Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

"Odliczysz 1200 złotych na każde dziecko"

2

Komentarz

  • hura, hura, hura!!! Już się bałam, że w imię równania wszystkich w dół zawetuje tę ustawę (po proteście rzemieślników).
  • [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]Spojrzmy prawdzie w oczy. To PiS jako pierwszy i jedyny tak w tak radykalny i jednoznaczny sposob obizyl ludzim podatki.
    Jaki PiS???? Widać, że nie mieszkacie w Polsce. Przecież, rząd był przez dłuższy czas bardzo przeciwny tej inicjatywie, zgłoszonej przez Prawicę Rzeczypospolitej!!! (patrz: artykuł na początku tej dyskusji). PiS umie się dobrze reklamować, ale więcej Polakom zaszkodził niż pomógł. Zamiast Polski solidarnej mamy Polskę strasznie skłóconą, na zasadzie "dziel i rządź". Na pewno nie zagłosuję na PiS, a wręcz będę ludzi do tego zniechęcać.
  • Nie lubię tego pana. I choć bardzo lubię komedie, to nawet komedia z jego udziałem w roli głównej staje się tragedią.
  • [cite] Sykreczka:[/cite]
    [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]Spojrzmy prawdzie w oczy. To PiS jako pierwszy i jedyny ...
    Jaki PiS???? .... Przecież, rząd był przez dłuższy czas bardzo przeciwny tej inicjatywie, zgłoszonej przez Prawicę Rzeczypospolitej!!!.

    Ponieważ dość blisko śledziłem całą historię, uważam że sprawiedliwość należy oddać wielu posłom i ugrupowaniom. W pierwszym rzędzie jednak PIS, bo to oni wprowadzili najpierw te żałosne 120 pln ulgi rocznej. A jednak był to przełom - dzieci pojawiły się w PIT-cie. Potem udało się przekonać również premiera, że powinna to być kwota wolna od podatku na każde dziecko w rodzinie, tak jak na dorosłego. Premier dał "zielone switło" i wówczas zarówno Zyta jak i Kluzikowa uznały, że jest to potrzebne i możliwe. Tak urodziła sięulga 570pln. Dopiero w zawierusze przedwyborczej PRz słusznie i z przekonaniem podbiła stawkę. Nie przeszło by to jednak bez życzliwej dla takiego rozwiązania postawy PO, gdzie zwłaszcza Komorowski jako ojciec piątki dzieci zawsze ulgi takie popierał. Głosowanie przeciw PIS, głównie wynikało z tego, że partia jest zdyscyplinowana i nie poprze niczego bez błogosławieństwa premiera. Przeciw głosowała nawet najbardziej (w mojej ocenie) dla sprawy ulg zasłużona Anna Pakuła_Sacharczuk! No i te skandaliczne wypowiedzi Zyty. Ale w czasie debaty w senacie, znowu pojawiło się, może nie zielone, ale seledynowe światełko ze strony Jarosława poszło dalej gładko.
    No i pozytywne jest to, że wbrew krokodylim łzom wielu pseudo-ekonomistów i gazetowych komentatorów, ulgi te nie są na przyszłość zagrożone, bo wszystkie (może poza SLD) ugrupowania uznały je za swój sukces. I dobrze.
  • Startuje z Rzeszowa - tam można ją wspierać.
  • Może zrezygnujemy z tej ulgi to duże obciążenie dla budżetu kraju, gminy, powiatu, miasta.........ciężar
    polecam komentarze.
  • no dobra lpr zawsze za życiem, ale na jednej jedynej rzeczy program partii nie może się opierać, co z tego, że za życiem, jak nic poza tym dla kontynuuowania tego życia nie robią. Na urodzeniu dziecka świat się nie kończy:tongue:
  • Nic innego? Becikowe (wyśmiane), ulga,(ośmieszona) na więcej brakło czasu
  • To dlatego mamy na nich głosować:wink:????? Aby dać im czas-nowy czas...Z tym, że zauważ, oni nie mają szans, na co wskazują sondaże.
  • No tak - Jurek, Szymański, Piłka, Pakuła-Sacharczuk.
    Wielka szkoda.
  • Rzeczywiście szkoda.
  • [cite] małgorzata:[/cite]Trzeba być bogatym, by skorzystać z ulgi
    (Rzeczpospolita, pr/22.01.2008)
    Co za debilny tytuł, czy ktoś się zastanawiał co pisze?

    :devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil:
  • Na spokojnie - obrazek jako komentarz:
    m4463403.jpg
  • Obrazek się nie zmieścił podaję więc link:
    CZY TO JEST BOGACTWO???
    Ile trzeba zarabiać aby w pełni wykorzystać ulgę

    Gwoli przypomnienia - srednia krajowa to prawie 3000 PLNów brutto na osobę !!! Średnia brutto na małżeństwo pracujące 6000 PLNów. Wnioski nasuwają się same! PO to ZŁODZIEJE i OSZUŚCI !!!
  • nie rozumiem?
    czemu?
  • czyli ulga jest za duza bo nie mozecie sobie całej odliczyc ? :shocked:
  • To co Małgorzato proponujesz?
    Czy czytaliście propozycję LiDu, zeby tym co nie wykorzstali całej ulgi ze względu na za niskie zarobki uzupełniać to zasiłkiem.

