Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zrób to sam/a

13031333536100

Komentarz

  • [cite] ganna4:[/cite]No! I tak trzymać!
    A przez 1,5 miesiąca to hoho, można uszyć. :bigsmile:

    No chyba, że się młode zasiedzi, to może być czasu nieco mniej. Ale plan jest taki, że wychodzi 07.07 (Haku jest tu moim idolem i w razie czego będę do niej na nauki specjalne jeździć).
  • Mam pytanie do dekupażystek: poczyniłam pierwsze kroki i wszystko było pięknie do czasu machnięcia lakierem: serwetki przemokły, fragmenty się odkleiły i podarły :( Co mogłam zrobić nie tak? Mam klej ze stamperii, ale chyba niekoniecznie specjalny do dekupażu (miałam wrażenie, że był trochę za ciężki dla tych serwetek) - może to to? Lakier Vernice Protettiva. A byłoby takie ładne pudełeczko, buuu:bh:
  • Pewnie serwetki nie wyschły, zresztą zadzwoń do Zosi bo jej wychodzi:
    060bh.jpg
    044lqa.jpg
  • A moja żona zaczęła szyć obrusy:
    026kl.jpg
    067dd.jpg
  • A mnie się szalenie podobają nicki Maniek i Mańkowa, są takie swojskie, jakby to byli sąsiedzi, co właśnie wpadli na kawkę. Nie wiem skąd mi sie to bierze, ale tak jest :bigsmile:
  • Ha! Aneta, to Ci powiem, że jak oni już faktycznie na tę kawę wpadają, to jest jeszcze fajniej.:bigsmile:
  • http://emoty.blox.pl/resource/zawstydzony.gif
  • @Maniek - jestem absolutnym fanem wyrobów Twojej żony. Pomysły fantastyczne i wykonanie też. :) Decu Zosi też piękne :)

    @Kerima- albo z chemią coś nie tak. Jak po dokładnym wsyuszeniu wszystkiego przed lakierowaniem w trakcie lakierowania znów Ci się tak zrobi, to nie ma razdy- coś z mediów trzeba zmienić.

    A ja zamówiłam dziś nowe serwetki, i lakiery :di: I przystępuję do bardzo ambitnego planu, jak już zrobię i obciachu zbytniego nie będzie, to się pochwalę. :dw:


    AAAAA! ŚNIEG WŁAŚNIE U NAS ZACZĄŁ PADAĆ!!! :ai:
  • @Rosea,
    a możesz powiedzieć, gdzie się zaopatrujesz? I jaki lakier, klej, farby polecasz, żeby było tanio a sensownie?
  • A to różnie.
    Serwetki oczywiście serwetki.xip coś tam dalej - google podpowie.
    Farby podkładowe - to w marketach budowlanych, zwykle jakiś Dulux pastelowa orchidea do drewna i metalu.
    Farby akrylowe takie dla plastyków, różne kolory, firmy Renesans - tubka kosztuje ok. 3zł w necie, i starcza na bardzo długo. Częśc tych farb dodana do podstawowego Duluxa daje farbę podkładową w nowym kolorze. Ale nie wszystkie, np. żółcie Renesansu jakoś reagują z Duluxem, i odcień nie bardzo się zmienia.
    Klej do decu też Renesans, tani i ładnie klei, tylko trzeba go rozrobić z wodą.
    Z lakierem teraz już zaszalałam, ale jestem absolutną fanką Fluggera wodnego - nim pracuję na warsztatach, gdy się uczę i jest rewelacyjny, pięknie się rozprowadza i nie śmierdzi. Wcześniej malowałam jakimś lakierem no-name, Drewnoluxem do mebli i zabawek, ale się nie umywają. A że mam ambitną robotę przed sobą, to czekam na Fluggera.
    Gąbki do malowania tnę ze zmywaków, pędzle mam z marketów budowlanych i pare cieńszych, miękkich ze zwykłego papierniczego; papiery ścierne ze ścinków ze strychu :)
    Crack jednoskładnikowy i lakier postarzający mam Stamperii, są ok, ale rzadko w sumie ich uzywam.
  • Rosea- świetna strona ta serwetkowa- tylko jak tu wybrać z takiego bogactwa?;))))
  • [cite] Kerima:[/cite] A byłoby takie ładne pudełeczko, buuu:bh:
    Może da się jeszcze naprawić?
  • Jak ktoś chce spróbować-to można potraktować bomki steropianowe lakierem do spękań, działa.
  • łaaa - jakie aniołki ! piękne są i jakie dopracowane. Ula:bt::bt:
  • A przy okazji zapytam i ja.

