Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

debaty internetowe - maja sens?

2»

Komentarz

  • Irkub tu nie chodzi o zakaz usunięcia zarodka tylko że np. można usunąć zarodek wraz z jajowodem ale nie można usunąć samego zarodka. Podobno różnica jest taka, że w pierwszym celem zabiegu nie jest bezpośrednio aborcja. Też mi się wydało to dziwne.
  • Dla ścisłości - ciąża pozamaciczna jest ogromym ryzykiem dla dziecka (najprawdopodobniej nie przeżyje) i dość poważnym dla matki (może dojść do krwotoku wewnętrznego ale nie koniecznie musi, bo często kończy się na samoistnym poronieniu trąbkowym i resorpcji tkanek płodowych) ale nie jest niemożliwe donoszenie takiej ciąży. I piszą o tym w całkiem oficjalnych podręcznikach do ginekologii i położnictwa a nie w nawiedzonych ortodoksyjnych preriodykach :wink:
  • Katarzyno ja wiem, tylko się nieprezycyjnie wyraziłam bo mam urwanie głowy lekkie. Chodzi o to:

    I"rkub tu nie chodzi o zakaz usunięcia zarodka tylko że np. można usunąć zarodek wraz z jajowodem ale nie można usunąć samego zarodka. Podobno różnica jest taka, że w pierwszym celem zabiegu nie jest bezpośrednio aborcja. Też mi się wydało to dziwne."
  • potwierdzam to co mowi Katarzyna, byly przypadki donoszenia ciazy pozamacicznej. niemniej w wiekszosci przypadkow jest to raczej ryzykowne.

    ale z tego co wiem post nr 42 wyjasnia stanowisko Kosciola, chyba jest to traktowane jako ratowanie zycia matki i jest to jeden z tych nielicznych przypadkow, kiedy Kosciol dopuszcza usuniecie ciazy.

    hehe, z watku o debatach jako takich zrobilo sie przeniesienie watku w mojego drugiego forum na ten :wink:
  • pomódl się do św. Izydora patrona internautów (4 kwietnia było wspomnienie)
  • Kościół zezwala na ratowanie życia matki, śmierć dziecka jest tylko "skutkiem ubocznym", nie może stanowić celu podjętych działań.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.