Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Reklama PLAY :[

2

Komentarz

  • [cite] ganna4:[/cite]A ja mam całą masę uczniów, z którymi nikt nie rozmawia, jak Wy , niestety. I oni ten przekaz łykają:cry:

    Czy nadal ktoś jeszcze twierdzi, że nie ma osób wierzących w reklamy...?
    Przykro mi, ale są i tak samo wychowują (lub raczej NIE wychowują...) dzieci... Popatrzcie na niektóre produkty dla dzieci, bajki, filmy, czasopisma itd...
    Widzę wyraźny zmasowany front "wychowywania" do odbioru tej współczesnej PAPKI, zamulającej i wyjaławiającej mózg. Tępymi ludźmi łatwiej się rządzi i osiąga swoje cele. Poza tym te wszystkie "towary" dają niezły zysk... Cóż, że nieuczciwy, bo oparty na manipulatorstwie i wyzysku...?
    Zaczyna się już od kołyski... Przesadzam...?
    Dlatego tak ważna jest rozmowa, własny przykład i świadectwo, że można żyć bez tych "cudawianków" o wiele lepiej i piękniej.
    A wracając do powyższej reklamy - nie byłoby takiej, gdyby nie było na nią odbiorców. Wnioski nasuwają się same w związku z tym...
  • Reklamy same w sobie nie są złe. Jeżeli wchodzi na rynek jakiś produkt to najpierw trzeba obwieścić , że on jest dostępny w sklepach.Reklama powinna być treściwa , wyrazista i nieobrażająca niczych uczuć . Problem zaczyna się wtedy gdy cena tychże produktów jest nieadekwatna do ich wartości a bulimy za reklamę w czasie największej oglądalności. W dodatku jeżeli reklamy kłamią na temat niesamowitej skuteczności reklamowanych rzeczy, a ludzie są na tyle naiwni aby w to wierzyć.
    Dzieci trzeba wychowywać tak aby wiedziały jaka jest rzeczywistość i , że cuda może robić jedynie Bóg a nie jakiś vizir, czy margaryna z niedożywionego dziecka zrobi wielkoluda...
  • Czy nadal ktoś jeszcze twierdzi, że nie ma osób wierzących w reklamy...?
    Przykro mi, ale są i tak samo wychowują (lub raczej NIE wychowują...) dzieci... Popatrzcie na niektóre produkty dla dzieci, bajki, filmy, czasopisma itd...



    Oj są, są ...
    my nie mamy tv, i kiedyś jeden chłopiec z klasy mówi do mojej córki tak: Ola, a moja mama mówi, ze jak ktoś nie ogląda reklam to wyrośnie na ufoka i dziwoląga !

    nie tylko dzieci ufają bezgranicznie reklamom - dorośli tez :sad:
  • No i widzisz, Madika, jakie z Was dziwolągi! :shocked::wink:
    A tak serio: cóż, jeśli ktoś wierzy reklamom i się na nich wychowuje, to jego strata. Nic na to nie poradzimy. Ludzie lubią wierzyć w różne bzdury, bo tak jest im łatwiej żyć. Obecne czasy dają nam wiele ułatwień w życiu, ale to ma, niestety, również skutki uboczne. Dlatego dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek musimy cenić zdrowy rozsądek i umiejętność trafnych wyborów.
  • [cite] Olesia:[/cite]
    [cite] ganna4:[/cite]A ja mam całą masę uczniów, z którymi nikt nie rozmawia, jak Wy , niestety. I oni ten przekaz łykają:cry:

    Czy nadal ktoś jeszcze twierdzi, że nie ma osób wierzących w reklamy...?
    Przykro mi, ale są i tak samo wychowują (lub raczej NIE wychowują...) dzieci... Popatrzcie na niektóre produkty dla dzieci, bajki, filmy, czasopisma itd...
    Widzę wyraźny zmasowany front "wychowywania" do odbioru tej współczesnej PAPKI, zamulającej i wyjaławiającej mózg. Tępymi ludźmi łatwiej się rządzi i osiąga swoje cele. Poza tym te wszystkie "towary" dają niezły zysk... Cóż, że nieuczciwy, bo oparty na manipulatorstwie i wyzysku...?
    Zaczyna się już od kołyski... Przesadzam...?
    Dlatego tak ważna jest rozmowa, własny przykład i świadectwo, że można żyć bez tych "cudawianków" o wiele lepiej i piękniej.
    A wracając do powyższej reklamy - nie byłoby takiej, gdyby nie było na nią odbiorców. Wnioski nasuwają się same w związku z tym...

    Nie przesadzasz, Olesiu, tak jest.

