Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Msza święta w intencji Wielodzietnych

edytowano grudzień 2007 w Arkan Noego
Msza święta w rycie trydenckim o błogosławieństwo Boże dla użytkowników forów dyskusyjnych fronda.pl, krzyż.org oraz wielodzietni.org zostanie odprawiona w kościele Najświętszej Maryi Panny na Piasku we Wrocławiu w niedzielę 23.12.2007 o godzinie 18:00.

O dacie i godzinie mszy przypomnę jeszcze kilka dni przed terminem.
«13

Komentarz

  • Deo gratias!

    Mam nadzieję, że forumowicze z Wrocławia i okolic znajdą czas, aby uczestniczyć w tej liturgii.
  • Bardzo mnie dziwi, że bp Ziółek zakazuje Mszy, która Go wprowadziła w kapłaństwo i którą sam odprawiał przez przeszło dziesięć lat.
  • Tak czy siak jest to dość specyficzna odpowiedź na wolę Ojca Świętego wyrażoną w Motu Proprio "Summorum Pontificum". W artykule 7 czytamy: "Gdy jakaś grupa wiernych świeckich, o której mowa w art. 5 § 1 [czyli przywiązanych do wcześniejszych tradycji liturgicznych], nie otrzymałaby od proboszcza zgody na swoją prośbę [o odprawianie Mszy świętej w nadzwyczajnej formie Liturgii Kościoła], niech poinformuje o tym biskupa diecezjalnego. Biskup jest usilnie proszony o spełnienie ich prośby."
  • Dryf dryfem, ale warto wyrazić wdzięczność wrocławskiemu metropolicie ks. abpowi Marianowi Gołębiewskiemu za to, że takich kłopotów nie czyni. :wink:
  • a msze można podciągnąć jako w intencji za wielodzietnych, czy chodzi tylko i wyłacznie o uczestników wymienionych forów??
    Jesli ta pierwsza opcja, to wkleję info na w.net, jeśli mozna(??)

    Toquemado - wszystkiego najlepszego dla Nowej Chrześcijanki, gdzieś mi przemknęło, że chrzciliscie małą w sobotę, ale nie mogę znaleźć wątku.
  • Jolu, o ile pamiętam, Twoje forum powstało między innymi dlatego, że nie mogłaś zaakceptować wyrażania poglądów odwołujących się do tradycyjnego katolicyzmu na forum ze słowem "wielodzietni" w adresie. Pamiętam wielokroć powtarzany argument, że ktoś mógłby wejść na to forum i pomyśleć, że "wszyscy wielodzietni są tacy". :neutral:
  • Macku, źle pamietasz
    tutaj dlaczego powstało forum
    http://wielodzietni.org/comments.php?DiscussionID=363&page=1

    a pytanie jest do Torquemady
  • "Jednak teraz trochę się zmieniło moje patrzenie, niestety nie chce już brac udziału w dyskusjach, bo pojawiły się rzeczy, pod którymi nie chcę się podpisywac" - sama to napisałaś.

    Odezwałem się, bo postępujesz bardzo niekonsekwentnie. Z jednej strony zadeklarowałaś niechęć do społeczności tego forum i założyłaś własne, o podobnym adresie, żeby nas nie oglądać. Z drugiej zaś wpadasz tu co jakiś czas, aby dodać kilka wpisów z reklamą swojego forum w stopce. No więc jesteśmy tacy straszni, czy nie jesteśmy?
  • przecież ten wpis był w kontekście, chodziło o wypowiedzi na temat Żydów

    Ty też postępujesz niekonsekwentnie, jeśli się tak konsekwentnie trzymać deklaracji, zaproszony zadeklarowałeś pisanie u nas;))
    [cite] Maciek:[/cite] zadeklarowałaś niechęć do społeczności tego forum
    a gdzieżeś Ty to wyczytał??? przecież ja sama jestem częścią tej społeczności
    [cite] Maciek:[/cite]i założyłaś własne, o podobnym adresie, żeby nas nie oglądać.
    no przecież Twoje też nie było pierwsze.
    Założyłeś swoje forum, aby nie oglądać tego gazetowego dla wielodzietnych?? tak mozna wnioskowac z Twojej argumentacji.
    Jak masz problemy z odczytaniem moich intencji, to zapraszam raz jeszcze do podanego linku.
  • Mógłbym zapytać, dlaczego to dopiero Żydzi zmobilizowali Cię do założenia oddzielnego forum, a ostra krytyka Polaków, pojawiająca się w innych dyskusjach Ci nie przeszkadzała, ale mniejsza z tym. Wiele razy domagałaś się, aby w nagłówku forum umieścić informację, że to forum tylko dla wielodzietnych katolików, czy wręcz wielodzietnych radykałów. Kiedy na to nie przystałem, zaczęłaś organizować swoje forum. Nie mam nic przeciwko niemu, bo przecież w internecie jest dużo miejsca. Ale nie rozumiem sensu prowadzenia tutaj rekrutacji. Naprawdę chcesz, żebyśmy wszyscy się do Ciebie przepisali i zaczęli źle mówić o Żydach? Co wtedy zrobisz? Chyba będziesz musiała założyć forum wielodzietni.com :wink:
  • Oj Maćku, Macku, co do intencji forum nadal odsyłam do linku, bo mylisz się cały czas. Tam są dłuższe wypowiedzi, przeciez je czytałeś, odpowiadałes na nie, nie rozumiem, dlaczego uparcie trzymasz się swojej wersji.
    Jesli chcesz podyskutować, proponuję przeniesienie sie na priva, co by nie zanudzać innych forumowiczów, bo watek o czym innym;)

    a ja czekam na odpowiedź Torquemady:)
  • :rolling::rolling:
  • Co Cię Honorata tak smieszy??:wink:
  • bo smiesznie sie zrobiło :) 'Prosze Pani ona kradnie moje kredki' :)
    Dobrze ze chociaz na forum jest wesoło
  • [cite] jola:[/cite]a msze można podciągnąć jako w intencji za wielodzietnych, czy chodzi tylko i wyłacznie o uczestników wymienionych forów??
    Intencja jest dokładnie taka jak napisałem - chodzi o użytkowników wymienionych forów.
  • to przepraszam, zmylił mnie tytuł wątku: "Msza święta w intencji Wielodzietnych"
  • Kuria w sprawie Mszy Trydenckiej

