Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak zareagować?

edytowano październik 2009 w Arkan Noego
http://pl.gloria.tv/?media=34872
Gloria TV opublikowala paszkwil na abpa Gołębiewskiego wykorzystując zdjęcia mojego męża. Na dodatek zrobili to tak nieudolnie, że mówiąc o kościele NMP na Piasku dali zdjęcie tęczy nad katedrą :confused:
Abp może nie powiedział jakiegoś super kazania, ale jest nam życzliwy!!!
«134

Komentarz

  • Ale gdzie protestować?
  • Wiesz co, ja raczej nie oglądam tego serwisu, ale co to jest? Pudelek katolicki??? :shocked::angry::angry::angry:
  • Warto też zerknąć na forumprawne.org.
  • Dlaczego uważasz, że to paszkwil? Zacytowali jedno zdanie, które nosi wszelkie znamiona prawdziwości. Montaż materiału zestawiający Mszę wszechczasów z jakimś zdegenerowanym NOM-em z Niemiec jest oczywiście złośliwy i rodem z Kroniki Novus Ordo, ale wymowa dla tradsów pozytywna. Pozostaje kwestia wykorzystania zdjęć. Tu możesz się domagać wykasowania ich z klipu, dopisania informacji o autorze, albo potraktować to jako pewnego rodzaju wyróżnienie :wink:
  • Nie widzisz w tym paszkwilu?
    Zestawienie zdjęć z Uroczystej Mszy we Wrocławiu i Hostii na kiju w kontekście wyrwanych z całego kazania kilku słów arcybiskupa, które można by wziąć za przyzwolenie wobec wszelkich nadużyć?
  • Ja dziękuję za TAKIE wyróżnienia. Mój mąż robił zdjęcia w dobrej wierze, nie wiedział, że mogą być wykorzystane przeciw arcybiskupowi.
  • I właśnie dlatego tradsi mają taką małą siłę przebicia. Wiecznie skłóceni, nawzajem na siebie poobrażani i dotknięci mniej lub bardziej rzeczywistymi krzywdami.

    Najpierw robicie wielkie halo wokół Mszy we Wrocławiu, a potem kiedy informacja o Niej się znajdzie w telewizji internetowej o światowym zasięgu, odchodzi oburzanko na złodziei, którzy ukradli zdjęcia. Do tej pory było tak, że takie zdjęcia traktowano jako reklamę Mszy trydenckiej i każdy by zadowolony z kolejnej publikacji, która pokazywała piękno starej liturgii. Dla mnie osobiście użycie zdjęć by było prawdziwym wyróżnieniem, uzasadnieniem wysiłku włożonego w ich przygotowanie. A o zapłatę za prawa autorskie poproszę już po drugiej stronie Nieba :wink:
  • [cite] mona:[/cite]Ja dziękuję za TAKIE wyróżnienia. Mój mąż robił zdjęcia w dobrej wierze, nie wiedział, że mogą być wykorzystane przeciw arcybiskupowi.
    Nie zostały wykorzystane przeciwko biskupowi. Nie mam pojęcia czemu coś takiego wymyśliłaś.
  • :shocked::shocked::shocked:
    Maciek dla Ciebie to reklama???
    Dla mnie to antyreklama arcybiskupa.
  • Maciek. Przyjrzyj się jeszcze raz sposobowi w jaki została przekazana ta wiadomość. Bo pomyślę, że sobie ze mnie kpisz.
  • Nie wiem, czemu się tak zafiksowałaś na arcybiskupie, któremu nikt w tym klipie krzywdy nie zrobił. Ale skoro tak to widzisz, to napisz do Glorii.tv, żeby wyrzucili Wasze zdjęcia. W ogóle najlepiej zamknijcie galerię ze zdjęciami, bo zawsze ktoś może skopiować któreś i dopisać coś brzydkiego o arcybiskupie. :confused:
  • [cite] mona:[/cite]Maciek. Przyjrzyj się jeszcze raz sposobowi w jaki została przekazana ta wiadomość. Bo pomyślę, że sobie ze mnie kpisz.
    Tak, kpię. Wszyscy kpią. I psują Wam stosunki z arcybiskupem. Światowy spisek po prostu.

    :crazy:

    Naprawdę uważacie swojego Pasterza za kogoś, kto nie potrafi odróżnić różnych źródeł informacji i komentarzy? No litości...
  • Jak się można nie "zafiksować", jeśli pokazują biskupa jako przyzwalającego na przekręty liturgiczne, na które on się nie zgadza? :shocked:
  • I właśnie dlatego tradsi mają taką małą siłę przebicia. Wiecznie skłóceni, nawzajem na siebie poobrażani i dotknięci mniej lub bardziej rzeczywistymi krzywdami.


