Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kurs korespondencyjny katechizmu Kościoła Katolickiego dla dzieci

edytowano sierpień 2010 w Polecamy
Siostry z Instytutu Dobrego Pasterza zapraszają na korespondencyjny kurs
katechizmu katolickiego dla dzieci i młodzieży. Materiały kursowe są
przeznaczone jako pomoc przede wszystkim dla rodziców pragnących
samodzielnie uczyć katechizmu katolickiego swoje dzieci (co też jest ich
obowiązkiem).


Informacje szczegółowe
«134

Komentarz

  • jestem zainteresowana
  • Na fb wrocławianie mnie namawiają, że jeszcze lepiej siostry prowadzą te katechezy na żywo. No jednak do Wrocka 2h drogi jest, więc spasuję, ale sporo ludzi mi mówi, że wartosciowy ten kurs, więc siostrom wysłałam maila z zapytaniem.
  • też wysłałech
  • A ja nie. Mój syn ma w szkole religię na najwyższym poziomie.
  • To nie w domu? :wink:
  • W domu ma przygotowanie do życia w rodzinie.:bigsmile:
  • Jak można się uczyć o Bogu korespondencyjnie ?:shocked:
  • [cite] ruda megi:[/cite]Jak można się uczyć o Bogu korespondencyjnie ?:shocked:
    Zapytaj Pawła albo Jakuba albo Piotra albo Jana albo Judy albo Galla Anonima.
  • [cite] ruda megi:[/cite]Jak można się uczyć o Bogu korespondencyjnie ?:shocked:

    Rodzice dostają materiały i to oni uczą dzieci o Bogu.
  • Bogna dostałaś odpowiedż?
  • To brzmi jak oferta dla homeschoolersów. Czy widzieliście może te materiały już? Na czym polega kurs?
  • A ja dostałam odpowiedź. Materiały wysyłają drogą elektroniczną. Raz w tygodniu jest praca domowa, która trzeba odesłać zwykła pocztą, lub zeskanować i mailem.
    Ale ja nawet nie mam skanera... Jest co prawda w bibliotece, ale nigdy nie obsługiwałam i pewnie sobie nie poradzę...:shamed: A zwykła poczta to idzie długo za granicę... Ale przynajmniej prościej.
    Czy ktoś się zdecydował już?
    Mnie by ten etap biblijny interesował, bo syn u I Komunii już dawno był, a ma teraz 7 lat.
  • No zobaczcie. Zrobiłam taką reklamę a nie dostałam odpowiedzi :cry:
  • ja dostałam taką jak Szczurzysko:D
  • I ja dostałam odpowiedż.Wchodze w to.
  • no to trzeba drukarkę kupić i na kurs się zapisać:ht:
  • Też dostałam odpowiedź!!!
    Bosko!
  • Też dostałem. Dobre wrażenie bo siostra nie odpisuje z szablonu.
    Jedna dla Romana i dwie w tygodniu dla Kordiana, i sugestia by weszli w to obaj.
  • Ja też dostałam odpowiedź i wchodzimy:bigsmile:
  • Lila, to kiedy będziesz chodzić? Bo ostatnio to Cię niebyło?
    Trzeba tu jeszcze dopisać, że w czasie gdy dziatki są katechizowane przez S. Maksymilianę (http://www.facebook.com/album.php?profile=1&id=100001225489313#!/profile.php?id=100001225489313), to obok jest też spotkanie dla rodziców, prowadzone przez księdza z Instytutu Dobrego Pasterza, naprawdę super sprawa!
    Bogna, to rozważ te przyjazdy do Wwia ;)
  • Ja się zdecydowałam, napisałam i nic nie słychać...
  • [cite] Lila:[/cite]Mamy najstarszą córcię w sanatorium, a sobota jest jedynym dniem, kiedy możemy ją odwiedzić - zaczniemy chodzić jak Martusia wróci, czyli pod koniec września ;)

    Bogna - Konrad ma racje, rozważ ;)
    gdzie?
  • Katechezy to ja wiem bo prawie byłem. Zastanawiam się czy przypadkiem nie Czerniawa.
  • A co Marcie dolega ? Coś poważnego ?
  • Ciekawe co mi dolega...
  • Dostałam odpowiedź!!!
  • [cite] szczurzysko:[/cite]Ja się zdecydowałam, napisałam i nic nie słychać...
    Może juz od razu dostaniesz katechezę. Siostra pisała, że będzie wysyłać za 2 tygodnie.
    Podałaś wiek dziecka? - to wszystko jasne!
  • Siostra jest świetna. Dzięki waszym namiarom mam ją w znajomych na fb i do tego pochodzi z Poznania i pewnie nieraz na tridentinie w mjej parafii sie mijałyśmy. Ma prześliczne zdjęcie, promieniujące radością po prostu od razu widać, że kochany dobry człowiek. Jak ja sie cieszę.
  • Dzisiaj na spotkaniu organizacyjnym przed I Komunia św. nasz ks. proboszcz powiedział, że program katechizacji jest w trakcie reformy.
    Dzieci nie muszą znać definicji grzechu:angry::angry::angry:, wystarczy, aby wiedziały, że grzech to odejście od Pana Boga. Mówił, że program ewoluuje w kierunku na "przeżywanie" niż na "uczenie" :angry: . (ks. proboszczowi też to się nie podobało)

    Do czego my zmierzamy????:angry:

    Chwała Bogu, że jest jeszcze ten kurs katechetyczny! :whorship::whorship::whorship:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.