    Macie może jakieś wykroje na ubranka dla lalek? typu baby born? - chciałabym uszyć, jakieś zimowe ubranko dla lalki, bluzę, spodnie itp. w ramach prezentu mikołajkowego - ale ja bez wykroju ani rusz.
  • Piękne aniołki !!!!!!!!
  • [cite] uJa:[/cite]A przy okazji zapytam i ja.

    Macie może jakieś wykroje na ubranka dla lalek? typu baby born? - chciałabym uszyć, jakieś zimowe ubranko dla lalki, bluzę, spodnie itp. w ramach prezentu mikołajkowego - ale ja bez wykroju ani rusz.
    uJa, przepraszam za zniechęcanie, ale nie wiem czy warto. Na lale od 45 cm można śliczne ciuszki kupić za grosze w 2nd handach. Jak nowe, bo przecież noworodek nie zdążył ponosić, firmowe, naprawdę cuda można trafić za parę złotych. Lale z reguły dłużej je użytkują niż pierwszy właściciel. :wink:


    A w kwestii Twoich zaprezentowanych prac, piękne!!!
  • Tylko ta lalka jest dużo mniejsza niż noworodek - jakieś 40 cm w całości i ciężko coś znaleźć. Co prawda przeszukałam na razie tylko mój zapas ubranek na maleństwo ale może faktycznie trzeba się wybrać na "miasto" i czegoś poszukać.

    Dzięki.
  • można zawsze przerobić dziecięce ubranka :wink:

    znalazłam takie coś
    http://obsessivelystitching.blogspot.com/2009/06/baby-clothes-to-doll-clothes-tutorial.html

    pokazane jak przerobić pajacyk dziecięcy
    są też kostiumy/przebrania dla dzieci, ale trzeba przejrzeć stronę dokładniej
    bo nie wiem czy są wykroje :confused:
  • wykroje do pobrania , ale są to wykroje ubrań niedziecięcych
    być może komuś się przyda
    http://papavero.pl/wykroje-do-pobrania.html
  • Hipolit, no! Jak możesz mi to robić- te linki oznaczają dla mnie kilka godzin wyrwanych z życia...:wink:

    Jak na razie dla mnie absolutny hit to jest to: Ręcznie robiona 'maszynka' do lamówek

    A już się zastanawiałam, gdzie to cóś kupić. Prosty pomysł, a jaki genialny!!
  • Milagro
    ale wiesz,
    trzeba się potem pochwalić :wink:
  • Ale czym? wbitą igłą czy gotową lamówką ? :wink:
    A tak na marginesie to już się chwaliłam - płaszczykiem. :bigsmile:
  • [cite] maniek:[/cite]A moja żona zaczęła szyć obrusy:
    026kl.jpg
    067dd.jpg

    chciałam Wam powiedzieć, że stałam się posiadaczką tego oto pięknego obrusu.
    Otrzymałam bardzo ładnie zapakowany i aż czuje żal, że kupiłam go na prezent dla mojej cioci.
    Ale zamówiłam już u Mańkowej dla siebie :bigsmile:
    Kupujcie u Mańkowej!
  • Haku masz priv
  • Mańkowa - jakiś przepis na ten obrus? materiał leży i czeka:sad:
  • Ja też wczoraj dostałam super materiał, ale na mój stół za wąski i już rozmyślam jak go podrzucić Mańkowej żeby coś z tego wyszło... :bigsmile:
    Naprawdę bardzo ładnie uszyty ten złoty - aż żałuję, że nie mam takiego stołu, żebym mogła go położyć
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.