Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Młodzi wrocławianie nie chcą krzyży w klasach

edytowano grudzień 2009 w Polityka
image

Grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr XIV we Wrocławiu chce usunięcia z klas krzyży. - Ich obecność jest naruszeniem wolności sumienia - tłumaczą. I mogą dopiąć swego. Dyrekcja ma kompromisowy pomysł na wyjście z sytuacji.

>> więcej
«13

Komentarz

  • "Przeciwko temu pomysłowi nie protestuje prowadzący katechezę ks. Adam Andrzejczuk."

    Wrocławian proszę o rozpalenie stosu i zaciągniecie tam tego posoborowego ... (autocenzura)
  • Nie czytałeś, że to "mądry ksiądz"?

    Komentarz redachtora Aborczej:

    W Liceum nr XIV pokazano, że można tego konfliktu uniknąć. W sposób, który nikogo nie krzywdzi. Wystarczy rozsądna dyrekcja i mądry ksiądz. Ci, którzy naprawdę potrzebują obecności krzyża w szkole, zachowają do niego prawo, a uczniowie, którzy wystąpili o jego usunięcie, otrzymali ważną lekcję, że Chrystus nigdy nie chciał nikogo dzielić. Robią to w jego imieniu wyłącznie ludzie.
  • To jest najgorsze liceum w mieście, może w rankingach wypadało nieźle , kiedyś było strasznie rozreklamowane ale ja tam swoich dzieci nie poślę.Większość uczniów to stado rozwydrzonych bachorów.
    Jeszcze trochę a nauczyciele doczekają się zakładania śmietników na głowę i drugiego Piotrka P z siekierą
  • :bigsmile:

    I tak co cenniejszych jednostek już tam nie ma <skromność>.

    Poprzedni dyrektor pewnie by poszedł na usunięcie krzyży, gdyby nie ta wpadka z chłopcami... :devil:
  • A może to jest po prostu konkurs na stypendium Aborczej? Tróje młodzieży najwyraźniej wpadło na pomysł jak rozpocząć ścieżkę kariery.
  • Łukasz nie bądź taki skromny
  • Wiesz , za mojej młodości to liceum nie było takie złe...Pchały się do niego niektóre moje koleżanki i nie wszystkie się dostały a i tak wyszły na porządnych ludzi.
    Tylko dlaczego garstka bezczelnych i zblazowanych dzieciaków zamiast korzystać z dobrodziejstw swojego wieku i cieszyć się życiem, wystawia świadectwo wszystkim młodym wrocławianom ( jak w tytule )?
  • Głupota nie boli, ale może być niebezpieczna...
  • Inicjatorką petycji jest Zuzanna Niemier, uczennica klasy maturalnej, jak sama podkreśla - ochrzczona i bierzmowana, ale niewierząca
    ---
    To po kiego ch**a przyjmowała Bierzmowanie?

    - Ale jeżeli ma u kogoś wzbudzać złe emocje, to będzie to najlepsze rozwiązanie. Kościół katolicki nie chce przecież obrażać niczyich uczuć - tłumaczy duchowny.
    ---
    Coś w stylu: "Nie obrażaj się Żydzie za to, że zabiłeś mojego Boga".
  • A oto i ochrzczona i bierzmowana:
    zuzapsr.jpg
  • No i od razu widać ze dziewczyna zmanipulowana jest przez starych wyjadaczy, jak racjonalista.pl. ;(
  • Ale koszulka powinna przyciągać uwagę ;)
  • Jako dyrektor, ale również jako praktykujący katolik - podkreśla. W sprawach zawodowych chce jednak pozostać neutralny

    Czyli schizofrenik...
  • [cite] mona:[/cite]Ale koszulka powinna przyciągać uwagę ;)
    Dopiero jak zrobią konkurs mokrego podkoszulka
  • A tu bez
    pic.php?oid=AAAAAQAQ_p9vJuBlHG8Ht-A_n6ax-AAAAAoF_oBl40dne5a_Qc9dky-Q&size=normal
  • Witajcie w Unii Europejskiej, gdzie trzech uczniów może narzucić swoją wolą trzystu.
  • @mona: czemu zdjęcie obcięłaś? tak się zachęcająco dziewczynka prezentuje...
  • Straszne...z buzi dziewczątko z reszty matka karmiąca
  • uwaga, panienka ma nazwisko wiadomego pochodzenia... jeszcze nas tu za anty-eskimoskie wypowiedzi osądzą.
  • Żal mi uczniów tej szkoły - zupełny marazm i obojętność większości.
  • Ja to bym się przyjrzała kto dokładnie ją zmanipulował i jakich używał do tego metod a ona na pewno była niepełnoletnia
  • [cite] Gregorius:[/cite]@mona: czemu zdjęcie obcięłaś? tak się zachęcająco dziewczynka prezentuje...
    condom_ads_14.jpg
  • Ja to bym się przyjrzała kto dokładnie ją zmanipulował i jakich używał do tego metod a ona na pewno była niepełnoletnia
    ---
    Ale tak donośnie tego biustu?
  • takie ładne dziecko nie może być wredne samo z siebie , więc wnioskuje, że jakiś racjonalista w główce i nie tylko musiał jej zamieszać
  • główce i nie tylko musiał jej zamieszać
    ---
    O to to to. Młodzi głównie odchodzą od Boga i Kościoła, bo chcą mieszać w tym "nie tylko".
  • n159557537496_6783.jpg
    A z tymże stowarzyszeniem Zuzanna sympatyzuje. Logo jest jednoznaczne.
  • Dyrekcja ma kompromisowy pomysł na wyjście z sytuacji.

    A jaki? Powieszenie krzyży do góry nogami?
  • [cite] ruda megi:[/cite]Ja to bym się przyjrzała kto dokładnie ją zmanipulował i jakich używał do tego metod a ona na pewno była niepełnoletnia

    Otóż to:

    Zuzanna Niemier
    Uczennica XIV LO we Wrocławiu. Uczestniczka obozów informatycznych XIV LO. Artysta malarz. Redaguje nowiny naukowe Racjonalisty, tłumaczy i ilustruje teksty dla Racjonalisty.


    Ewolucjonizm w filozofii

    Jej prace

    Pytasz kto jej w głowie zamieszał?
    Zobacz z kim pisała ten artykuł...
  • Zastanawiam się na jakiej podstawie ktoś będący jeszcze w liceum pisze o sobie per "artysta malarz"....
  • Moje dzieci to też artyści. Tyle obrazków namalowały...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.