Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kiedy dziecko powtarza klasę...

2»

Komentarz

  • Wiem,Agnieszko,ale próbuję zrozumieć, w tych pytaniach,to na czym ma mi zależeć.Wierzę,że testy w poradniach pozwolą rozeznać(nie tylko mi i mężowi) co dalej czynić.
    Nieśmiało chcę Was prosić o modlitwę za Wiktora(wczoraj miał chyba atak) i o rozeznanie dla nas.:shamed:
  • moje kłopoty z matma zaczel;y sie w 2 klasie podstawówki jak zsam zrobiłem zadanie a nauczycielka mi nie uwierzyła w tedy to przestałem się uczyć i do tej pory nie znam matmy
  • Ja też miałam z nią problemy. Ale że ogólnoe zdolna jestem , to dałam sobie w życiu radę chyba lepiej niż te moje nauczycielki :cool:
  • Nie jest tak jak my byśmy chcieli,i rzeczywiście dziś się o tym przekonuje. Złożyłam wnioski w poradniach publicznej i niepublicznej.W rozmowie telefonicznej w jednej z poradni dowiedzialam się, że dziecko nie może mieć robionych w tym samie prawie czasie testów-gdyz one są takie same.Musi minąć rok przynajmniej. Cóż zatem robić?Wybrać miastową, naszą poradnie czy niepubliczną?
    Zastanawiam się też, czy paląc mosty tutaj, a zakładam, że nie jeden raz jeszcze będę prosiła o pomoc, nie narobię nam niepotrzebnego zamieszania.
  • Myślę, że już jest przesądzone, w poniedziałek mamy w poradni badanie i decyzja zapadnie. Ta napięta sytuacja bardzo nas zmęczyła-nikomu nie życzę takiego napięcia.Westchnijcie w naszej intencji, by cała Świeta Trójca miała w podjętej przez nas decyzji swój udział.
  • Ja też.
  • Dzieki.
  • właśnie, myślałam o was ostatnio.
  • Dzieki.Dam Wam znać w poniedziałek.
  • Jesteśmy po pierwszym badaniu psychologicznym w poradni.Od ostatniego badania Wiktorowi poprawila sie koncentracja, i mobilizacja.Pani byla mile zaskoczona.W następny wtorek badanie pedagogiczne.Pani liczy się z naszym zdaniem.I w zasadzie nie wiem jak to ugryżć, bo pod względem edukacyjnym nie jest to poziom jaki reprezentują rówieśnicy(to jest moje zdanie),padła sugestia,by został w pierwszej klasie, z tą samą panią na nauczaniu indywidualnym.(sugestia w lużnej rozmowie przed testami),ale ja się obawiam, że znowu nie nawiąże relacji z klasą.Dlatego nie wiem co robić.
  • Arletta , poczekajmy jeszcze na to drugie badanie ale z tego co tu napisałaś , to ja bym go posłała jednak do następnej klasy.
  • Wiesz co Moniko, ja widzę, że syn nasz ma momenty regresu a teraz czas pójścia do przodu.Czuje i wiem, że zwolnienie tępa pomoże mu wyrównać jego szansę.Pracując z nim widzę, jak dużo ma zaległości, a powtarzając klasę bedzie mógł je nadrobić.Jeśli pójdzie do klasy drugiej nie bedzie miał czasu na skupianie sie, ąle stoczy kolejna walkę o opanowanie kolejnego materiału. Też -co jest najważniejsze-czy choroba znowu nie da znać o sobie-to jest to czego przewidzieć nie mogę. Problem w tym,czy indywidualnie czy z klasą, czy może jeszcze inaczej?
  • Arletta , tak naprawdę to Ty znasz najlepiej swoje dziecko ! Poczekaj na tą drugą opinię a potem niestety sama będziesz musiała podjąć decyzję. My tu głównie wspierać możemy +++
  • Dzięki za wsparcie i proszę o więcej modlitwy, ku rozeznaniu najlepszego dobra dla chlopca.
  • Dziś oddaliśmy pismo z poradni do szkoły i rozmawialiśmy z nauczycielką.Wiktor będzie powtarzał jeszcze raz pierwszą klasę.Módlcie się proszę, byśmy nigdy nie żałowali podjętej decyzji.
    Nauczycielka spytała, czy nie będzie nam dziwnie,kiedy na koniec roku klasa wręczy Wiktorowi maskotkę,i pożyczy mu powodzenia i sukcesów w nowej klasie.Chce podkreślić, że Wiktor zadał, ale na naszą prośbę, nieobecność powtórzy klasę.
  • Arletto-
    -uważam, ze podjęłaś słuszną dezyzję,popartą przede wszystkim własną, matczyną intuicją i najlepszą znajomością dziecka i jego możliwosci
    jeślidziecko ma powtarzać klasę-najlepiej, jesli jest to właśnie klasa pierwsza

    decyzja o pozostawieniu czy promowaniu ucznia z trudnościami jest niełatwą takze i dla nauczyciela
    prawdopodobnie nauczycielka Twojej pociechy jest świadoma mocnych i słabych stron i pewnie dla jego komfortu psychicznego wolałaby,aby przeszedł do nastepnej klasy

    mam nadzieję, ze Wiktor dobrze zniesie rozstanie z klasą
    trzymam za Was kciuki i życzę poprawy stanu zdrowia i pogody ducha

    moze na przyszłość rozważysz badania neuropsychologiczne?dają pełniejszy obraz, niż tylko psychologiczne, tylko moze być problem ze znalezieniem dobrego specjalisty
  • Dzięki. Badania neuropsychologiczne miał,wszędzie to samo-brak precyzyjnych dycyzji,a na końcu nikt do końca nie potrafi mu pomóc.Jestem dobrej myśli.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.