Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

8 grudnia - godzina łaski

1235»

Komentarz

  • Dodam że przez te 13 tygodni żarliwie modliliśmy się o dobry wynik badania.
  • Anegdota w znaczeniu historyjki na potwierdzenie. Od "dowód anegdotyczny". Nie umniejszam znaczenia tej wiadomości do Ciebie, ale jednak nie świadczy ona o prawdziwości objawień. Nadal. 
  • Nie ma konieczności wiary w objawienia. Ale dla mnie podana godzina to taka szansa na to, by wiele osób modliło się wspólnie. Nie ma większej siły niż wspólna modlitwa wielu ludzi. Do tej godziny można się konkretnie przygotować, zaplanować, że wtedy nic nie robimy, tylko siadamy do wspólnej modlitwy. U mnie np. to czas, jedyny w roku, kiedy się wszyscy, całą rodziną, modlimy przez godzinę lub nieco dłużej. Można się śmiać z takich rzeczy na zasadzie niemądry,bo wierzy. Ale czy nie było podobnie w przypadku Ojca Pio? Tylko dużo mocniej? Dlaczego takie sprzeciw wywołuje to, że ludzie się spotykają i modlą? Bo czekają na tę godzinę raz w roku? Są tacy, co czekają na odpust, na godzinę koronki, inni noszą szkaplerze czy medaliki. Nie ma złych owoców modlitwy, zachęcanie do wspólnej modlitwy nie jest rzeczą złą.
    Podziękowali 1maliwiju
  • No to straszne, AniaD, że nie możecie się zmobilizować w uznane przez Kościół dni i godziny. Na przykład polecam Wielki Piątek o 15. Niedziela Miłosierdzia. Uroczystość Wszystkich Świętych. A, niedasie, bo niebo nie otwarte, co? 

    Argument "A u was biją Murzynow", czyli argumenty ze Św Ojca Pio, Faustyny i jeszcze paru by się znalazło kompletnie nielogiczne. Ich objawienia już zostały uznane. Są zatwierdzone. Jak nie były zatwierdzone, to nie wolno ich było propagować, i uwaga, uwaga - to im nie zaszkodziło. Logiczne wnioskowanie się kłania. 
    Podziękowali 1draconessa
  • I Ania D, czytaj że zrozumieniem. Nie modlitwa jako taka. Propagowanie OBJAWIEN. Szatan, co wiemy od Św. Ojca Ignacego z Loyoli i jeszcze paru innych, często przyjmuje postać anioła światłości. A nieposłuszeństwo biskupowi miejsca to mało Boże działanie. 
    Podziękowali 1draconessa
  •  Nie ma obowiązku wierzyć w uznane objawienia, nijak to się ma z wiarą w nieuznane. Nic się nie stanie jak ktoś nie uwierzy w uznane przez kościół objawienia, bo sam Kościół bez objawień też prowadzi do zbawienia, ale wiara i życie pod dyktando nieuznanych objawień może wyprowadzić na manowce. I co jak nie ma obowiązku wiary w uznane objawienia, to nie trzeba się też słuchać, że te są złe, i sobie w nie wierzyć?
    Podziękowali 2E.milia draconessa
  • Zuzapola powiedział(a):
     Nie ma obowiązku wierzyć w uznane objawienia, nijak to się ma z wiarą w nieuznane. Nic się nie stanie jak ktoś nie uwierzy w uznane przez kościół objawienia, bo sam Kościół bez objawień też prowadzi do zbawienia, ale wiara i życie pod dyktando nieuznanych objawień może wyprowadzić na manowce. I co jak nie ma obowiązku wiary w uznane objawienia, to nie trzeba się też słuchać, że te są złe, i sobie w nie wierzyć?
    Dzięki za precyzyjne ujęcie. Dokładnie o to mi chodziło. 
  • edytowano grudzień 2018
    E.milia powiedział(a):
    I Ania D, czytaj że zrozumieniem. Nie modlitwa jako taka. Propagowanie OBJAWIEN. Szatan, co wiemy od Św. Ojca Ignacego z Loyoli i jeszcze paru innych, często przyjmuje postać anioła światłości. A nieposłuszeństwo biskupowi miejsca to mało Boże działanie. 
    Czyli modlitwą 8.12 od 12-13 to nieposłuszeństwo biskupowi? 

