Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pochwała pracy w domu

2»

Komentarz

  • Wczoraj byłam w pracy. W noc poprzedzającą to WIELKIE wyjscie z domu ..moje dziecko spało tylko 3 godz. (ząbkowanie) więc i ja spałam 3 godz. Cały dzień piłam kawe!
    Niezdrowo jest pracować i wychowywać dzieci jednocześnie.
  • Moja też ząbkuje,tyle że w nocy ładnie śpi. Ma 8 miesięcy maluszek.biedna jesteś,pociesz się jak idę w weekend do pracy to biorę termos kawy:tongue:
  • Przeczytalam ten artykul i wydal mi sie odrobine cukierkowy. Zgadzam sie, ze obecnosc kobiety jako matki w domu jest nieodzowna, niezastapiona ale reszta? Przeciez nie kazda kobieta potrafi i i lubi gotowac, szydelkowac, uprawiac ogrod i projektowac wnetrze. Przynajmniej ja sie nie czuje specjalistka od tych wszystkich dziedzin.

    A moze przyjdzie to z czasem? Moza w tym artykule mowa o starszych kobietach, ktore juz maja dorosle dzieci, i lata praktyki za soba w szeroko rozumianym prowadzeniu domu?
  • Masz rację nie potrafię szyć,ale uwielbiam gotować,tylko czas na sprzątanie potem muszę mieć.
  • [cite] Sarcella:[/cite]Przeczytalam ten artykul i wydal mi sie odrobine cukierkowy. Zgadzam sie, ze obecnosc kobiety jako matki w domu jest nieodzowna, niezastapiona ale reszta? Przeciez nie kazda kobieta potrafi i i lubi gotowac, szydelkowac, uprawiac ogrod i projektowac wnetrze. Przynajmniej ja sie nie czuje specjalistka od tych wszystkich dziedzin.

    A moze przyjdzie to z czasem? Moza w tym artykule mowa o starszych kobietach, ktore juz maja dorosle dzieci, i lata praktyki za soba w szeroko rozumianym prowadzeniu domu?
    Tak, tak, to też przychodzi z czasem. Przynajmniej tak było w moim wypadku, chociaż szydełkować i szyć lubiłam od dziecka, a teraz szkoda mi na to czasu, co nie znaczy, że z przyjemnością bym nie poszydełkowała:smile:
  • W domu zawsze jest coś do zrobienia. Mi osobiście szkoda czasu byłoby na szydełkowanie i inne ozdabianie domu. To już lepiej pomalować ściany, położyć tapety, dywany nowe itp. Coś konkretnego. Natomiast jestem przeciwna rozkładaniu wszelkiego badziewie, które tylko gromadzi kurz. Już J. Zamoyska w "O pracy" pisała, żeby nie zagracać mieszkania tylko mieć to, co potrzebne.:bigsmile:
  • a ja postanowiłam potraktować pracę w domu tak na serio serio i dzięki super audycji w RM właśnie o dzieciach i "siedzeniu mamy w domu":angry:, dotarłam do książki pt.: Mama, najlepszy zawód na świecie, Jil Savage. polecam wszystkim mamom, które muszą odnaleźć się w tym nowym zawodzie, a do tej pory chodziły trochę po omacku, tak było ze mną :wink:.
  • popieram Agnieszkę 63.
    jak to mówią: wszystko we właściwym czasie. gdy wychodziłam za mąż wolałam piec ciasta niż gotować. A potem musiałam sobie poradzić z gotowaniem, którego musiałam się nauczyć. I teraz po 6 latach mogę powiedzieć, że umiem gotować, choć ciągle się czegoś uczę. Przy trójce małych dzieci trzeba rozłożyć sobie czas tak, aby móc zrobić wszystko, co zaplanowałam. Ostatnio moja mama dziwiła się, jak to jest, że ja przy trójce dzieci ma obiad zrobiony na 3 dania, posprzątane, dzieci zadowolone...
    Wszystkiego można się nauczyć.
    A to czy artykuł jest zbyt cukierkowy. myślę, że autor wie co pisze
    Oczywiście są lepsze i gorsze dni. Czasem czegoś się nie chce robić lub zdrowie nie pozwala. Można odpuścić. Myślę, że upiększanie własnego mieszkania czy domu to dla kobiety sama przyjemność. Przynajmniej ja tak mam...
    pozdrawiam joanna:bigsmile:
  • Ja uwielbiam robić swetry na drutach. Szczególnie takie że skomplikowanymi wzorami. Ale jak pomyślę, ile kosztuje wł??czka, ile trwa wykonanie takiego swetra i że nigdy do końca nie jestem pewna efektu końcowego, to dochodze do wniosku, że to strasznie nieekonomiczne hobby. :wink:
  • Moja mama opowiadała mi, że kiedy wyszła za mąż nie umiała kompletnie gotować. Pewnego dnia zobaczyła tatę i niosącego jakiś pakunek. Po kształcie oceniła, że to musi być obraz i bardzo się ucieszyła. Jakież było jej przerażenie, kiedy okazało się, że to... stolnica, bo takę wzięło na pierogi ;)
    Teraz robi najlepsze pierogi na świecie :-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.