Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zrób to sam/a

15657596162100

Komentarz

  • w Biedronce 
    co roku są 
  •  a takze w Lidlu, tesco i tym podobnych ;) 
  • ew w kwiaciarni u nas :):)
  • słomki na ozdoby, to chyba tylko u chłopa. Szukałam kiedyś kłosów zbóż na allegro, znalazłam, ale chyba drogo by bardzo wyszło.
  • czyli ja nie doczytałam uważnie 

    @balum - zamierzasz sama takie produkować ?
    to juz trochę późno na szukanie 
    słoma na ozdoby musi być w całości, tzn nie połamana, nie pognieciona 
    po młóceniu takiej nie ma ;( 

    najlepiej latem wycinać po źdźble i suszyć :D

    serio, serio 


    od lat zamiaruję zając się produkcją ze słomy, ale jakoś zawsze zapomnę we właściwym czasie :) 



    chociaż jak takie krótkie elementy maja być, to moze by się coś udało 
    ale jedynie od chłopa :) moim zdaniem 
    w sieci za drogie 

  • No własnie w sieci nie potrafię znaleźć! Naiwnie myślałam, że obok filcu i koralików beda sobie w sklepach manufakturowych leżały pęczki słomek i je sobie kupię (nawet przepłacając) i zajmę młodzież robieniem gwiazdek. I doopa. Nie ma!
    Rozejrzę sie po okolicznych stodołach....i dopiero potem stracę nadzieję.
    8-|
  • Mam słomę, ale nienadającą się do użytku. Ma ze 100 lat i jest w postaci fikuśnego kosza :(
  • He, he...jak bedę bardzo zdesperowana poszukam maty słomkowej i wydłubię ;))
  • Mam słomę, ale nienadającą się do użytku. Ma ze 100 lat i jest w postaci fikuśnego kosza :(
    czytałam z 7 razy i za każdym razem wychodziło mi "fikuśnego koZła" :D

  • http://www.garnstudio.com/lang/pl/kategori_oversikt.php

    Wszystkim robiacym na drutach i szydelku polecam.  Cudne wzory, do pobrania za darmo (i mozna sobie ustawic polska wersje jezykowa). Zakochalam sie w tej stronie.
  • chyba nie,  ja dlubie gdzies od tygodnia, wiec na pewno nie zaliczam sie do wprawionych. Wprawe trzeba na czyms nabyc, wiec sobie cwicze ;) i cos sie tam nawet udaje.
  • @Basja - dziękuje Ci kochana za serwetke z różyczkami.
    Córa ma już swoją patronke nad łóżkiem. image
  • Ja Basji też ukradłam (no, dobra, sama mi dała) serwetkę w różyczki, ale jeszcze jej nie wykorzystałam.
  • Ja czułam się zobowiązana. I dobrze, bo moja Mała ma to o czym marzyła. :-)
  • http://www.garnstudio.com/lang/pl/kategori_oversikt.php

    Wszystkim robiacym na drutach i szydelku polecam.  Cudne wzory, do pobrania za darmo (i mozna sobie ustawic polska wersje jezykowa). Zakochalam sie w tej stronie.
    image

    Łał!! Ta spódnica to jest Missoni!! 
    :O

    Idę się uczyć szydełkowania....
  • edytowano listopada 2012
    Potrzebuję inspiracji...

    Mam ramkę na obraz Świętej Rodziny i muszę ją przemalować, przerobić. Technika dowolna.
    Kolorystyka: rama musi być zasadniczo biała z delikatnym złoceniem (takie mam elementy przy schodach, lampach). Biała dlatego, że ściana to burgund, a pod ramką biała komoda stoi.

    kolor (mniej więcej) i ikona:

     image image
  • AgaAga
    edytowano listopada 2012
    Bea, schematy masz na mysli? To raczej na szydelko. Na druty to z reguly scieiem jakims tam 120 oczek przez 30 cm ;)  Aczkolwiek na tej stronie (czyli garnstudio.com) masz fajne tutoriale video z robienia wzrokow, warkoczy, zakanczania, dobierania itd. Jeszcze pare takich tutoriali (ale raczej dla poczatkujacych, ja sie z tego uczylam nabierac oczka) znam pod tym adresem: http://druciarnia.wordpress.com/

    I bardzo polubilam takiego zwyklego bloga na blogspocie, http://www.olajda.blogspot.no/
    Dziewczyna ma fajne pomysly, rady praktyczne i mozna znalezc ciekawe odnosniki do konkretow.

