Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

SZCZEPIENIA czyli rosyjska ruletka

1153154156158159222

Komentarz

  • Dostałam nazwisko ale jeszcze nie zdążyłam dopytać czy prywatnie tez przyjmuje 
    Danuta Dunin Wąsowicz, pracuje w CZD. 
    Podziękowali 1zapominajka
  • @annabe jeżeli enelmed jest ma koszyk poz to prześlą, jeżeli nie jest to nie. Aczkolwiek próbować warto. 
  • Mnie wczoraj namawiała na podpisanie listy, bo zbierają podpisy by dzieci nieszczepione nie mogły chodzić do szkoły, by szczepienie było warunkiem przyjecia do szkoły.
    Mam taki niesmak, że chyba poszukam innego dentysty.
    Poziom rozmowy i argumentów poniżej normy.
  • Do medicoveru nie było kiedyś problemu. 
    Przecież mogę szczepić w enelmedzie a nie u nich. 
  • ja też mam dylemat czy na stałe przenieść się z kartami szczepień do enelmedu
    najmłodsza dwójka ma niemal czyste, a chciałabym zaszczepić tylko na tężec
    krzywo na mnie patrzą w przychodni od lat, ale nie wzywają 
    jak wezmę stąd karty i się przeniosę to spalę mosty i kto mnie wtedy przyjmie blisko domu w razie potrzeby? a do enelmedu mam z 40km...
  • W medicoverze ani enelmedzie nie ma poz. 

    Ale ja kiedyś kazałam przychodni na ursusie wysłać tam karty bo mieliśmy tam abonament. Teraz mamy w enelmedzie. I miałam dzieci zapisane bliżej domu do poz- ale jak pytali o karty to mówiłam ze pediatrę swojego mamy w medi i tam są karty. A z dziećmi chorymi tylko chodziłam do poz. Nie było z tym żadnego problemu. 
    To kilka lat temu było, mam nadzieje ze teraz tez będę tak mogła. 

  • w luxmedzie jest poz
    Podziękowali 1In Spe
  • u mnie w enelmedzie ani luxmedzie nie ma poz
    w przychodni dali mi do zrozumienia, ze jak wezmę karty szczepień to nie mam się pokazywać więcej
  • bo w Luxmedzie to jest w Medycynie Rodzinnej - ale to też luxmed - dowiedz się w swojej okolicy
  • aha dzięki za info :) czyli trzeba by  wykupić pakiet i  zrobić wywiad czy lekarz rodzinny zaszczepi tak jak ja bym chciała?



     
  • w medycynie rodzinnej nie trzeba pakietu tylko na NFZ możesz się zapisać, a możesz być i na pakiet i na nfz. Z tym, że lekarze tam raczej tacy jak wszędzie

    Podziękowali 1In Spe
  • Nie dogodzisz.
    Jak mówi Socha to "ona nawet nie jest lekarzem!"
    Jak odezwie się lekarz to "zabrać uprawnienia!"
    Podziękowali 3MAFJa Kobieta mamaw
  • Ale jak mówi ta laska od "Zaszczep się wiedzą", to nie ważne, że nie jest lekarzem i głupoty gada. Ważne, że jest za szczepieniami i "obala mity o ich możliwej szkodliwości."
    Reasumując - nie ważne kto mówi, tylko co mówi. Jeśli jest za szczepieniami, to znaczy, że się zna i jest kompetentny (niezależnie od merytorycznego przygotowania), jeśli ma jakiekolwiek wątpliwości, to znaczy, że się nie zna i nie należy takiej osoby słuchać, choćby miała z medycyny trzy doktoraty i habilitację.
  • Tu wypowiedz tej Pani w ddtvn
    Podziękowali 1annabe
  • Chyba pierwszy lekarz, który łączy fakty. Zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci niepełnosprawne. Naprawdę rozsądnie mówi.
    Podziękowali 3Kasik In Spe Katina
  • Aga85 powiedział(a):
     Chyba pierwszy lekarz, który łączy fakty. Zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci niepełnosprawne. Naprawdę rozsądnie mówi.
    Mysle, ze wielu lekarzy łączy fakty, tylko boja sie odezwac niestety.
  • Tola zniesienie obowiązku szczepień nie ogranicza ich , dlaczego lekarze nie potrafią przekonać tych wszystkich ludzi do szczepień.
    Czemu wystarczy przeanalizować ulotkę i zalecenia producenta żeby przestać wierzyć lekarzom?