    Łódzka kuria respektuje dokumenty Watykanu i Episkopatu Polski w sprawie odprawiania Mszy w rycie trydenckim - wyjaśnia kanclerz łódzkiej kurii, ks. Andrzej Dąbrowski. Poniżej pełen tekst komunikatu.
    Kuria Metropolitalna Łódzka niniejszym oświadcza, że dokumenty Stolicy Apostolskiej na temat Mszy świętej w formie nadzwyczajnej według Missale Romanum bł. Jana XXIII oraz Wskazania Konferencji Episkopatu Polski dla diecezji polskich w tej sprawie są i będą w Archidiecezji Łódzkiej w całej rozciągłości respektowane.
    Niniejszy Komunikat wydaje się w związku z nieprawidłowymi informacjami zamieszczonymi w mediach.
  • Z wpisów Jolu wynika że to mój niski poziom wypowiedzi odstraszył Cię od wielodzitnych.org bardzo pszepraszam
  • [cite] Maciek:[/cite]Z drugiej zaś wpadasz tu co jakiś czas, aby dodać kilka wpisów z reklamą swojego forum w stopce. No więc jesteśmy tacy straszni, czy nie jesteśmy?
    Zauważ Macku, że pisze tu kilka osób, które obecne są zarówno na net i na org, np ja. Do tej części wspólnej należy wielu "twoich" aktywnych forumowiczów. Nie ma więc wyraźnego podziału na MY i ONI...
  • trudniej? Ktos ich blokuje?
  • [cite] Ankaa:[/cite]Zauważ Macku, że pisze tu kilka osób, które obecne są zarówno na net i na org, np ja. Do tej części wspólnej należy wielu "twoich" aktywnych forumowiczów. Nie ma więc wyraźnego podziału na MY i ONI...
    I tak i nie. Pisanie na forach i poczucie więzi ze spotykanymi na nich ludźmi to dwie różne rzeczy. Miałem już niestety kilka razy wrażenie, że ktoś traktuje to forum jako rodzaj rezerwatu dla Indian i wpada tu postrzelać niemiłymi wypowiedziami, na które pewnie by sobie nie pozwolił w miejscu, na którym mu zależy.
  • [cite] małgorzata:[/cite]pytaj tych co nie piszą
    ja piszę tu , i nie zamierzam tego zmieniać
    aha , zaraz mi tu wytkniesz tę druga opcję
    ja jej nie reprezentuję (patrząc na "historię" mojego życiorysu)
    :tongue::tongue:


    Nie zamierzam nic nikomu wytykac...

    @Macku, myśle, że pamietasz dokładnie moment największego zaognienia forumowego. Nie ukrywam, że ja wtedy też straciłam trochę serca do tego forum, bo czułam się osobą niezbyt mile widzianą. Pisałam mniej, żeby własnie nie było, że przychodze i strzelam. Z czasem emocje opadają i co raz częsciej na nowo się wypowiadam. To forum pokazuje mi inne spojrzenie na wiele spraw, no i wiele tu wartosciowych osób. Choc prawdą jest, że ton tego forum oprócz Ciebie nadają osoby podobne do ciebie w poglądach, z którymi często sie nie zgadzam. Stąd tez może ta więź słabsza... Ale nie zamierzam się poddawac i pisac tu dalej :smile:

    @Małgorzato, a Twoje wypowiedzi uwielbiam pasjami :cool:, choc zdarza się ze nie bardzo mi z nimi po drodze...
  • [cite] Yenna:[/cite]Zawsze myślałam że mam konserwatywne poglądy a tu się może okazać, ze nie bardzo.
    Dlaczego?
  • Ależ ja nic nie mam przeciwko forum Joli. Przypomnę, że w jego pierwszej odsłonie zarejestrowałem się jako druga osoba po właścicielce, potem zaś kilkakrotnie pomagałem Joli rozwiązywać problemy techniczne i udzielałem gościny osobom, które chciały pisać u Joli, ale forum jeszcze nie działało. Trudno chyba o więcej dowodów życzliwości :wink:

    Minęło jednak już kilka miesięcy i pora, aby forum .net odczepiło się od matczynej spódnicy (czy raczej tatusinych spodni) i zaczęło samodzielnie sobie radzić. Myślę, że przy takim sprofilowaniu forum nie będzie problemu z darmową reklamą. Na miejscu Joli bym zapytał o to na przykład w redakcji "Wysokich Obcasów", czy feministycznych portali internetowych.
  • Honorato - czy to Twój był blog steffburton-coś-tam? Myślę, że mogłabyś umieścić u siebie bannerek do Joli :bigsmile:
  • teraz też jesteś zarejestrowany, co mnie bardzo cieszy:)
  • jasne ze moge :) mozemy tez wykupic bilboard reklamujący terapie aa dla kangurów gdzies w głebi puszczy białowieskiej :rolling: celnosc i oglądalność reklamy bedzie podobna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.