    Skoro jest impuls do modlitwy to trzeba się cieszyć. Ja o godzinie łaski wiedziałam od wielu lat i uznałam ją jako tradycję kościoła związaną ze świętem Maryjnym. Chyba rok temu dowiedziałam się że były jakieś nieuznane objawienia, czy w związku z tym umniejsza to wartości mojej modlitwy w tym czasie? 
  • I nurtuje mnie co może się stać złego że w tym czasie ludzie się gromadzą na modlitwie.
  • edytowano grudzień 2018
    E.milia powiedział(a):
    Anegdota w znaczeniu historyjki na potwierdzenie. Od "dowód anegdotyczny". Nie umniejszam znaczenia tej wiadomości do Ciebie, ale jednak nie świadczy ona o prawdziwości objawień. Nadal. 
    Ja wcale nie mówię że objawienia są prawdziwe , tylko o moim doświadczeniu wysłuchanej modlitwy i o czasie który Maryja wykorzystała, wiedząc że bezwzględnie będę przekonana że to jej zawdzięczamy ten wynik.Jestem skłonna myśleć że gdybym myślała że godzina łaski jest 27 listopada ,czekałabym nczekałabym na ten dzień i wtedy oddawała ten czas Panu Bogu to dostałabym wtedy tą informację. 
    Piszę o moim doświadczeniu że dla mnie to godzina szczególnej łaski i taka już pozostanie. 
  • A co się mogło stać takiego, że ludzie się gromadzili na modlitwie w Oławie? No przesadzają ci biskupi naprawdę, przecież czy objawienie jest prawdziwe to decyduje moje poczucie a nie obiektywny ogląd Kościoła. Ja, moim zdaniem, ja uważam. A biskupi niech se gadają. 
    Podziękowali 2Zuzapola draconessa
  • Nie wiem czemu ludzie gromadzili się w Oławie nie rozumiem o co chodzi.

    Czy biskupi bronią się modlić 8.12 od godziny 12-13.

    Ja nie mam nic do objawień modlę się tak w inne dni roku, nie będę teraz pisać ile , kiedy i jak bo to niczemu nie służy. Cieszy mnie natomiast że tyle osób się zmobilizowało do modlitwy i tyle.


    To tak jak był kiedyś fakenews krążący smsem że MB w Medjugorie prosi aby dzisiaj odmówić różaniec za prześladowanych chrzescijan. Nie było takiej prośby ale ileś tam osób odmówiło różaniec to źle czy dobrze. 
  • To po co Kościół bada prawdziwość objawień? Skoro wszystkie, i fałszywe w Oławie, i prawdziwe św Faustyny zachęcają do modlitwy? Może jednak dlatego, że nie jest wszystko jedno, z jaką intencją się modlisz czy z jakiego powodu? Może istnieje ryzyko, że ufając w niepotwierdzone objawienia stracisz wiarę albo zejdziesz mną manowce? Może historia sióstr zakonnych z Kazimierza Dolnego to jest też przestroga, żeby nie ufać wszystkiemu co ma pozór dobra? 

    No i plączesz się. Nie masz nic do objawień, modlisz się jak zwykle, ALE to szczególna godzina. Może jednak przeczytasz te linki, mój i Pani Wiosny, i wtedy wyciągniesz na spokojnie wnioski. 
    Podziękowali 3Zuzapola draconessa Arletta
  • No nie plącze się napisałam że dla mnie to szczególna godzina bo.... 
    Wcześniej się modliłam nie wiedząc o objawieniach tylko z.racji święta, nie znałam źródła godziny łaski ale skoro poznałam powinnam zaprzestać praktyki, np odmawiania w tym czasie różańca?

    Nigdzie nie napisałam że tylko wtedy się modlę. Naprawdę nie będę pisać jak ilę i kiedy się modlę bo nie chcę podlegać ocenie, Bóg wie i wystarczy.

    Rozumiem twoje argumenty jednak ta dyskusja byłaby zasadna gdybyśmy rozmawiali o otwarciu kościołów i zachęcaniu wiernych przez księży do uczestnictwa w uroszystych modlitwach w czasie tej godziny.
    Jeśli jednak mówimy o tym że ludzie sami z siebie się modlili w danym czasie trudno mówić o tym że postępują wbrew nauczaniu kościoła. 

