Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Msza Trydencka Siedlce

13»

Komentarz

  • Maciek: Może to być. Tym bardziej Bogu dziękuję, że akurat teraz jest gdzie jest. Nasi przedszkolni znajomi mówią, że od czasu jego przybycia do parafii gwałtownie podniósł się poziom staranności odprawiania NOM, że nagle sobie wszyscy przypomnieli gesty i ukłony. Bardzo podobnie było w naszej poprzedniej parafii warszawskiej, gdzie ks. Jacek G. (też trads z przekonania) nie tylko sam pięknie odprawiał, ale jeszcze wymusztrował służbę liturgiczną i dał dobry przykład innym księżom.

    Co ciekawe, obaj ci Księża są młodzi, energiczni i głoszą bardzo "współczesne", emocjonalne i radykalne kazania. Rewelacyjne połączenie

    :smile:
  • Czy to była Parafia Dobrego Pasterza?
  • No pewnie :bigsmile:
  • Ten kapłan był też chyba na Kole jako diakon. Bywał, zdaje się, u Św. Benona. W Dobrym Pasterzu jest Msza Święta po łacinie (forma zwyczajna) w III Niedzielę miesiąca. Pytałem mejlem, czy to wstęp do Tridentiny, niestety, odpowiedzi nie było.
  • [cite] Marcelina:[/cite] wymusztrował służbę liturgiczną
    Moje marzenie. U nas to jest taka degrengolada, że nie wiem co z tym zrobić. Nie czuje się upoważniony do samodzielnego działania z ministrantami, jako żem całkowicie niedoświadczon w temacie, ale nasz młody powoli zapał traci ze względu na brak formacji jakiejkolwiek na spotkaniach. Jedyny czas kiedy spotkania ministrantów rzeczywiście mają sens to czas gdy jakiś diakon przed prymicją jest na parafii.
  • A nasz F. zaczął w sobotę kurs ministrancki w starym rycie. Chłopak zdrowo się naklęczy.
  • [cite] Maciek:[/cite]"Stanie w podkolońskiej dzielnicy Ehrenfeld"

    Zaraz, to w Kolonii katedra też stoi w dzielnicy Ehrenfeld?

    Wiesz - nie zwróciłam na to uwagi.
    Gdy robiono witraż meczet miał stać w pobliżu katedry.

    "Przykładem jest kosztujący 15 milionów funtów meczet w Kolonii. Jeśli tylko uzyska pozwolenie na budowę, stanie dwie mile od słynnej katedry â??Domâ? - symbolu miasta."

    http://www.cafebabel.pl/article/22331/wicej-muzumanow-wicej-meczetow-w-europie.html

    Zaraz zadzwonię do koleżanki i spytam.

    Faktem jest, że mamy abstrakcyjne witraże w katedrze - wbrew woli wiernych Kk i hierarchii, bo muzułmanie tak sobie zażyczyli.
  • Faktem jest, że mamy abstrakcyjne witraże w katedrze - wbrew woli wiernych Kk i hierarchii, bo muzułmanie tak sobie zażyczyli.
    ---
    WTF? :shocked::shocked::shocked:
  • @Paweł
    Co tak gały wybałuszasz? Ja już się przyzwyczaiłam, że w Niemczech ton coraz mocniej nadają muzułmanie. Właśnie się dowiedziałam, że w Kolonii od dłuższego już czasu nie było ulicznej ewangelizacji, natomiast swoją wiarę na ulicach głoszą muzułmanie.
    Koleżanka ma się dopytać, czy chrześcijanie dostali zakaz, czy po prostu stracili zapał.
  • Jeśli chodzi o budowę Centrum muzułmańskiego wraz z meczetem, to się dowiedziałam, że budowa nie powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie katedry, a jednak trochę dalej, ale już nie na tyle daleko, aby wieżyczka minaretu nie dominowała ponad katedrą.
    Jeżeli chodzi o witraże - oficjalna wersja głosi, iż wybrano ten, a nie inny projekt, bo bardziej odpowiadał "wyzwaniom współczesności".
    Ja jednak pamiętam, o co się cała awantura toczyła.
  • Zaśmiecasz wątek: muzułmanie i muzułmanie.......:fierce:
  • ...zamiast pisać wprost: sataniści
  • To ja znowu: ta niedziela , godz.17, Kaplica Ogińskich , Siedlce.
    Z myślą głównie o Tobie , Eleonoro:bigsmile:
  •   Po długiej przerwie: Msza św. 27 maja , g.14.00 Kaplica Ogińskich, następna 10 czerwca 8.30.
    Wiem,że są osoby podczytujące forum , a nie zarejestrowane, których to być ta informacja zainteresuje.
  • Jak wygląda obecnie kwestia celebracji Mszy św.? Czy są szanse na cotygodniowy regularny KRR?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.