś sie uda
  • "Głoś naukę, nastawaj w porę , nie w porę, w razie potrzeby wykaż błąd, poucz, podnieś na duchu z całą cierpliwością, ilekroć nauczasz. Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań â?? ponieważ ich uszy świerzbią â?? będą sobie mnożyli nauczycieli. Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom. Ty zaś czuwaj we wszystkim, znoś trudy, wykonaj dzieło ewangelisty, spełnij swe posługiwanie" (2 Tm 4,2-5).
  • Nie Moge uczyc, bo musze sie uczyc wiary, a puki co mówie prawdę,jeśli to kogoś nastawi to ok, a bład to już komuś wskazałam chyba, nad podniesieniem na duchu muszę popracować, jak nad cierpliwością
  • To popracuj nad spaniem,dobrej nocy;)
  • [cite] Pax:[/cite]
    Innowiercy,ateisci-maja swoja droge...
    Proszę nie szerzyć herezji!
  • "Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem? Ten właśnie jest Antychrystem, który nie uznaje Ojca i Syna. Każdy, kto nie uznaje Syna, nie ma też i Ojca, kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca." (1 J 2, 22-23)
  • [cite] Gregorius:[/cite]"Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem? Ten właśnie jest Antychrystem, który nie uznaje Ojca i Syna. Każdy, kto nie uznaje Syna, nie ma też i Ojca, kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca." (1 J 2, 22-23)


    tzn. nie możemy rozmawiać?
    nie może być między nami w niczym porozumienia?
  • [cite] Pioszo54:[/cite]
    [cite] Gregorius:[/cite]"Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten, kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem? Ten właśnie jest Antychrystem, który nie uznaje Ojca i Syna. Każdy, kto nie uznaje Syna, nie ma też i Ojca, kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca." (1 J 2, 22-23)


    tzn. nie możemy rozmawiać?
    nie może być między nami w niczym porozumienia?

    To znaczy, że muzułmanie nie uznają trynitarnej rzeczywistości Boga - ergo są antychrystami. Nie wiem o czym byś tutaj chciał rozmawiać. Chyba raczej nawracać - to i owszem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.