    Zresztą nie ma co się spierać , bo wygląda na to że nie zależnie kto ostatecznie ma racje, wszystko już zostało napisane a najgorszym co może być to się spierać o modlitwę. Wiadomo kto się cieszy.
  • To co teraz ??
    Czy to nie cud jeśl,kilka specjalistów nie pomogło w uzależnieniu od narkotyków.
    Kilka lat walczyła o syna w poradniach.
    A tu w jeden dzień i całe życie od nowa.
    Jestem tego świadkiem .
    Kto nie chce nie uwierzy i kto nie chce nie zobaczy.


    Podziękowali 1maliwiju
  • maliwiju powiedział(a):
    No nie plącze się napisałam że dla mnie to szczególna godzina bo.... 
    Wcześniej się modliłam nie wiedząc o objawieniach tylko z.racji święta, nie znałam źródła godziny łaski ale skoro poznałam powinnam zaprzestać praktyki, np odmawiania w tym czasie różańca?

    Nigdzie nie napisałam że tylko wtedy się modlę. Naprawdę nie będę pisać jak ilę i kiedy się modlę bo nie chcę podlegać ocenie, Bóg wie i wystarczy.

    Rozumiem twoje argumenty jednak ta dyskusja byłaby zasadna gdybyśmy rozmawiali o otwarciu kościołów i zachęcaniu wiernych przez księży do uczestnictwa w uroszystych modlitwach w czasie tej godziny.
    Jeśli jednak mówimy o tym że ludzie sami z siebie się modlili w danym czasie trudno mówić o tym że postępują wbrew nauczaniu kościoła. 

    Zresztą nie ma co się spierać , bo wygląda na to że nie zależnie kto ostatecznie ma racje, wszystko już zostało napisane a najgorszym co może być to się spierać o modlitwę. Wiadomo kto się cieszy.
    Ale ja między innymi bulwersuje się dlatego, że zostaliśmy wyproszeni z kościoła z przygotowania do Komunii, bo ludzie chcą się modlić o tej godzinie - bo to Godzina Łaski i Matka Boska powiedziała.   Tak, dokładnie o tym mówię, nie że ktoś sobie zmówi różaniec, tylko o ogłoszeniach parafialnych na ten temat! I żeby nie było, ja wiem jakie działania mam podjąć w tej sprawie, więc nie piszę sobie na forum i tyle. Po prostu ten ruch skądś się bierze. A nawet jak proboszcz błądzi, to dobrze żeby jakiś świecki, świadomy stanowiska biskupów, mógł mu zwrócić uwagę. 
    Podziękowali 1draconessa
  • I tak, są organizowane uroczyste modły z powodu objawień w tym dniu i o tej godzinie, i ludzie są zachęceni do publicznego wyrażania swojej pobożności w związku z objawieniami. Nie w związku ze świętem Niepokalanego Poczęcia, tylko Godziną Łaski. Trzeba być ślepym, żeby nie widzieć różnicy. 
    Podziękowali 1draconessa
  • Na pewno ludzie wierzą w takie rzeczy i mobilizują się do modlitwy, ale właściwie jaki sens byłby w tym żeby w konkretnej godzinie modły miały większa moc...brzmi jak wiara w zwykła magie. albo oferta promocyjna.
    Podziękowali 1draconessa
  • Paprotka powiedział(a):
    Na pewno ludzie wierzą w takie rzeczy i mobilizują się do modlitwy, ale właściwie jaki sens byłby w tym żeby w konkretnej godzinie modły miały większa moc...brzmi jak wiara w zwykła magie. albo oferta promocyjna.
    w magię to sobie możesz wierzyć.
  • edytowano grudzień 2018
    A ja w tym roku Wogole pierwszy raz cis slysze o tej godzinie łaski. Dla nas 8 grudnia to święto szczególne bo po półtora roku małżeństwa i niecierpliwego czekania dowiedzieliśmy się 9 lat temu ze będziemy rodzicami. Cieszyłam się ze mogłam być na roratach tego dnia..
  • @MAFJa, tylko 8 grudnia z okazji święta akurat rorat nie ma... ;)
  • U nas akurat były :-) 
    Podziękowali 1offca
  • a 12. sama w sobie jest szczególna na Anioł Pański biją dzwony, módl sie człowieku, w świątek, piątek i w niedzielę.  :)
    Podziękowali 1E.milia
  • @MAFJa, a nie była to przypadkiem Msza Św. świąteczna a nie roratnia, tyle że o tej samej godzinie? Bo w KK msze św roratnie odprawiane sa w adwencie codziennie oprócz niedziel i święta Niepokalanego Poczęcia NMP...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.