    I jeszcze jeden blog, jak nabede druty skarpetkowo-ponczosznicze, to chyba z niego zrobie rekawiczki: http://uantoniny.blogspot.de/2012/01/zakardy-selbu-norweski-wzor-zakardowy.html
    Link bezposrednio do zakarda, bo zastanawiam sie nad przerobieniem go na wykonczenie zazdroski takiej zimowej, ale jak cofniesz do strony glownej, to tez mozna sie pozachwycac.

    Chyba powinnam wiecej robic, a mniej wyszukiwac ;)
    Aczkolwiek powstalo wczoraj i dzisiaj jakies 26 cm sweterka dla corki. Sweterek z bledami, ale wplata sie w niego moj pierwszy warkocz (wczoraj o tej porze kompletnie nie rozumialam jeszcze schematu) i generalnie mloda mowi, ze bedzie nosic. Bardzo dumna jest, ze mama pierwszy sweterek robi wlasnie dla niej :)
  • Potrzebuję inspiracji...

    Mam ramkę na obraz Świętej Rodziny i muszę ją przemalować, przerobić. Technika dowolna.
    Kolorystyka: rama musi być zasadniczo biała z delikatnym złoceniem (takie mam elementy przy schodach, lampach). Biała dlatego, że ściana to burgund, a pod ramką biała komoda stoi.


    A musi być ramka? Nad moim łóżkiem wisi ta ikonka bez :)
  • Zależy też od tego, jakiej wielkości jest ta ikona- jak jest duża, to ramka niekoniecznie jest potrzebna, jeśli mała- to rzeczywiście może "ginąć" w tak mocnym kolorze ściany
  • edytowano listopada 2012
    O cholercia, nie sprecyzowałam. Ikona, ikona... ano Ikona Świętej Rodziny, ale to nie decha tylko wydruk na papierze. Dlatego w ramę chce wsadzić. Była w gotowej ramce za szybką, ale realia się zmieniły i ta ramka do burgundu nie pasuje. Mam inną ramkę, drewnianą, taką do przerobienia. Jak bym zrobiła to pięć dych zostanie w kieszeni. :-)
  • Agnieszko świetne zdjęcia wygrzebałaś;)
  • @Basja - dziękuje Ci kochana za serwetke z różyczkami.
    Córa ma już swoją patronke nad łóżkiem. image
    czyżby Teresa ?
    tez mam Tereskę już nie taką małą :)
  • @babka4 - tak, św. Tereska :-)
  • Wpisuję tutaj bo tu zainteresowane osoby zaglądają, chętnie powymieniam się serwetkami do dekupage, mam ich trochę bo kupuję całe paczki a nie na sztuki.

    Ktoś zainteresowany :D  ?
  • ja też :) aniu wklej jakie masz serwetki którymi chcesz się wymienić lub sprzedać, ja wieczorem dokopię się do moich to może uda nam się wymienic:)
  • już chyba z rok nie dekupażowałam
    :\">

    ale najpierw muszę skończyć te drewniane szopki, potem dokończyć bukiet ślubny bo czas goni, potem aniołki filcowe, potem choinkę na sytropianie, potem uszyć prezenty świąteczne

    a potem potem potem dopiero zdekupażować może jakieś bombki? albo już pewnie wielkanoc będzie :)
  • a ja nie umiem dekupażować, a tak mi się to podoba...
  • a ja nie umiem dekupażować, a tak mi się to podoba...
    Zapraszam do mnie na prace ręczne. :D
  • a ja nie umiem dekupażować, a tak mi się to podoba...

    na pewno umiesz, mój piątoklasista dziś zaczął dekupażować na technice
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.