Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nauczanie domowe - terminy

13

Komentarz

  • Mój czwartoklasista już doczekać się nie może. Cieszy się, że na "zajęciach" z informatyki będzie miał kompa dla siebie, że będzie mógł robić doświadczenia z przyrody i znajdzie czas na zajęcia rysunku w MDK-u 


  • @Anna78, no właśnie jeszcze nie do końca. Cały czas myslę i rozważam  co bedzie dla nas dobre. Patrz lista za i przeciw kilka postów wyżej
  • Jeśli o mnie chodzi to jasne, ale Namorową zapytaj czy się u nich zmieścimy
  • Ja o montestori też myślę, bo nie chcę do szkoły do której aktualnie chodzi go zapisywać. Dyrekcja jest zbyt łasa na pieniądze wiec zgodziłaby się na pewno. I myślę ze nie jest dobrym pomysłem zdawanie egzaminów u nauczycieli co się im podpadło. A mi z kolei sama dyrekcja mocno mi podpadła. Nie lubię gdy ktoś za moimi plecami a w twarz się uśmiechająć kradnie mi pomysły
  • O własnie pri do meza twego wysłałam. Odpisz mi jak wam pasuje i kiedy,ew tel to sie umówimy.
    A ja mogę z wami się wybrać? Kiedyś się wybierałam do Namorowej ale dzieci mi się pochorowaly :(
    O, to ja też bym się wprosiła.  :)
    Wiecie, że nawet Dyrekcja Szkoły Namorowiątek bardzo, ale to bardzo dobrze się o Namorach wypowiada! Marzeniem każdego edu domowego winno być poznać ich. 

    ^:)^
  • Uff, mam opinie dzieci i mogę słać. Wyrobiłam się!!! 
  • Marzeniem każdego edu domowego winno być poznać ich. 

    Uff! Dobrze, że już mam to za sobą, jeden punkt na drodze do Prawdziwego Edu Domowego zaliczony
    ;)
  • My w poniedziałek składamy papiery. Im bardziej zgłębiam temat tym bardziej utwierdzam się w decyzji i nie rozumiem czemu miałam wątpliwości ;))

  • a u nas decyzja podjęta!
    Syn się cieszy od kiedy zrozumiał ze to nie za kare ( pewnie słyszał coś o nauczaniu indywidualnym niegrzecznych dzieci) Bardzo się cieszy!
    a ja przemyślałam
    i w poniedziałek zawożę papiery do szkoły. Mam nadzieję ze przyjmą.

    Rozbawiła mnie dziś moja koleżanka, która z troską w głosie powiedziała- ale jak sobie poradzisz z matematyką ? nie wiedziałam o co jej chodzi- mówię że to przecież tylko podstawówka, a maturę z matmy zdałam to chyba dam sobie radę. zdziwiona była mocno
    Chociaż fakt syn mój szybciej w pamięci liczy ode mnie
  • Może ta koleżanka sama nie mogła sobie poradzić z matematyką i dlatego dla niej to problem.
  • edytowano maj 2013

    Dorota, my ostatnio podobne mamy zadawane pytania. A najbardziej rozbawiła mnie jedna pedagog jak poradziła mi by córka w klasie 2 podstawówki miała nauczanie indywidualne, bo to jednak pedagog by uczył dziecko. 


    Czy do szkoły muszę przesłać oryginały opinii z PPP?? Ma obawy, jak mi akurat tym razem poczta zagubi??


  • Przecież to nie pieniądze, zawsze można uzyskać oryginalną kopię z poradni.
  • Może ta koleżanka sama nie mogła sobie poradzić z matematyką i dlatego dla niej to problem.
    Nie w mat- fiz była, a ja tylko w plastyku (profil humanistyczny)
  • Ja dziś usłyszałam od znajomej po medycynie, że ona to by się tylko na klasy 1-3 zdecydowała, bo dalej to by już nie poradziła sobie  :-?
  • Moze to homeopatka?
  • Może ta koleżanka sama nie mogła sobie poradzić z matematyką i dlatego dla niej to problem.
    Nie w mat- fiz była, a ja tylko w plastyku (profil humanistyczny)
    To tym bardziej się dziwię, bo ktoś kto skończył mat-fiz. powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak prosta do opanowania jest matematyka w podstawówce i gimnazjum, naprawdę!
  • Wysłane dokumenty. Uffff
  • Ja najbardziej  obawiałam się gimnazjalnej matematyki, ale na początku roku zrobiliśmy uczciwe powtórki 4,5 i 6 klasy szkoły podstawowej, poszliśmy na kilka lekcji do nauczycielki z liceum i teraz śmigamy po zadaniach.

