Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pieluchy wielorazowe

1282931333445

Komentarz

  • obyło się bez marudzenia. i nawet nic na temat porządku nie mówiła, chociaż mimo  ze wyszłam z siebie, to i tak do jej standardów było daleko. w sumie fajnie było, taka krótka wizyta bez marudzenia. Może jej już przeszło? albo uznała mnie za przypadek beznadziejny:)
  • Dziś pokazuję mężowi pieluchy od Jadwigi czyli od Taji, na co on:" o, nawet kąpielówki są", o otulaczu MIO zdaje się
    =))
    faceci ;)
  • Mój też miał długo dość problem co z czym dlaczego i jak...  ale teraz jest miszczu! ;)
  • mój ma jeden mały problem: brzydzi się kupy.
    Cóż, będzie musiał "przepracować ten problem"

    :))
  • słuchajcie, jaką tetrę kupić? ja mam w tej chwili jakiś zbiór resztek, każda inna, każda innej jakości, a najlepsze te mięsiste i grube, lepiej chłoną. jak wybrać z allegro? podwójnie tkane? gramatura jakaś? po zdjęciach niedużo widać, a w większości nic na temat parametrów nie piszą... czy ktoś kupował na allegro i potrafi polecić?
  • uJauJa
    edytowano czerwiec 2012
    ^aga^ ja używam o gramaturze 140 ( bardzo grube i chłonne) rozmiar 75/80 z tetry Polskiej.
    Szyje je moja mama po 4 zł sztuka, jeśli chcesz to daj znać na priv :)

    mam też cieńsze z Polskiej tetry chyba 100 i mniej chłoną, ale na częstsze zmiany są ok ( tylko już ich nie ma w sprzedaży)

    edit: gdybyś chciała kwadratowe ( lepiej się składa według sposobu Katarzyny to tez można zrobić)
  • Właśnie zrobiłam pierwsze zakupy na Wielorazowie :D
  • edytowano czerwiec 2012
    W krainie pieluszek promocja na flipa kup jeden drugi 50% taniej, opcja z wkładem i bez :)




    ktoś chce się ze mną złożyć? 

    e: jednak mój stan konta jest opłakany... więc się nie składam :)
  • zostało mi troszkę bibułek po Antku. Chce ktoś?
  • Taja spodobało mi sie to co napisalas o praniu - ze 2 razy w tygodniu lub rzadziej... :) albo masz arsenal pieluszek jak dla pulku wojska, albo pieluchowanie wielorazowe jest godne przemyslenia przy nastepnym ewentualnym dziecku :)  ja probowalam troche ale cieklo...z taniego pulla..przerazala mnie tez wizja codziennego prania samych pieluch.. a teraz zakladam, ze F juz zaraz wyjdzie z pampersow..:)
  • oj żebyś wiedziała, że tak mam ;) ale co prawda to prawda trochę pojechałam z ilością ;) Ja nawet kieszonek używam jak otulaczy :) więc jest luuz ;)
  • u nas już lepiej, poszyłam więcej otulaczy z samego pula, więc schną błyskawicznie, tetra też, więc w sumie przy 1,5 rocznym dziecku idzie średnio 2 otulacze (jeden się czasem zabrudzi kupą) i 5-6 tetrowych wkładów dziennie. Piorę z czym popadnie, jakoś co 2 dni, więc tetra trochę zszarzała, ale planuję kupić więcej tetry i dojść do jednego-dwóch prań tygodniowo z białymi. U nas jeszcze ten problem, że pralka stara, i podłączona do starej instalacji, więc kiedy się pierze (długo), to nie można zmywać, żeby nie kopnęło prądem, ani włączać innych urządzeń (czajnik), bo korki strzelą.
  • Kobiety, czy któraś ma doświadczenie z płynem do prania/proszkiem Dzidziuś(polleny)?
    Wyczytałam w instrukcji do pieluch,że detergent nie powinien mieć więcej niż 5%mydła i płynu zmiękczającego. Nie mogę na necie znaleźć składu tego Dzidziusia. Gdzie tanio kupujecie te dodatki antybakteryjne na necie, macie jakieś sprawdzone sklepy?
  • o,fajnie, dzięki za odzew. No i rozumiem, że się sprawdza. Którego środka antybakteryjnego dodajesz?
    ps.wiesz,lepiej podaj mi adres na priv,bo nie mogę się dokopać,postaram się tę sukienkę wysłać
  • mamy promocję na pomarańczowe otulacze Flip - są tańsze o 15% - może ktoś będzie chętny
    (a nie ma ich już dużo) http://www.wielorazowo.pl/product/index/productId/565/preview/1
  • Mam otulacze kieszonki z pula z warstwą mikro polaru. Po paru miesiacach codziennego uzywania, zaczeły mi smierdzieć. Może nawet nie od razu po praniu, jak wyschną, ale jak tylko zetkną się z moczem.
    Podejrzewam że bakterie  w nich mają używanie. Boję się wyprać w temperaturze większej niż 40 stopni, bo juz jeden mi szlag trafił.
    Nie bac się? czy jakieś cudowne środki atybakteryjne?
  • oczywiście chodzi o pule, bo z tetrą sobie radzę, ta temperatury sie nie boi.
  •  Takowe otulacze piorę bez skutków ubocznych w 60 st., ba nawet zdarzyło mi sie przez przypadek wygotować je z pieluszkami, i także na tym nie ucierpiały  :D

    Do prania w niższych temp. są róznego rodzaju odkażacze. Może one pomogą?


  • Miłe Moje Otrzaskane w Temacie, czy wiecie, gdzie obecnie da się kupić getry z wełny merynosów dla noworodka??? ManyMonths czy BabyIdea ta firma była, ale nie widzę jej produktów w necie. Może źle szukam?
  • Już zamówiłam, dzięki.
  • Ale ten pocięty kocyk z Ikei super działa-szczerze-nie wierzyłam, a on naprawdę suchy !
    :-O
  • A ja mam mały problem,bo dupcia MAńki póki co taka mała,że najmniejsze pieluszki są na nią za duże i trochę przeciekają otulacze plus trudno mi na niej tak tetrę założyć,żeby nigdzie nie wystawała. Ale próbuję póki co na zmianę z jednorazowymi.
  • Aga - a nie chcesz wypożyczyć moich otulaczy? Mam samoróbki a Antek też miał (ma zresztą nadal) dupcię jak szydełko.

    Mogę dorzucić gratis bibułki bo trochę mi zostało.

    To co?
  • Aga - nic nie mam. :(

    Sprawdź czy nie wysłałaś na Piaskowiec ;)
  • Aga,to Ty mi wyślij na priv swój adres email i ja Ci odpiszę adres.
  • Muszę się zaopatrzyć w mydło galasowe. Czy któraś z Was kupowała je w "normalnym"sklepie typu drogeria/chemiczny,czy takie cudo tylko w necie?
    Sorki,ale nie mam czasu czytać całego wątku.
  • mydełka galasowe w kostce można kupić w normalnych sklepach np. mydełko Dr. Beckmann
    tylko lepiej pytać o mydełko odplamiające
  • mamy do końca sierpnia darmową przesyłkę Pocztą Polską (priorytetową) przy zakupach od 150 zł
    tu dokładnie opisane zasady
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.