Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie

2»

Komentarz

  • [cite] Jagna:[/cite]
    [cite] Klarcia:[/cite]Jako ciekawostkę dorzucę, że protestanckim siostrom od matki Bazylei w Darmstadt (nazywają się siostry Maryi, żyją w klasztorze) bardzo brakuje spowiedzi sakramentalnej. Za życia matki (ostatnie lata spędziła w samotności swojej celi, odp. naszej pustelni) chodziły do niej wyznawać swoje grzechy.
    Teraz - po jej śmierci - jest im jeszcze trudniej.

    Tak, mówisz tu o diakonisach Kościoła luterańskiego ....
    Niedaleko mnie, w Darmstad jest klasztor kontemplacyjny Sióstr Maryi, którego założycielką była Matka Basilea Schlink.
    Historia ich powstania i codziennego życia została opisana w książce: "Cuda boże dzisiaj" - Basilea Schlink.
    Jest ona dość popularna wśród Społeczności protestanckich, pożycz sobie i przeczytaj.
    Miałam ją w swojej biblioteczce, ale wyzbywając się wszystkiego oddałam. Jednak do dzisiaj pamiętam treść tej książki.
    Ostatnio przybywała tam moja przyjaciółka z Diakonii stałej Ruchu Swiatło-Zycie, bo chciała podszkolić znajomość języka niemieckiego.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.