    Dlatego ja chętnie zapraszam do domu kolegów moich dzieci... co by ich pozarażać naszą ideologią (daj Boże, aby właściwie)
  • [cite] Madika:[/cite]Czy nadal ktoś jeszcze twierdzi, że nie ma osób wierzących w reklamy...?
    Przykro mi, ale są i tak samo wychowują (lub raczej NIE wychowują...) dzieci... Popatrzcie na niektóre produkty dla dzieci, bajki, filmy, czasopisma itd...



    Oj są, są ...
    my nie mamy tv, i kiedyś jeden chłopiec z klasy mówi do mojej córki tak: Ola, a moja mama mówi, ze jak ktoś nie ogląda reklam to wyrośnie na ufoka i dziwoląga !

    nie tylko dzieci ufają bezgranicznie reklamom - dorośli tez :sad:

    ... jakie to smutne......
  • Już sam wątek jest dowodem na to że ta reklama chwyciła ;-)
  • Już sam wątek jest dowodem na to że ta reklama chwyciła ;-)


    A ja myślę, że dobrze jest rozmawiać o tym, co nam się nie podoba. Można wymienić się spostrzeżeniami, dowiedzieć się, jak pomóc innym np.dzieciom w poznawaniu świata, który nas otacza. Ja potrzebuję argumentów i pomysłów, bo mnie czasem ręce opadają jak spotykam się z uczniami i jak wszyscy w ławkach siedzą, tak każde z nich jest reklamą innego produktu. Dzieciaki tym żyją. I to jest powszechne w publicznej szkole... A ja tam po coś jestem, czasem muszę się określić i wiele razy czuję się jako ten wspomniany wcześniej dziwoląg:shocked:
  • Rozmawiać z dziećmi - tak. Jak najbardziej, każdy pedagog (nauczyciel) ma tu duże pole do popisu.
    Jednak nasuwa się inne pytanie, czy raczej stwierdzenie - te postawy nie biorą się z powietrza. To jest "odrodzicielskie". I przecież - wszyscy się zgodzimy - nie chodzi o rezygnację z czegokolwiek, tylko o mądre, świadome korzystanie z wszystkiego... Nie ma nic złego w kupowaniu czy używaniu reklamowanych produktów (do pewnego momentu), o ile nie jest to celem życia lub celem samym w sobie... "Precz z owczym pędem...!" :wink::wink::wink:
  • otóż to

    a dzisiejsza reklama nie informuje o produkcje

    ona kreuje zapotrzebowanie na produkt

    "musisz to mieć", "jesteś tego warta"...

    kreuje się cały świat do którego "aspiruje" grupa docelowa - i dlatego, pamiętajmy, że to nie przypadek - to świadome, z góry założone działanie producenta/usługodawcy + działanie reklamiarzy spełniające oczekiwania klienta

    telewizje działają na tej samej zasadzie - tworząc np. seriale przemycając po kawałku, po malutku treści początkowo nie akceptowalne - po kilku latach ludzie się z tym opatrzą i już nie będzie to kontrowersyjne...
  • Skoro to odrodzicielskie to moim to nie grozi w d... mam reklamy:-)
  • "musisz to mieć", "jesteś tego warta"...
    

    "Zaufaj różowej sile" .:bigsmile:

    > telewizje działają na tej samej zasadzie - tworząc np. seriale przemycając po kawałku, po malutku treści początkowo nie akceptowalne - po kilku latach ludzie się z tym opatrzą i już nie będzie to kontrowersyjne... <

    Dokładnie.
    Aktualnie w serialu "Bulionerzy" promują związek homosiów.
    I niektórzy traktują to neutralnie.
    Myszaty jest homofobem, ale ci na filmie mu nie przeszkadzają, w ogóle nie widzi jaka to trucizna.
  • W bulionerach to raczej wyśmiewają się z homosiów, w każdym razie są oni wzorem na to jak ludziom odbija gdy się za dobrze powodzi...:wink:
  • Nie wiem, co to "bulionerzy". Po co oglądać jakieś głupoty?
  • [cite] ruda megi:[/cite]W bulionerach to raczej wyśmiewają się z homosiów, w każdym razie są oni wzorem na to jak ludziom odbija gdy się za dobrze powodzi...:wink:

    Ja bym tego jednak nie powiedziała.
    Są wyraźnie przedstawiani jako bardzo sympatyczna para. Za czarnego luda robi mecenas.
    Nie zapominajmy, że jest to komedia, więc wszystkie postacie są przedstawiane żartobliwie.
    Po co oglądać jakieś głupoty?
    

