Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Stwórzmy kanon lektur

2

Komentarz

  • O! Jest nawet masoński Pan Tadeusz :cool:
  • Tego rozpustnika Mickiewicza to już dawno powinni zakazać.
  • Słowackiego można tolerować ewentualnie. Narodowym wieszczem powinien być Kochanowski. W oryginale, nie na nowopolski tłumaczony.
  • No, zwłaszcza fraszki dworskie nadają się dla dzieci 3-6. "Nie uciekaj przede mną, dziewko urodziwa..."


    Ja uwielbiam i Mickiewicza, i Kochanowskiego, i nie dam sobie odebrać. Geniusz jest geniusz i jusz :)
  • :bigsmile: Jest jeszcze "Nowy zeszyt w kratkę", na nowy cykl. To już zakrawa na obsesję, ja też zauważyłam od razu.
  • Ciekawe, czy śp. Ks. Twardowski przewidział takie konotacje...:cool:
  • Lobby homoseksulane chcą cenzurować podręczniki szkolne
    http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=23267
  • "Bracia Lwie Serce" - przy zalozeniu powazniejszej rozmowy z dzieckiem. W "tle" pojawia sie problem eutanazji. Bezkrytyczne podejscie do tekstu moze dziecku niezle namieszac w glowie.

    M.
  • [cite] szczurzysko:[/cite]C.S. Lewis "Trylogia kosmiczna" - (dla młodzieży, bo dla dziecka to za trudne).

    Nie wiem jaką ma wartość religijną, ale mój 7-latek zachwyca się właśnie serią przygód Tomka.
    Mój 11 latek również teraz.
  • czy chodzi o tomka wilmowskiego Alfreda Szklarskiego
  • 0-3 Myśli nowoczesnego Polaka
    4-6 Myśli nowoczesnego Polaka
    7-13 Myśli nowoczesnego Polaka
    14- < Myśli nowoczesnego Polaka
  • Od Taw'owej:
    images?q=tbn:ANd9GcRxFu5n9cnLW-mOfEe8wH-d9ckKtfzUKqj364m_3x8ZPyAeGuw&t=1&usg=__9CxJGSsMAPg2nu3fmVUZMERFfok=
    images?q=tbn:ANd9GcTbLWB0lRwH48USBeoL3D9vUoKOHMqCP-oPLUfcfePwepeCPXI&t=1&usg=__Ry4xSwnQ68NckdOCDBvsJQlJiLI=
    70286.jpg
    images?q=tbn:ANd9GcS9KbJGUy46xlPcJnGls9jRmI16JrVLYZPcaN7uD2MCnlrTv58&t=1&usg=__hplOmZ8OfbmDkHnJ8aLGs0rDF2c=
    images?q=tbn:ANd9GcQuckJyUGwGRYaVYjSBGehiCb-tmJ7RCyt0hp__O6B3tOY3uzQ&t=1&usg=__Y2wZFTuH7AS_N2x5iLN-jBqD3gU=
  • [cite] Taw:[/cite]0-3 Myśli nowoczesnego Polaka
    4-6 Myśli nowoczesnego Polaka
    7-13 Myśli nowoczesnego Polaka
    14- < Myśli nowoczesnego Polaka

    Dmowski jeszcze coś innego napisał...
  • :bigsmile:atmosfera w tym wątku jak na radzie pedagogicznej:bigsmile:
  • no nie!:bigsmile:rada pedagogiczna dowaliłaby Harrego:devil:
  • [cite] krzysztof12:[/cite]czy chodzi o tomka wilmowskiego Alfreda Szklarskiego
    Tak
  • to zależy jaka:wink:nie wszystkie grona w radzie Harremu rade
  • Tak, tak, jak ja bym sie ostała w radzie na pewno bym wojowała przeciwko Harremu:bigsmile:
  • No, ja zgłaszam zdecydowany sprzeciw przeciw Harremu...!
  • hary poter to moze zaciekawić magia i okultyzmem

    a tomek wilmowski to najwyżej botaniką i zoologia

    sam czytałem w 4 klasie podstawki
  • ooo! Słonecznikowa dziewczynka! dzięki za przypomnienie, czytałam jak byłam mała:bigsmile:
  • Niech w kanonie nie zabraknie Chestertona i innej dobrej literatury, także apologetycznej.
  • Lobby homoseksulane chcą cenzurować podręczniki szkolne

    E, tam, rząd ma po prostu inne propozycje kanonu lektur.





    A propos, jest tu wątek, w którym można pomstować na rzunt z powodu zniesienia ulgi podatkowej na dzieci?
  • [cite] Taw:[/cite]Od Taw'owej:
    images?q=tbn:ANd9GcRxFu5n9cnLW-mOfEe8wH-d9ckKtfzUKqj364m_3x8ZPyAeGuw&t=1&usg=__9CxJGSsMAPg2nu3fmVUZMERFfok=
    images?q=tbn:ANd9GcTbLWB0lRwH48USBeoL3D9vUoKOHMqCP-oPLUfcfePwepeCPXI&t=1&usg=__Ry4xSwnQ68NckdOCDBvsJQlJiLI=
    70286.jpg
    images?q=tbn:ANd9GcS9KbJGUy46xlPcJnGls9jRmI16JrVLYZPcaN7uD2MCnlrTv58&t=1&usg=__hplOmZ8OfbmDkHnJ8aLGs0rDF2c=
    images?q=tbn:ANd9GcQuckJyUGwGRYaVYjSBGehiCb-tmJ7RCyt0hp__O6B3tOY3uzQ&t=1&usg=__Y2wZFTuH7AS_N2x5iLN-jBqD3gU=
    Z "Bajki o siedmiu krasnoludkach i sierotce Marysi" Konopnickiej (krypto - lesbijki) zapamiętałam następujący wierszyk:
    "Pij chłopie, pij chłopie,
    śmierć idzie, dół kopie,
    śmierć idzie w pokoje,
    coś wypił, to twoje":smoking:
  • A propos, jest tu wątek, w którym można pomstować na rzunt z powodu zniesienia ulgi podatkowej na dzieci?
    Z chęcią przyłączyłabym się do pomstowania z tego powodu:bigsmile:
  • a znieśli już ta ulgę?
  • [cite] Renata i Witek:[/cite]Niech w kanonie nie zabraknie Chestertona i innej dobrej literatury, także apologetycznej.
    Co proponujesz?
  • [cite] Gregorius:[/cite]@Monika i Andrzej:
    czemu na tej liście nie ma Sienkiewicza?
    A ja na tej liście nie widzę Feliksa Konecznego, chociażby Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży
  • A Tawowi brakuje Romana Dmowskiego.
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]
    [cite] Gregorius:[/cite]@Monika i Andrzej:
    czemu na tej liście nie ma Sienkiewicza?
    A ja na tej liście nie widzę Feliksa Konecznego, chociażby Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży

    To jest kapitalna książka, która pewnie uratowała niejednego maturzystę (bodajże M. Musierowicz w którymś felietonie pisała, że pożycza dzieciom znajomych, wykończonym nudnym i drętwym językiem podręczników).
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.