Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Amniopunkcja po 35 r.ż.

2»

Komentarz

  • Rozszczep podniebienia jest wskazaniem do aborcji, więc co tu mówic o wadzie serca.
  • Raz mialam nieprzyjemnosc slyszec w szpitalu rozmowe gdzie dziewczyna decydowala sie na aborcje bo dziecko mialo jakas wade nerek.
  • Ale dziewczyny piszecie o Polsce? W Polsce wada serca, czy rozszczep podniebienia są wskazaniem do aborcji? No nie wierzę.
  • Niestety tak.
  • Mam zapisane w karcie z echo serca: pacjentka zdecydowała się kontynuować ciąże

  • U nas nie ma konkretnych wytycznych. Jest ogólnie ze wady. Żaden lekarz nie podjął sie "wyliczenia" tych wad. I tak każdy kwalifikuje jak mu się podoba. Łącznie z tym ze jak dziecko ma 4 palce zamiast 5 (wada genetyczna właśnie na tym polegajaca bez współistnienia innych zaburzeń) tez jest kwalifikowane do terminacji.
  • Ale sprostuje. Kobiety po 35 rz maja pakiet badan prenatalnych czyli usg genetyczne i test pappa. Dopiero przy stwierdzonym podwyszonnym ryzyku wiekszym biz 1:250 maja proponowane amino.
  • Ponoć tak. Ale to statystyka tylko.
  • @Katarzyna a jeśli miałam stan przedrzucawkowy w poprzedniej ciąży i obecne biorę acard, to jest sens robić to badanie (Pappa)? Czy jest jeszcze coś, co mogę zrobić, poza braniem tego leku no i oczywiście regularnym badaniem moczu na obecność białka? 
  • Nie. Po wyniku wskazującym na wyzyko zalecają acard, monitorowanie ciśnienia i białka w moczu.
    Podziękowali 1weronika85
  • Ciśnienie póki co strasznie niskie, ale dla mnie to chyba lepiej..a ten acard to jak długo? Ostatnio coś gin napomknął że do 35 tc?
  • Ja tak brałam. Do 35.
    Podziękowali 1weronika85
  • No, przed terminem porodu trzeba odstawić, bo zwiększa ryzyko krwotoku.
    Podziękowali 1weronika85
  • Ja w każdej ciąży miałam nadciśnienie, raz stan przedrzucawkowy i cc z tego powodu. Teraz biorę acard. Na razie ciśnienie ładne, wręcz niskie. Bardzo się cieszę, chociaż lekarka mówi, że to do czasu i pewnie i tak wzrośnie.
    Podziękowali 1weronika85
  • @asia-ch który u Was tydzień? Trzymajcie się dzielnie, będę pamiętać w modlitwie.
  • U nas 24, dzięki wzajemnie :-)
    Podziękowali 1Natalia
  • I jeszcze ostatnio byłam u mojej lekarki ginekolog, wyniki morfologii mam na granicy anemii i pytałam czy muszę brać żelazo, ona mi odpowiedziała, że nie będziemy zagęszczać krwi bo wtedy ciśnienie może wzrosnąć. No nie wiem, ale jej na razie słucham.
  • @asia-ch dzięki za informację, ja niestety w każdej ciąży brałam żelazo bo anemia w wynikach. 
  • Jak lekarz mądry, to potrafi ocenić, czy anemia z fizjologicznego w ciąży rozrzedzenia krwi (niski htc wtedy jest), czy z nuedoboru żelaza. W pierwszym przypadku suplementacja jest zbędna. Zdrowa dieta wystarczy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.