Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

duże dziecko. naprawdę duże.

2»

Komentarz

  • [cite] E.milia:[/cite]Jestem z Bielska-Białej, mamy tu szpital pediatryczny
    Trochę nie w temacie, ale wyczytałem na Fejsbuku że macie tam Mszę w NFRR: "Bielsko-Biała: Msze św. w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o 15:00 w kaplicy domu katechetycznego przy kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego"
    Więc przekazuję, bo nie wiem czy wiesz, a wiedzieć warto :D
    Załączam w temacie:
    +
  • @knrdsk1
    Dzięki. Ja wprawdzie uprawiam tańce szabasowe przy oświetleniu neonowym, ale wiedzieć warto :wink:

    @ wszyscy radzący

    Dzięki. Kaja miała pobraną krew w szpitalu. Przebadana została od góry do dołu i jest - dzięki Bogu!- okazem zdrowia. Pani pediatra kiwała głową, ale wyniki ma jak dzwon, więc...

    Wszystkim za dobre słowo i modlitwę dziękuję.
  • E.milio-świetnie,że Kaja jest zdrowa!!!!Wszystko jest w porządku ,dzięki BOGU!!
  • Emilio moja mała w wieku twojej też miała taką wagę ale nikt mnie na badania nie kierował.Teraz ma 10 mieś i 13 kilo i nadal Pani doktor nie widzi nic złego. Może jednak powinnam na jakieś badania się udać.Poradzcie. Choć do teraz wydawało mi się że jest ok
  • Irkub,

    poczytaj wątek od początku, dziewczyny proponują sensowne badania. Ja zrobiłam wszystkie (krew i mocz) i okazało się, że Kaja jest zdrowa. Wydaje mi się, że niepotrzebnie poddałam się strachowi. Jeśli Ciebie nic nie niepokoi w wyglądzie i zachowaniu córeczki, to badania chyba nie będą konieczne.
  • No właśnie dopiero ten wątek dał mi do myślenia.Przedtem wydawało mi się to naturalne.Dzięki
  • E.milka nie mam czasu czytac calego watku, zaraz mi piers peknie od nadmiaru mleka a boli :cry::cry::cry: przy karmieniu strasznie, ale ...

    Moj syn byl taki duzy ! Tesciowa tylko gadala ze gruby itd.
    Urodzil sie duzy i na samej piersi przez 6 miesiecy tez tyl po 2,5 kg na miesiac. Nikt mi nie wierzyl ze tylko piers je...

    Badania zrob, ale dystans... mi sie wydaje ze nie ma powodow do stresu
  • edytowano luty 2013
     Joachim- dobre haha mina przemądrzałego doktorka musiałą być bezcenna. nie przejmuj się moje dzieci wszystkie od początku bo tak się złożyło na mm. Co się nasłuchałam, że będą grube , brzydkie trzeba będzie je odchudzać, należy im ograniczać jedzenie oszukując herbatką itp. Bo tylko dzieci wyłącznie karmione piersią mogą być ładne i szczupłe.  Moje jednak nawet jako niemowlaki były nieco za szczupłe, syn miał dużo luźnej skóry ( jak za przeproszeniem szczeniak) było dokładnie widać mięśnie, spore bicepsy ale tłuszczyku nie miał wcale. Jednak był stosunkowo ciężki a najwięcej w nim ważył chyba mózg. Teraz są wręcz za chude , mają niedowagę.
    Jednak na pocieszenie - większość znanych mi tłuścioszków wygladających jak mały budda a ten tłuszcz  pochodził z mleka matki też wyrasta z tego.
    E.milia i reszta wiem, że mnie nie lubicie ale jedną radę dam- wyluzujcie, niemowlę trudno jest przekarmić. Wy i wasi mężowie jesteście przecież duzi a u dziecka to najwięcej waży głowa....A mózg potrzebuje jedzenia by się rozwijać. Przestańcie się zamartwiać niepotrzebnie bo wam się mleko skwasi.
  • O, fajny wątek.
    Ja mam niby duże dziecko. Ale mi się małe ciągle wydaje. Pracuję nad tym, żeby mieć porównanie.


