Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

"Królowie wyklęci"

2»

Komentarz

  • Klarciu: dobra rada: skasuj poprzedni komentarz. Napisz dopiero, jak się podciągniesz z elementarnej znajomości historii.
  • [cite] Gregorius:[/cite]Klarciu: dobra rada: skasuj poprzedni komentarz. Napisz dopiero, jak się podciągniesz z elementarnej znajomości historii.

    Powiedział, co wiedział.
    Niby tak dobrze zna historię Kościoła, a jednak zaprzecza, że mieliśmy - w zaprzeszłych wiekach - ciemne karty, że ludziom Kościoła, czyt. hierarchii nie zawsze było po drodze z Chrystusem.

    PS: Jeżeli chodzi o masonerię, to akurat jej wpływ na Kościół hierarchiczny nie jest w wiarygodnych źródłach opracowany.
  • Ale o co chodzi? Gregorius popraw mnie, jeśli źle Cie rozumiem: twierdzisz, że w historii KK nie ma grzeszników, hierarchów którzy błądzili ?

    Jasna sprawa, że jest mnóstwo przeklamań dot Inkwizycji itp... Ale przecież zdarzali się np papieże gorszący swoją postawą, np Aleksander VI.

    Edit: No, chyba że jego życiorys tez jest spreparowany przez protestantow, w co skłonne jestem uwierzyć, ale nie znam katolickich źródeł w tej kwestii.
  • Ja to drzewiej w Kościele bywało.

    Kardynał Lippoman zwołał w 1556 roku synod w Łowiczu, na którym została oskarżona Dorota Łążecka (zubożała szlachcianka, luteranka) i kilku (nie podaje się ilu ich było) żydów.
    Postawiony zarzut - Dorota wydała żydom hostię, z której ci wytoczyli butelkę krwi. a tą zużyli do swoich rytuałów żydowskich.
    Wyrokiem Sądu Synodalnego kobieta została spalona na stosie, a Zydów zamęczono polewaniem roztopioną smołą.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.