    Dla mnie to jakieś poplątanie z pomieszaniem, "ulga" jest w rzeczywistości obniżeniem podatku - trudno, żeby móc sobie obniżyc podatek ponizej jego wysokości:shocked: Dlatego nie bardzo rozumiem to biadolenie.... Dla osób wykazujących bardzo niskie dochody przeznaczane są zasiłki i inne instytucje opieki społecznej. Więc nie mieszajcie tego do podatków.
    A że matka wielodzietna zazwyczaj nie pracuje, to fakt. Ja jednak w ogóle nie jestem fanką państwa opiekuńczego, jestem raczej za stwarzaniem mozliwości zarabiania, niż dawania kasy - no chyba, że zdarzenie losowe, którego nie dało się przewidzieć (choć sa ubezpieczenia) - a do takich chyba nie nalezy posiadanie licznego potomstwa? :cool:
  • Jeśli ktoś nie osiąga odpowiedniego poziomu dochodów, to całkowicie przestaje płacić podatek dochodowy od osób fizycznych. Trudno o więcej.
  • Sorki, "biadolenie" było a propos propozycji LiDu... MOże mi się jakoś to tak razem zlało, ale w sposób niezamierzony.
  • [cite] małgorzata:[/cite]nawet rodzina z czwórką dzieci ,musi mieć dochód 4750 miesięcznie, żeby odliczyć całość
    to dotyczy osób na etacie, które część podatku płacą w formie bezzwrotnej składki na ubezpieczenie zdrowotne. Osoby zatrudnione na umowę o dzieło zwykle nie płacą składki na ubezpieczenie zdrowotne, więc wystarczy im niższy dochód, by odliczyć całą ulgę na dzieci
  • małgorzato przepraszam cie za zboczonko, nie chciałam cie urazic. dla mnie to sformuowanie jest bardzo sympatyczne i zboczonko nie jest dla mnie rownoznaczne z małym zboczeniem tak jak różniczka to nie wyniczek odejmowanka :)

    a to ze co trzecie dziecko pochodzi z rodziny wielodzietnej nie stoi w sprzecznosci z tym ze wiekszosc rodzoin nie jest wielodzietna :) ot, matematyka. zwłaszcza ze 3 dzieci niby jest juz uznawana za wielo, ale jeszcze jakos miesci sie w 'normie'. za to twoja rodznka na pewno przecietna nie jest :P
  • [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]Obowiazuje generalna zasada, ze nie mozna wiecej odliczyc niz sie zarabia. T

    Okazuje się jednak że można. Np. niedaleko szukając na Słowacji są też ulgi podatkowe na dzieci z zasadą, że jeżeli podatku ci do odliczenia zabraknie, dostajesz z urzędu skarbowego "zwrot" brakującej kwoty.
    Idea "ujemnego podatku" polegającego na częściowym zwrocie niewykorzystanych kwot wolnych i ulg podatkowych była kiedyś zaproponowana przez ultra liberalnego Miltona Friedmana jako zamiennik dla nieefektywnych systemów pomocy społecznej. Zwrot miał być częściowy (np. 70%) aby zachować motywacyjny charakter mechanizmu.
  • [cite] PiotrK:[/cite]
    [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]Obowiazuje generalna zasada, ze nie mozna wiecej odliczyc niz sie zarabia. T

    Okazuje się jednak że można. Np. niedaleko szukając na Słowacji są też ulgi podatkowe na dzieci z zasadą, że jeżeli podatku ci do odliczenia zabraknie, dostajesz z urzędu skarbowego "zwrot" brakującej kwoty.
    Idea "ujemnego podatku" polegającego na częściowym zwrocie niewykorzystanych kwot wolnych i ulg podatkowych była kiedyś zaproponowana przez ultra liberalnego Miltona Friedmana jako zamiennik dla nieefektywnych systemów pomocy społecznej. Zwrot miał być częściowy (np. 70%) aby zachować motywacyjny charakter mechanizmu.

    Ja bym jednak nie mieszał polityki prorodzinnej i socjalnej.

    Ulgi prorodzinne pozwalają odzyskac podatek na który się już zapłaciło zaś polityka socjalna ma wspierać ubogich.

    A tak w ogóle to dochód do określonej kwoty tzw. minimum socjalnego na głowę w rodzinie powinien byc zwolniony z wszelkich swiadczeń (łącznie z ZUSem itp.) Jaki jest sens ludziom zabierać zarobione pieniadze w postaci podatków i różnych przymusowych składek po to żeby potem oddawać w postaci zasiłków itp.? Toż to granda !!!
  • Zadam pytanie: jak zachecić zamożnego do posiadania dzieci?
  • [cite] Śpioch:[/cite]Zadam pytanie: jak zachecić zamożnego do posiadania dzieci?

    Wysoki podatek od spadku, jeśli spadkobiercą nie jest współmałżonek lub dzieci? ;)

    Wiem, głupi pomysł :)
  • [cite] Śpioch:[/cite]Zadam pytanie: jak zachecić zamożnego do posiadania dzieci?
    W Szwecji konsekwentnie promuje się wielodzietność w mediach - myślę, że to ważne. Bo w Polsce wielodzietność jest traktowana raczej jak dziwactwo. Oczywiście znaczne ulgi podatkowe też mogą pomóc.
  • A ja myślę, zę ostatnio posiadanie więcej niż dwójki dzieci w środowiskach zamożnych jest wręcz modna,nowy standard to 3 - 4, już nie 2.
  • @Anka:

    Okay... ale jak sprawić, żeby to było niezależne od mody?

    Przecież moda przemija... :)
  • Może po prostu wprowadzić wysokie nagrody i ordery za wielodzietność?:wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.