Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Msza Trydencka Siedlce

2

Komentarz

  • O, masz jakieś informacje o planowanym zgonie Benedykta XVI? :shocked:

    Rozumiem, że abp S. jest faworytem frakcji liberalnej, ale niekoniecznie musi mieć ona większość na konklawe.
  • [cite] Maciek:[/cite]@Greg:

    Jacques B. lokuje swoje sympatie w rejonach wiadomego Bractwa, dlatego jest bardziej krytyczny. Lud indultowy był generalnie zadowolony z UE.

    To, że jeden z publikujących w ZW jest stronnikiem FSSPX jest oczywiste, nie wiem jednak czy w związku z tym od razu musi być jakiś związek z treścią krytyki UE przez niego opublikowanej. Czytałeś w ogóle? Ja myślałem, że lud indultowy wolałby dookreślenie terminu "stała grupa wiernych", teraz (w UE) doszło nawet zaostrzenie w słówku "zorganizowana".
  • "Czytałeś w ogóle?"

    Dość zabawne pytanie wobec faktu, że założyłem oddzielny wątek na temat tego dokumentu :)

    Lud indultowy jest wdzięczny Papieżowi na każde dobre słowo o Mszy Wszechczasów. A lefewryści i tak mają swoje liturgie, więc mogą maksymalizować oczekiwania.
  • Ja tam nie wiem, jak na kogo, ale na proboszcza naszej parafii dokument podziałał prawidłowo (że mu wikary-trads go podsunął, to pewna, ale skutek się liczy). Powiedział, że skoro każą nie utrudniać, to on nie będzie utrudniał i zgodził się na chrzest Jędrka w starym rycie! Ogólnie podszedł życzliwie, choć się dopytywał, skąd u nas ten pomysł.
  • Marcelino, bardzo dobra wiadomość! :clap:
  • [cite] Maciek:[/cite]"Czytałeś w ogóle?"

    Dość zabawne pytanie wobec faktu, że założyłem oddzielny wątek na temat tego dokumentu :)

    Pytanie nie dotyczyło dokumentu UE tylko wpisu na blogu JB
  • OK, czytałem. Zazwyczaj czytam wszystko, co JB napisze.
  • > To, że jeden z publikujących w ZW jest stronnikiem
    > FSSPX jest oczywiste

    A niby dlaczego?
  • [cite] Witek (dawniej RiW):[/cite]> To, że jeden z publikujących w ZW jest stronnikiem
    > FSSPX jest oczywiste

    A niby dlaczego?
    No bo się mi wydaje, że byłoby wewnętrznie sprzecznym publikować regularnie w ZW i być wrogiem FSSPX.
  • Między wrogiem a zwolennikiem może być i bywa całe spektrum postaw.

    Co najmniej jeden znany nam obu autor nie jest (o ile mi wiadomo) zwolennikiem.
  • A to prawda.
  • [cite] Maciek:[/cite]O, masz jakieś informacje o planowanym zgonie Benedykta XVI? :shocked:

    Rozumiem, że abp S. jest faworytem frakcji liberalnej, ale niekoniecznie musi mieć ona większość na konklawe.

    Oczywiście - nie wiadomo, komu z kraja, ale zobaczyć reakcję tradsów, gdyby kolejnym papieżem został kard.Schoenborn :bigsmile: dla takiej chwili warto jeszcze pożyć.

    Dodam jeszcze, że kardynał ma poparcie nie tylko tzw. frakcji liberalnej, ale centrum również.
  • Kardynał walnie się przyczynił do wzrostu liczby tradycjonalistów w Austrii. Czemu byśmy mieli się nie cieszyć z jego wyboru? :)
  • Well Kościół Święty przeżył Aleksandra IV i jego Bankiet Kasztanów więc i JEm kard Schoenborna przetrwa ...

