Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kurs korespondencyjny katechizmu Kościoła Katolickiego dla dzieci

13

Komentarz

  • Dostałam dwie katechezy. I podobają mi się. Karolce też. Będziemy je przerabiać...Zwłaszcza że muszę zwalniać Karolkę z jednej lekcji religii tygodniowo. Wariactwa można dostać z tymi lekcjami na popołudniu. Karolinka kończy szkołę ok 16:45 a zajęcia popołudniowe zaczynają się mniej więcej od 16:00. W szkole muzycznej tak poukładaliśmy że zwalniam ją tylko z jednego wf-u, ale dostała się moja mała do chóru dziecięcego w operze krakowskiej i muszę ją dodatkowo zwolnić z religii, chyba że będzie sie dało to jakoś przesunąć, pogodzić itp.

    Odnośnie Mszy Św. i dzieci to z małymi problemu nie ma żadnego. Buntowała się Karolinka jak miała jakieś pięć - sześć lat. Pyskowała że nie będzie chodzić i już. Ale mój mąż jest mistrzem dyscyplinowania więc po prostu pare razy zwrócił jej dość ostro uwagę. Zresztą do tej pory musi, bo akurat w kościele ma dużo nam do wyszeptania,
  • Słuchajcie a jak z wdzięcznośćią albo z tym co łaska?Jakos nigdzie nie moge znależć, a siostra nie odpowiedziała?
  • @Arletta
    Mi też siostra na to pytanie nie odpowiedziała.
  • Ja nie pytałem bo też nic, a nic siostra nie sugerowała ale sobie pomyśłałem, że jak się spotkamy to się dowiem więcej i może jakaś ofiarka.

    Teraz w sobotę będzie spotkanie?
  • Taw liczymy na Ciebie w takim razie, tzn.ja liczę
  • Na stronie jest napisane: Pokrycie kosztów kursu pozostawiamy hojności uczestników.
  • To wiemy , ale gdzie, chociaż konto.
  • [cite] Arletta:[/cite]Taw liczymy na Ciebie w takim razie, tzn.ja liczę
    To ma byc jakaś imprezka?
  • Taw mówisz i masz.
  • a co z sobotą?
  • Instytut Summorum Pontificum

    ul. Powstańców 26/20
    05-091 Ząbki

    numer rachunku: 71 2490 0005 0000 4520 5314 9406
  • Taw w tą?
  • [cite] Aga:[/cite]
    A poza tym bałagan to robił mój syn z tymi piłeczkami i zabawkami do pchania, ja tylko usiłowałam po nim sprzątać, ale z kongresówki jestem i ten teges...
    To akurat chodziło o te nie wyrwane chwasty na balkonie i ławeczkę postawioną na łóżko pod oknem i, że żonie wstyd, że ma męża bałaganiarza
  • Jezu, poznaniaki:crazy:
    Mówię Ci, przywieź tę Twoją perfekcjonistkę do nas, to jej wytłumaczymy, jak bałagan wygląda:tooth:
  • Greg, a moi Was już nalecieli? Po nich dopiero bedzie sprzątanie :)
  • Chyba nie wiecie , co potrafią zrobić moje dzieci :cool::wink:
  • [cite] Marcelina:[/cite]Greg, a moi Was już nalecieli? Po nich dopiero bedzie sprzątanie :)
    Spotykamy się po raz pierwszy w niedziele na mieście. Taki jest przynajmniej plan.
  • Taw miał być w Krakowie i się nie pojawił :bigsmile:
  • może w listopadzie...
  • Taw napisz mi konkretnie o której godzinie spotkanko,jak Wam pasuje, a ja się do tego ustosunkuje.Może byc na priv.
  • [cite] Taw:[/cite]może w listopadzie...
    Zimno i krótki dzień :bigsmile:
  • Wysłałam i ja zapytanie do siostry Maksymiliany odnośnie kursu.
  • [cite] Arletta:[/cite]Taw napisz mi konkretnie o której godzinie spotkanko,jak Wam pasuje, a ja się do tego ustosunkuje.Może byc na priv.
    Konkretnie to ja nawet Taw'owej nie mówię...

    Zara się chyba zbieramy bo tu dzień świstaka...
  • Taw jak wrocicie to koniecznie opiszcie wrazenia ze spotkania z siostra, a nastepnym razem jak bedziecie jechali, to na herbato-kawe zajechac sie nalezy.
  • Dostałam dziś wiadomość od Siostry. I rozmawiałam z nią telefonicznie. Wszystko obgadane! Zaczynamy od przyszłego tygodnia.
    Nie wiem tylko czy moje starszaki się nie zbuntują.
  • Dlaczego miałyby się zbuntować? Katechezy są pięknie przygotowane. Najlepiej, chociaż to starszaki, rób z nimi te katechezy. Razem czytajcie itd. Wyznaczcie określony dzień tygodnia i porę.
  • Wiesz, Agnieszko, one są już po bierzmowaniu. I uważają, żę w tej kwestii wiedzą już wszystko. O ile z łodszymi nie ma problemu, to tym zbuntowanym nastolatkom wydaje się, że wiedzą lepiej.
    Ponieważ tu - poza przygotowaniem do sakramentów nie ma katechezy odpowiedniej do wieku, pomyślałam sobie, że to dla nich świetna alternatywa...
  • Rzeczywiście świetna alternatywa - tak też im powiedz. Po katechezie są pytania. Ciekawe czy umieliby odpowiedziec na te pytania bez czytania katechezy?:bigsmile:

    To jest świetna alternatywa również dla nas tu w Polsce, gdzie wszystko schodzi na psy:sad:
  • Wczoraj dostaliśmy pierwsze lekcje.
    Co prawda, dzieci jeszcze nie miały czasu zrobić:shamed:. Ale dzieki temu mąż się w końcu zmobilizował i rzutem na taśmę kupił drukarkę ze skanerem:bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.