  • edytowano maj 2013
    Marzeniem każdego edu domowego winno być poznać ich. 

    Uff! Dobrze, że już mam to za sobą, jeden punkt na drodze do Prawdziwego Edu Domowego zaliczony
    ;)
    Dla rodzin z Polski mamy lipiec. Poświadczenie zapoznania wysyłamy pocztą po otrzymaniu przelewu, bądź do odbioru osobiście 14 od daty poznania pod warunkiem wniesienia opłaty min. 10 dni przed datą odbioru. Do zaliczenia spotkania wystarczy podanie ręki i standardowe pozdrowienie: "Dzień dobry, cześć i czołem" na odpowiednią melodię.
    Akceptujemy bony na spotkanie wydawane przy zakupach z księgarni ;)
  • Dyrekcja szkoły Namorów ma tę cudowną cechę, że opowiada z zachwytem właściwie o wszystkich rodzinach ed. Gdyż dyrekcja ta tak ogólnie lubi ludzi, a ludzi z jajem lubi szczególnie.
    Chcę przez to powiedzieć, że jak ktoś ma bliżej do Tawów, to u nich np. też może uzyskać zaświadczenie :D
  • Dyrekcja szkoły Namorów ma tę cudowną cechę, że opowiada z zachwytem właściwie o wszystkich rodzinach ed. Gdyż dyrekcja ta tak ogólnie lubi ludzi, a ludzi z jajem lubi szczególnie.
    Chcę przez to powiedzieć, że jak ktoś ma bliżej do Tawów, to u nich np. też może uzyskać zaświadczenie :D
    Bo dyrekcja to niepoprawni montessorianie :D
  • No i co ja teraz zrobię  :-SS  Nie poznałam odpowiednich osób   :-?
  • a ja się pochwalę że poznałam Namorową wraz z przychówkiem...

    I żałuję że tak późno, bo nie tak znowu daleko mieszkamy.
    I powiem wam w sekrecie, ze dawno żadne dziecko nie zrobiło na mnie takiego wrażenia jak ich pierworodna. W ogóle dzieci ich śa żywą reklamą ED. Spokojne, mądre itd, itp........


  • a ja się pochwalę że poznałam Namorową wraz z przychówkiem...

    I żałuję że tak późno, bo nie tak znowu daleko mieszkamy.
    I powiem wam w sekrecie, ze dawno żadne dziecko nie zrobiło na mnie takiego wrażenia jak ich pierworodna. W ogóle dzieci ich śa żywą reklamą ED. Spokojne, mądre itd, itp........


    Tu mamy przykład w jaki sposób zasłużyć na dyplom spotkania z wyróżnieniem. :)
  • Dyrekcja szkoły Namorów ma tę cudowną cechę, że opowiada z zachwytem właściwie o wszystkich rodzinach ed. Gdyż dyrekcja ta tak ogólnie lubi ludzi, a ludzi z jajem lubi szczególnie.
    Chcę przez to powiedzieć, że jak ktoś ma bliżej do Tawów, to u nich np. też może uzyskać zaświadczenie :D
    Nam opowiadali tylko i wyłącznie o Namorach, znaczy, że chyba są najlepsi najlepszych.  ;;)

  • Czy wiecie może kiedy można zgłaszać się po opinie do 1 klasy?
  • Ja będę się zgłaszała od razu w styczniu. Do zerówki, ale to nie ma znaczenia. Bo potem są zawaleni robotą, i w ogóle. A, i żadnego umawiania się na telefon, pismo z prośbą o wydanie opinii i mają 30dni żeby się z wszystkim zmieścić. A tak telefon, pierwsze spotkanie za .miesiąc,  drugie za dwa, a w międzyczasie jeszcze jedno trzeba jednak zrobić plus miesiąc na opinię. Oczywiście, im to nie pasuje, bo się muszą wziąć do galopu, ale takie są ich obowiązki i przepisy. I nie ma żadnego urzędowego wzoru prośby o opinię, więc PPP nie może żądać od Ciebie jakiegoś konkretnego formularza i nie przyjąć prośby bo jest na niewłaściwym świstku.  A wiem to, bo mnie w zeszłym roku w jajo zrobiła lokalna PPP, zatem na ten rok jestem przygotowana. 
    Podziękowali 4Basja wiesia Gosia5 isza
  • O dzieki! To ja też uderzę w styczniu do PPP.
    Podziękowali 1wiesia
  • w kazdej chwili? my dzwoniliśmy we wrześniu i pierwszy termin 4. stycznia.
    Podziękowali 1wiesia
  • przy czym jeszcze nie mamy pewności czy chcemy już do 1. czy odroczyć. Się zobaczy. Ale termin zaklepany.
    Podziękowali 1wiesia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.