    Ale jakie konsekwencje...
  • Klarcia nie wiadomo sie na co napala. Tradsi uznaja wybór jako dopust Boży i będą się modlić. Co prawda ciężka to byłaby próba gdy jawny protektor aborcjonistów, bluźnierców i mason byłby papieżem, ale jak to retro napisał: Kościół pomimo tego przeżyje.
  • protektor aborcjonistów, bluźnierców i mason
    

    Nie wiem nic o ewentualnej przynależności ks.kardynała do masonerii - nie pytałam o to - ale osoby, którym ufam zapewniły mnie, że hierarcha nie jest promotorem aborcjonistów, ani też bluźnierców.
    Odnośnie Twoich opinii, biorę pod uwagę, ocenę pontyfikatu Jana Pawła II i dlatego też, absolutnie Ci nie wierzę.
  • Jest promotorem aborcjonistów, bo odznaczył znaną austriacką aborcjonistkę medalem za dobrą współpracę z Kościołem. Co do bluźnierców, jego zezwolenie pewnej wystawy (na której były obrazy przedstawiające onanizujących się apostołów) w wiedeńskim muzeum diecezjalnym odbiło się szerokim echem nie tylko wśród tradsów.
  • Wniosek taki, że będzie to pontyfikat na miarę Aleksandra VI.
  • Gdyby Klarcia nie dowierzała, proszę, materiał filmowy:
    http://gloria.tv/?media=3854
    nawet LifeSite pisało:

    A jedno z dzieł Hrdlcki wisi w katedrze wiedeńskiej: (przedstawia ponoć św. Restitutę)
  • [cite] Maciek:[/cite]Wniosek taki, że będzie to pontyfikat na miarę Aleksandra VI.

    Gdyby nawet dać wiarę temu co Ty z Gregoriusem twierdzicie, to - jednak nie.
    Bowiem Aleksander VI był mocno na bakier z VI przykazaniem, ale oficjalnie rozpusty nie promował.

    Ja jednak nadal wierzę moim autorytetom* popytam, jak to było dokładnie z tą aborcjonistką.

    * - źródło Gloria. TV mocno przesadza, podali raz info, jakoby niemiecki biskup zaprzeczał odkupieńczej ofierze Chrystusa - nie pamiętam już, o którego dokładnie chodziło - sprawdziłam to i okazało się, iż news delikatnie ujmując, mija się mocno z prawdą.
  • Cokolwiek by nie mówić o Aleksandrze VI, to był heteroseksualistą. Cokolwiek by nie mówić o kard. S., to ma dziwną skłonność ulegania osobom o dziwnych zainteresowaniach seksualnych, czego dowodem są przywołane przez Grega przykłady.
  • [cite] Gregorius:[/cite]

    A jedno z dzieł Hrdlcki wisi w katedrze wiedeńskiej: (przedstawia ponoć św. Restitutę)

    "Dzieło" - moim zdaniem - nieciekawie wygląda, ale .. taki jest trend we współczesnej sztuce. Odkąd tradsi (Polska) przyczepili się do wystawionej w Zachęcie figury papieża, przygniecionej meteorytem - ja widziałam w tym głębokie przesłanie, a na pewno nie było tam bluźnierstwa - podchodzę ostrożnie do tradsowskich "rewelacji".

    Poza tym - nie wiemy, jaki wpływ ma ks. kardynał na różnego typu wystawy.
    Np. kard. Meisner - bardzo porządny gość, wspaniały biskup - nie miał nic do powiedzenia w kwestii witraży w katedrze Kolońskiej, co najwyżej mógł sobie pojechać do Polski, żeby nie brać udziału w ich poświęcaniu.
  • "kard. Meisner - bardzo porządny gość, wspaniały biskup - nie miał nic do powiedzenia w kwestii witraży w katedrze Kolońskiej"

    A kto miał? Angela Merkel?
  • [cite] Maciek:[/cite]Cokolwiek by nie mówić o Aleksandrze VI, to był heteroseksualistą. Cokolwiek by nie mówić o kard. S., to ma dziwną skłonność ulegania osobom o dziwnych zainteresowaniach seksualnych, czego dowodem są przywołane przez Grega przykłady.

    Maćku - przeholowujesz, pozwalasz sobie na obrzydliwą insynuację.
    Gdyby było tak, jak razem z Gregoriusem sugerujecie - hierarcha nie cieszył by się poparciem Benedykta XVI, a z bardzo pewnego źródła wiem, że papież ma do kardynała zaufanie.

    Ludziska różnie gadają - swego czasu zostałam ostro pomówiona, że jestem kochanką pewnego księdza (mojego ojca duchowego w Polsce*), bo ile razy byłam w kraju (bywałam bardzo często) u tegoż księdza mieszkałam.
    Byłam wtedy jeszcze w miarę młodą dziewczyną, trudno było mnie zaliczyć do gaśnic, a kapłan również był młody i dość przystojny.