    Podziękowali 2Honorata Basja
  • W luxmedzie w Warszawie maja nalot sanepidu i sprawdzaja karty szczepien. Przenioslam karte do przychodni rejonowej. Bylam dzis kolejna osoba ktora to zrobila. Przeraza mnie to co pisiory robia- iwigilacja i przymus. W wiekszosci krajow europejskich jest dobrowolnosc szczepien a  nas maja za bydlo. A bydlo sie szczepi...
  • Tak jakby za PO nie było nalotów sanepidu na przychodnie
  • Waza zbiła się etruska, wina kaczyńskiego  :D
    Podziękowali 1chabrowa
  • Patrząc na to jakie ilosci ludzi przemieszczają się po świecie, to nie ma znaczenia czy to Europa czy Afryka...
  • Maly eksperyment


  • naloty sanepidu chyba wszedzie teraz robia, bo własnie dostalam wezwanie na szczepienie z bemowskiej przychodni w ktorej ostatni raz byłysmy z córka jakies 7 lat temu na mmr. przypomnieli sobie ze moje dziecko ma zalegle dtp na 6ty rok zycia i mmr na 10ty
    a 2 tygodnie temu belska przychodnia po roku spokoju przyslala drugie wezwanie na szczepienie Halszki. koniecznie chcieli ja na odre zaszczepic bo pruszków tak blisko :)
  • M_Monia będziesz szczepić swoje dziecko na hpv?

  • Za Po nie scigali tak ludzi za brak szczepien, nie wprowadzali dodatkowych obowiazkowych szczepien i nie byli pomyslow by nie przyjmowac do placowek przedszolnych dzieci niezaszczepionych. To sa fakty.
  • To chyba bardziej zależy od ilości uchylających się niż od rządzących.
  • Moze tez. Ale Pis chce wprowadzac zamordyzm i kontrole w wielu dziedzinach np edukacji domowej. Typowe dla socjalizmu.
  • Honorata powiedział(a):
    naloty sanepidu chyba wszedzie teraz robia, bo własnie dostalam wezwanie na szczepienie z bemowskiej przychodni w ktorej ostatni raz byłysmy z córka jakies 7 lat temu na mmr. przypomnieli sobie ze moje dziecko ma zalegle dtp na 6ty rok zycia i mmr na 10ty
    a 2 tygodnie temu belska przychodnia po roku spokoju przyslala drugie wezwanie na szczepienie Halszki. koniecznie chcieli ja na odre zaszczepic bo pruszków tak blisko :)
    I co zrobiłaś?
    Podziękowali 1mamaw
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Honorata powiedział(a):
    naloty sanepidu chyba wszedzie teraz robia,
    I co zrobiłaś?
    Halszkę zaszczepiłam na krztusiec polio i hib. Chcialam pojedyńczą na krztusiec ale w aptece przy przychodni mieli tylko 5w1 i 6w1 wuec wzielam ten Infanrix 5w1. Bałam sie tak na pierwszy ogień pelnokomorkowego krztusca. Nastepna dawka 17 grudnia, ale nie wiem czy pojdziemy bo cos mnie farflo boli, Halszka tez sie smarka. 
    Nine przepisze chyba tu i zaszczepie ale strasznie mi die nie chce isc do przychodni bo msja w chorych godzinach otwarte a jest praeie 2km droga bez chodnika, piotrek musi z pracy sie urwac zeby nas podrzucic, a juz i tak ciagle bierze wolne bo moje badania wizyty i inne fanaberie
    Podziękowali 1mamaw
  • O tak fanaberie ;-) ja tez mam sporo.. ja ciagle rozkminiam. Wszystkie do tej pory miały te skojarzone..ale cena Kurcze wysoka a akurat taki czas ciężki na wydatki. Żebym choć miała pewność co lepsze. Ale nie mam ciagle.  na razie mam przełożone na za tydzień tymczasem niko przeziębiony. Jak cały dom. Kicha i kaszle.. tylko jemu czarnego bzu nie dam.. pierwszy raz jest chory.. najchętniej szczepilabym od maja, ale wszystkie moje dzieci te 3 pierwsze szczepionki(czyt.12)maja w jesienno zimowym.. Tosia co miała w letnim w sumie jedyna odchorowala ciężko.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.