    A to serio,jak dziecko za duże, to to może być wynik jakiejś choroby i trzeba badać?
  • Oj jak nie masz cukrzycy to się nie przejmuj.
  • Potrzebuję mądrych rad wielodzietnych rodziców. Jak pisałam w wątku "mleko dla dziecka" Kaja jest dużą dziewczyną. Mając 4,5 mca ważyła 9 kg, obecnie ma skończone 7 i waży 11kg. Rozmiar ubranek-80, jest duża ale proporcjonalna. Urodziła się mając 57cm i 4030g. Dziś byłam u pediatry, zleciła badania krwi (sugeruje anemię), moczu i tarczycę. Ja mam niedoczynność, ale okiełznaną lekami.

    Kurczę, poratujcie mądrym słowem. Bo na razie nasłuchałam się, że to wszystko przez to, że karmię tylko piersią, i niczym innym. Daję jej od miesiąca owoce i warzywa na spróbowanie (prawie jak w BLW) - śliwki, gruszki, jabłka, brzoskwinie, nektarynki, ziemniaki, paprykę, ogórek, marchewkę, fasolkę szparagową, chleb własnego wypieku (skórki), nie pamiętam co jeszcze. Bawi się, memla i tyle, więc za pełnowartościowy posiłek tego nie można uznać.

    Miał ktoś takie duże dziecko? Z czego - poza genami (ja jestem spora, rozmiaru 46, ojciec Kai szczupły) może to wynikać? Co robiliście?
    Moja córka w wieku 5 miesięcy ważyła 10,5 kg i karmiłam ją tylko piersią , zaczęła szybko siadać, wstawać, raczkować i sama wyszczuplała.. jest teraz bardzo zgrabną dziewczynką. nie przejmuj się wagą i nie odchudzaj maleństwa :)
  • odgrzebuję wątek dla @agnieszkamama :)
    Oj, Lila! Śmierć starym wątkom!

    Od czasów założenia tegoż wywłatka minęło circa 2.5 roku. Kaja teraz waży 12 kg, ma 110wzrostu i całkiem zgrabna z niej laseczka. Dorobiłam się drugiej córki... No, tak ogólnie od sierpnia 2010 się pozmieniało...

    Co do przekarmiania - owszem, piersią przekarmić niemowlaka się nie da, dowody dwa biegają mi po domu. Więc wyluzowałam :)

  • super, dzięki
  • edytowano luty 2013

    @ AB Yuhhhhuuuuuuu Grubson ma gabaryty jak mój Jasiek :D i też na samym cycu był.

    Chwila moment i Asieńkę dogoni.

    BTW mój syn waży 0,5 kg mniej od swojej 5 letniej kuzynki :D

    Przejrzałam pobieżnie ten wątek i doczytałam, że te dzieci tyjące po 2-2,5 kg, to się duże rodziły, a mój wlasnie się urodził średni taki i tył jak wściekły po 2 kg i też ludzie robili wielkie oczy. 

    Teraz biedaczyna ;) często słyszy, że ma 4 lata :D

  • Swoją drogą odchudzanie niemowląt  żeby nie miały krzywych nóg to niezły kosmos, coś jak bandażowanie ich na sztywno ku osiągnięciu tego samego celu. Jak mój ojciec był niemowlęciem to takie coś było praktykowane ;)
    ja mam teraz duże dziecko, ale nie bardzo duże.
  • @Predikata

    które to dziecko masz DUŻE??? 
  • @Sylwunia, no to drugie. Ale duże w porównaniu do Anki w tym wieku więc obiektywnie nie takie znowu ogromne ;)
  • Moja Weronia 6 latka 25kg i 132cm. Urodziła sie całkiem przeciętna całe 3 kg szczęścia. Młodszy prawie 4 latek niespełna 15kg i w granicach 100cm.
  • no chyba że w porównaniu, ;) bo jak słowo daję nawet zdjęcia sobie raz jeszcze obejrzałam i jakoś tej ogromności nie mogłam znaleźć :D
  • Wojtek i Maciek, obaj 19 i pół kilo. Wojtek siedem i pół roku, Maciek sześć.
  • edytowano luty 2013
    Wczoraj byłam z grubym Benkiem u pediatry. Waga urodzeniowa 3600 - nie skończył jeszcze 2 miesięcy. Waży 6500. pani doktor mówiła na niego buła:)

    Do roku wszystkie moje dzieci tak rosły - gdy wprowadzałam dodatkowy pokarm waga się różnicowała. I teraz martwię się ,dlaczego Antek taki malutki.


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.