    To właśnie cecha tradsów, że trzeba opluć nawet tych, którzy sąÂ im życzliwi.

    Wlaśnie to mnie najbardziej oburza!
    Biskup zgodził się wziąć udział w uroczystych obchodach 10 lecia Mszy trydenckiej a Gloria TV przyrównała go do tańcującego wokół stołu klauna z hostią na kiju.
  • Bolko, w żadnym wypadku. Złóż jeszcze dziś doniesienie do prokuratury na tych złodziei z Glorii.tv. I na Gregoriusa, który wkleił na forum obrazki z mszalika bez pisemnej zgody autora.

    Z filmu nie wynika, że biskup zgadza się na przekręty. Jest cytat, w którym mówi, że stara i nowa Msza to ta sama Eucharystia. Dziennikarze pokazują materiały z Niemiec i Austrii, jakby chcieli zapytać, czy to naprawdę możliwe. To wcale nie jest bezzasadne pytanie.
  • Najpierw napisałeś, że zdanie z kazania jest prawdziwe, po czym piszesz:

    jakby chcieli zapytać, czy to naprawdę możliwe. To wcale nie jest bezzasadne pytanie.
  • Biskup zgodził się wziąć udział w uroczystych obchodach 10 lecia Mszy trydenckiej

    Mona, z całym szacunkiem, ale biskup Wam wielkiej łaski nie zrobił. Nie celebrował Mszy, tylko uczestniczył z tronu. I wygłosił kazanie, w którym Was przeczołgał po ziemi. Zachował największy dystans, jaki się dało. Zapewniam Cię, że do innych "rzeczywistości kościelnych" przychodzi dużo częściej i dużo chętniej.
  • Najpierw napisałeś, że zdanie z kazania jest prawdziwe, po czym piszesz

    OK, miało być "autentyczności", a nie "prawdziwości". Zresztą to bez znaczenia dla przedmiotu naszego sporu.
  • Tak, więc za to trzeba go przyrównać do jakiegoś niemieckiego lub austriackiego księdza bawiącego się w klauna...
    A co tam, należy mu się. :devil:
    A Msza była piękna i abp był zachwycony. Wiem to z relacji ks. Grzegorza.
  • Można robić różne rzeczy Ad Maiorem Dei Gloriam, a można dla "swoich praw". Jeżeli chodzi o mnie, to rzeczy dotyczące Mszy trydenckiej robiłem wyłącznie w pierwszej opcji. Oczywiście nie każdy tak musi, szanuję prawo do własnego zdania. Chociaż go w tym przypadku nie rozumiem.
  • Tak, więc za to trzeba go przyrównać do jakiegoś niemieckiego lub austriackiego księdza bawiącego się w klauna...

    A Ty znowu swoje. Nikt arcybiskupa Mariana do niczego nie przyrównał. Odniesiono się do jego słów, a nie osoby. I nie Ty to zrobiłaś, ale Gloria.tv.
  • Napisałem co miałem napisać. Jak już przechodzisz na poziom wycieczek osobistych, to kłóć się sama ze sobą.
  • Piszę w imieniu męża. Robił zdjęcia po to, żeby ukazać piękno tej Mszy, a nie żeby rzucać się na swojego pasterza.
    Nikt nie robiłby problemów, gdyby pokazali zdjęcia bez złośliwego kontekstu.
  • Myślę Bolko, że ta dyskusja więcej przynosi wiedzy o Twoim dniu, niż moim. I dlatego właśnie się z niej wycofuję. Róbcie co chcecie.
  • Słowa ks. Grzegorza:
    ...to jest po prostu zwykłe nadużycie. O takich nadużyciach opowiadał [arcybiskup] nam potem, jako przykład nieposłuszeństwa i łamania prawa co doprowadziło do upadku życie liturgiczne na zachodzie. Ubolewał też nad upadkiem śpiewu liturgicznego. To ciekawe, że siedziałem obok i nie skojarzyłem tych słów tak jak producenci "Wiadomości na Gloria.TV" i nie uważam się przy tym za "wygimnastykowany" umysł. Arcybiskup miał na myśli wyłącznie KRR i NOM. Trzeba mieć złą wolę, że z kontekstu, słów i okoliczności wyczytać coś innego.
  • W sprawie naruszenia praw autorskich