    * - Miałam podwójne kierownictwo duchowe, jeden w Niemczech, a drugi w Polsce, bo ksiądz w Niemczech już nie dawał rady. Byłam niezmiernie ciężkim przypadkiem, z gatunku tych, przed którymi księża uciekają. Trzech carlsberskich wykończyłam totalnie, i czwarty też był już na wykończeniu.
  • Tylko fakty stwierdzam. A6 płodził dzieci na prawo i lewo, więc do wdzięków kobiecych raczej nie czuł obrzydzenia.

    A jak ktoś pokazuje kobietę - i to zakonnicę!!!

    http://saints.sqpn.com/saintmbo.jpg

    w taki sposób:

    http://www.heiligenlexikon.de/Fotos/Restituta_Kafka3.jpg

    to chyba jakieś nieładne emocje się za tym kryją.
  • Maćku, możesz wrzucić mi link do biografii omawianej świętej?
    Być może artysta chciał przekazać jej głębokie cierpienie?
    Moim zdaniem - jest to obraz cierpienia, jakby odniesienie do Ukrzyżowanego, choć trudno jest ocenić na fragmentarycznym obrazku.
    Niektórym "kiko-ikony" też się nie podobają.
    Chłopie, jakie ja już figury (na Krzyżu) Chrystusa widziałam, i to w seminariach, mózg się lasuje.
    De gustibus non est disputandum.
  • [cite] Maciek:[/cite]"kard. Meisner - bardzo porządny gość, wspaniały biskup - nie miał nic do powiedzenia w kwestii witraży w katedrze Kolońskiej"

    A kto miał? Angela Merkel?

    Fakty są takie, że nie miał.
    Poszło o to, iż kardynał chciał, aby na witrażach były obrazy świętych, ale to przeszkadzało z kolei muzułmanom, którzy w pobliżu katedry będą budować swoje Centrum religijno kulturalne. Ma tam być meczet (największy w Europie), wysoki minaret, ośrodki kulturalne i handlowe. Dla muzułmanów podobizny ludzi na budynkach sakralnych - również innych religii - są bluźnierstwem.
    Stanęło na tym, że witraże będą abstrakcyjne - kwadraciki barwnego szkła w 72 kolorach, kardynał aby uniknąć obecności przy poświęcaniu tegoż, wyjechał na ten czas do Polski. Przedtem jednak powiedział kilka słów za dużo, za co później musiał przepraszać:


    Kard. Meisner przeprasza za "zdegenerowaną sztukę"

    http://www.odklania.sejny.pl/kard_meisner_przeprasza_za_zdegenerowana_sztuke,2,5,5.html

    Podaję to jako przykład tego, ile do powiedzenia mają biskupi na Zachodzie, również w obszarze sakralnym.

    Nie możemy więc tak łatwo oceniać, czy kard. Schoenborn coś popiera, czy jest wręcz przeciwnie.
  • W Kolonii powstanie największy meczet w Europie


    http://wyborcza.pl/1,76842,5642871,W_Kolonii_powstanie_najwiekszy_meczet_w_Europie.html

    Choć przeciw budowie meczetu opowiadali się hierarchowie katoliccy, władze miasta w końcu zgodziły się na jego powstanie

    Meczet dla 2 tys. wiernych będzie miał dwa 55-metrowe minarety i 34-metrową kopułę. Stanie w podkolońskiej dzielnicy Ehrenfeld na miejscu starej świątyni. Będzie służyć wiernym z Kolonii i okolic. Dziś muzułmanie modlą się w rozsianych po mieście salach wynajętych w piwnicach i na podwórzach. W meczecie, który ma być gotowy w 2010 r., powstanie też centrum kultury.

    Za wydaniem zgody na budowę głosowali radni wszystkich partii oprócz prawicowych ekstremistów z ugrupowania Pro Koeln (Dla Kolonii). To właśnie oni wszczęli rok temu wielką awanturę o budowę świątyni. Wspierali ich katoliccy hierarchowie.
  • "Stanie w podkolońskiej dzielnicy Ehrenfeld"

    Zaraz, to w Kolonii katedra też stoi w dzielnicy Ehrenfeld?
  • [cite] Marcelina:[/cite]Ja tam nie wiem, jak na kogo, ale na proboszcza naszej parafii dokument podziałał prawidłowo (że mu wikary-trads go podsunął, to pewna, ale skutek się liczy).
    Wasz wikary jest liturgistą i ma takie kompetencje, że nikt mu nie odmawia. Gorzej, że kiedy przenoszą go do innej parafii proboszcz szybciutko zapomina o wiernych, którzy byli związani z dawną liturgią.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.