    Myszaty ogląda, to i ja dla towarzystwa, a przy okazji żeby go na pewne sprawy uwrażliwić.
    Mój mąż jest dorosłym człowiekiem i nie będę mu kanonu filmów dobierała.
  • no i?
    czy ktos ma telefon w Play - bo tylko oni daja znizki na KDR.?
  • ja nadal nie mam, ale nie mam też KDR
  • Ja mam Play. Ale nawet nie wiedziałam ze maja zniżki??
  • Ja skorzystałam z oferty na KDR.
  • Reklama pusta i głupia.
    Nic nie wnosząca.
    Taki ślub to legalizacja związku, nie Sakrament.
    Kto im wymyśla te beznadziejne reklamy...
  • edytowano kwiecień 2016
    O ile pamiętam były też reklamy tego operatora obrażajace uczucia narodowe Polaków. Nie oglądam reklam ( nie mamy TV, reklamy z tego wątku nawet nie widziałam) i pamięci sobie nie zaśmiecam szczegółami, ale u mnie są przegrani, choćby nie wiem jakie zniżki dawali. Wiele osób się wtedy deklarowało, że nigdy nie skorzystają, teraz jakaś amnezja...
    Obecny operator mnie wkurza i chętnie bym go zmieniła (rodzinnie to 8 numerów do przeniesienia), ale nowym na pewno nie będzie Play. Niech podziękują swoim specom od reklamy.
  • A jesteście pewni że inne sieci nie mają w swoim dorobku równie głupich, albo jeszcze głupszych reklam? Przypominam, że potencjalni klienci dzielą się na grupy docelowe i w zależności od przeznaczenia tworzone są różne serie spotów. Ze względu na politykę firmy niektóre spoty są widywane częściej inne rzadziej, albo wręcz prawie nigdy. Co nie znaczy, ze ich nie ma.

    Polemizowałbym też z Malgorzatą w kwestii lepszych ofert dla stałych klientów. Jakiś czas temu miałem długie dyskusje z przedstawicielami różnych sieci i wszyscy zgodnie przyznali, że teraz promuje się łapanie nowego klienta. Dawne premie za staż odeszły bezpowrotnie do lamusa.

    We wszystkich działaniach biznesowych (a wszelkie zakupy są takim działaniem) powinniśmy kierować się przede wszystkim naszą korzyścią. To co dla jednego będzie korzystne (np. rabat 10% w carefourze) dla innego będzie kompletnie bez znaczenia lub będzie niekorzystne (brak danej sieci w pobliżu zamieszkania czy inne potrzeby konsumpcyjne tam niedostępne). Pozostaje też kwestia świadomego nadpłacania w ramach ideologicznych. jako ciekawostkę dodam, że ZPP patronuje implementowaniu na nasz rynek waluty lokalnej o nazwie Zielony. Chodzi o przejście z waluty opartej o dług w walutę opartą o świadczone usługi. Jak projekt się rozszerzy (na razie główne centrum jest w Starachowicach) dojdzie kolejne kryterium wyboru kontrahentów w oparciu o możliwości płacenia walutą lokalną.

    W moim przypadku telefony dzieci i żony sa w Play, bo w tamtym okresie mieli najkorzystniejszą ofertę właśnie dzięki KDR. Mój firmowy jest od 2001 roku w Plusie, ale być może niedługo się gdzieś przeniosę. Tylko najpierw znów przeanalizuję wszystkie aktualne możliwości.
  • Jesli cena mb beda spadac rozmowy telefoniczne ustapia innym uslugom
  • maja znizki na KDR - chce wiedziec natomiast czy nie ma problemow z zasiegiem itd. cy sobie chwalicie bo rozwazam przeniesienie tam uslugi.
  • my mamy play telefony firmowe
    a dla dwóch starszych dziewczyn mamy play na kartę
    korzystamy 4-5 lat

    generalnie jest ok, na początku były problemy z zasięgiem - albowiem mieszkamy trochę na zadupiu i wpadaliśmy w czarna dziurę pomiędzy dwoma nadajnikami - ale odkąd postawili nam nadajnik w gminie wszystko gra
  • niby telefony na karte jesli wejdzie w zycie nowa ustawa bedzie trzeba zarejestrowac
  • edytowano kwiecień 2016
    tak o to. z tym ze na KDR dostajesz 5 kart sim a nie 3
    czyli raczej to:
    http://www.play.pl/promocja/karta-duzej-rodziny/
  • Majac tel w play korzystam z roamingu krajowego i mam plusa ns stałe
    Mozna ustawić ze wyłapuje sieć samemu - przeskakuje pomiędzy Orange, plus, tmobile- ale to akurat zżera baterie
    Wiec lepiej ustawić ns stałe ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.