    W internetowym wydaniu wiadomości Gloria TV między relacją o zafascynowanych proaborcyjnym Obamą biskupach, a informacją o szokującym wychowaniu seksualnym dla przedszkolaków w Australii (http://pl.gloria.tv/?media=34872) powiadomili Państwo o uroczystej Mszy św. z udziałem JE abpa Mariana Gołębiewskiego we Wrocławiu zestawiając nielegalnie pobrane (sądząc po kadrach) ze strony internetowej naszego duszpasterstwa zdjęcia mojego autorstwa, ze zdjęciami i filmami przedstawiającymi ewidentne nadużycia liturgiczne.

    Państwa "relacja" z naszej Uroczystości w większej części ukazywała materiał nie mający nic wspólnego ani z arcybiskupem, a tymbardziej i rocznicą powstania naszego duszpasterstwa.
    Wyrwany z kontekstu cytat z kazania naszego pasterza porównującego KRR i NOM w zestawieniu ze zdjęciami posoborowych nadużyć liturgicznych miał sugerować odbiorcy, że arcybiskup je popiera. Jest to jawna manipulacja rodem z totalitarnego systemu użyta dla, jak państwo piszą, "rozpowszechniania ewangelii". Jestem zaskoczony brakiem rzetelności dziennikarskiej w telewizji określającej się mianem "katolickiej".
    Tego typu manipulacjami godzicie Państwo w dobre imię arcybiskupa i czynicie z niego promotora nadużyć liturgicznych, których jest przeciwnikiem! Na dodatek naruszyli Państwo prawa autorskie wykorzystując moje zdjęcia w założonym przez siebie celu.

    Piszą Państwo na swojej stronie:
    "Gloria.tv może się stać także Państwa osobistą amboną".
    Cóż to za ambona posługująca się kłamstwem, manipulacją i kradzionymi zdjęciami dla ośmieszania pasterzy Kościoła Katolickiego?

    Żądam usunięcia moich zdjęć jak i nierzetelnych informacji z państwa portalu. W przeciwnym razie wystąpię na drogę prawną z racji naruszenia praw autorskich.

    I. Karczewski
  • A można było tak:

    Szanowni Państwo,

    W swojej relacji wykorzystaliście bez mojej zgody zdjęcia z Mszy odprawianej z udziałem ks. arcybiskupa. Proszę o usunięcie ich z filmu.

    Z poważaniem


    Ale rozumiem, że celem listu było zapewnienie tego, aby gloria.tv trzymała się od wrocławskich tradsów z daleka. Stąd ta cała oprawa z biskupem pomawianym o nadużycia liturgiczne i pogróżkami. Myślę, że cel uda się osiągnąć.
  • Nawiasem mówiąc, przedstawione w filmie wygłupy odbywały się za zgodą miejscowych ordynariuszy, z którymi abp Gołębiewski pozostaje w pełnej jedności. A skoro wspomniał o tym, że choć istota Eucharystii pozostaje ta sama, to forma wciąż ulega zmianie, to gloria.tv miała prawo okrasić to widokami najnowszych wersji owej formy.
  • Zwierzchnikiem abpa jest papież. Wykaż, że powiedział nieprawdę.
  • Już zaczynam rozumieć, skąd u Was taka zaciekłość i szczękościsk. Gloria.tv trafnie wypunktowała to, czego starcie się nie zauważać. Ksiądz arcybiskup owszem, odwiedził Was na dziesięciolecie celebracji w KRR, ale jednocześnie powiedział Wam w kazaniu, że Wasze przywiązanie do dawnej liturgii jest nic nie warte. Jeżeli forma liturgii ma być dynamiczna i wciąż poszukiwać tego, co jest najlepsze dla człowieka naszych czasów, to trwanie przy rubrykach sprzed wieków jest nonsensem.

    Co do nadużyć liturgicznych, to wiadomo, że wszyscy papieże posoborowi oraz biskupi są im przeciwni. Ale jednocześnie powszechnie je tolerują, bo eksperymenty liturgiczne są konieczne do tego, aby liturgia była "żywa". Wiele takich nadużyć, jak choćby Komunia na rękę, zostało wręcz włączonych do oficjalnej liturgii Kościoła.

    Mam wrażenie, że w tym sporze bronicie swojej wizji arcybiskupa Mariana, kroczącego w cappa magna przyjaciela tradycjonalistów, przed jego prawdziwą postacią.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.