Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tonący nie wygląda jakby się topił

1246715

Komentarz

  • tekst "Pan Bóg tak chciał" jest równie niestosowny, co zwalanie winy na rodziców. I chyba jeszcze bardziej szkodliwy.
  • Proszę zamilknijcie nad tymi trumnami!!!
  • Bridget powiedział(a):
    Krótko 
    Pan Bóg tak chciał.
    A jakiś dowód, że Bóg chciał jakiejkolwiek śmierci? Pobożnościowe durnoty. 
    Podziękowali 2mayamima Odrobinka
  • Nie ma po co mówić tu o winie, bo rodzice maja największy ból jaki można przeżyć juz do końca swoich dni. Bardzo, bardzo mi ich żal i są w moim sercu.
  • Boże miej Rodzinę w swojej opiece +++
    Zamiast pisać tutaj: a ja zawsze, a ja nigdy- poświęćcie ten czas na modlitwę za nich. Przecież przechodzą teraz piekło 
    Podziękowali 1weronika85
  • Straszna tragedia, nie potrafię sobie wyobrazić przez jakie piekło przechodzą rodzice.
    Może niektórym łatwo obwiniać rodziców, jednak ja bym sobie darowała bo i tak pewnie będą się obwiniać resztę życia.
    Nieszczęścia się zdarzają i nie zawsze da się im zapobiec. Zwłaszcza że to nie były malutkie dzieci których naprawdę nie można spuszczać z oczu.
    Gdybym miała nastoletnie dzieci które lubią tak ryzykować pokazałabym im tę wiadomość ku przestrodze.

    Co do tekstu że Bóg chciał to uważam go za zły na każdym poziomie - brzmi lekceważąco i może kogoś naprawdę odtrącić od wiary.
    Poza tym jest chyba w ogóle niezgodny z doktryną chrześcijańska, bo Bóg najwyżej dopuszcza śmierć, nie pragnie jej. 

  • tez mnie wkurza to obwinianie. Nie wyobrażam sobie tragedii takiej. A tez jestem lekkomyślna wg kryteriów wielu z Was. To 'Bóg tak chciał 'może jest pewnym skrótem myślowym , może niezbyt delikatnym , ale kolejny raz-albo wierzymy ze On może wszystko i wszystkie zdarzenia, nawet te najgorsze, jakoś mieszczą się w Jego Woli-nawet tak tragiczna smierć, która jednak Zgodnie z wiara-choć po ludzku wszystko w nas się na to buntuje- jednak jest początkiem życia wiecznego, albo wywalamy zCredo wzmiankę o wszechmocy i stwórzmy własna religijna religie. Nie chce mi się rozprawiać teologicznie tu ale denerwuje mnie takie oburzenie na wpis Bridget.  A za rodzine +++
    Podziękowali 2In Spe madzikg
  • mafja - no właśnie, mało delikatnym, więc może lepiej sobie odpuścić.
    poza tym rozpacz i gniew to ludzkie uczucia i każdy ma do nich prawo w takiej sytuacji. 

  • Chwila nieuwagi, może dzieci zazwyczaj były posłuchane, nie wiadomo co im strzeliło do głowy, może miały zakaz wejścia do wody a mama była bardzo ostrożna, odpowiedzialna itd. Nieszczęście, może i każdemu mogło się zdarzyć. W związku z tym nie na miejscu jest prześcigiwanie się tu pt. kto się kąpał przy bardziej czerwonej fladze, na bardziej niestrzeżonej plaży i żył pod hasłem no risk no fun. 
  • Jeśli chodzi o sformułowanie "Bóg tak chciał", to teologicznie jest ono raczej mocno wątpliwe. Bóg nie chce cierpienia - co najwyżej możemy powiedzieć, że je dopuszcza, jest ono jakąś konsekwencją grzechu pierworodnego i obecności zła w świecie, a także czasami i naszych grzechów. Owszem, Bóg z każdego cierpienia i po ludzku tragicznej sytuacji może i chce wyprowadzić dobro, rozwój człowieka ku dobremu, ale to nie znaczy, że chce, żeby człowiek cierpiał! 

    Poza tym ja akurat mam spore doświadczenie przebywania z ludźmi, którzy przeżywają śmierć bliskich, również dzieci. Takie sformułowanie "Bóg tak chciał"... to jest coś, czego po prostu się nie mówi. Nie. Bo to brzmi w tym trudnym momencie właśnie tak - "Jak to, Bóg chce, żebym doświadczał takiego ogromnego bólu i straty? To co to za Bóg?". Można mówić inne rzeczy, które będą bardziej przybliżały miłość Pana Boga. Pokazać, że On w tym cierpieniu łączy się z nami, że nas nie opuszcza. Że wierzymy, że tych, którzy zmarli, zabrał do siebie, gdzie są zanurzeni w Jego miłości. A czasami najlepiej po prostu nie mówić nic. Bo to są często zbyt wielkie tajemnice, żeby nasze ludzkie słowa mogły do nich sięgnąć.
  • to chyba nie rozumiem, skoro to Bóg decyduje o tym komu dać życie i kiedy je zakończyć to skąd wiadomo ze właśnie w tym danym momencie życie tych dzieci nie miało się zakończyć?
    Podziękowali 1madzikg
  • a jednak nic mi ten artykuł nie wyjaśnił. Tz rozumiem że intencją Boga była nie smierć, ale wciąż powtarzamy ze tylko On ma prawo zdecydować kiedy zabierze nas z tego świata. Skąd wiadomo ze to nie był akurat ten moment?
    Podziękowali 1madzikg
  • a ja między wierszami rozumiem Brydzię, że tak napisała
    jak pamiętacie utopił jej się brat :'( 
    może takie określenie to rozpaczliwa próba pogodzenia się z tym co się stało
    skoro Pan Bóg dopuścił to mi też nie pozostaje nic innego jak tylko pogodzić się
    Podziękowali 4Bridget Milagro madzikg Malia
  • Między "chciał" a "dopuścił" jest jednak gigantyczna rocznica. I o tej różnicy mówię. 
  • A jednak mamy przykład synów świat Rity.
  • Średni temat do rozstrzygania odwiecznych dyskusji filozoficznych. 
    Podziękowali 1madzikg
  •        -kanał amerykańskich ratownków wodnych, dużo filmików, z któryvh można się nauczyć rozpoznawać tonących.
    Podziękowali 3E.milia kociara Milagro
  • Na wp artykul ze adwokat ojca dzieci oskarza ratownikow...
  • edytowano sierpień 2018


    apolonia powiedział(a):
    Na wp artykul ze adwokat ojca dzieci oskarza ratownikow...
    Pewnie ratownicy kazali wchodzić dzieciom do wody przy czerwonej fladze...
    Podziękowali 1apolonia
  • apolonia powiedział(a):
    Na wp artykul ze adwokat ojca dzieci oskarza ratownikow...
    Nie oskarża tylko składa doniesienie do prokuratury o możliwości popelnienia przestępstwa. Czy faktycznie coś zaniedbali zbada prokuratura.
    Podziękowali 2Małgorzata32 Odrobinka
  • nie podoba mi się to wszystko
    wcale :'(
  • Też mialam wkleic

    https://epoznan.pl/news-news-88002-Kolejny_dzien_poszukiwan_w_Darlowku._Adwokat_rodziny_zlozy_zawiadomienie_o_mozliwosci_popelnienia_przestepstwa_przez_ratownikow

    Brak słów. Wszyscy winni tylko nie głupota dzieci.
    Ale wcale nie jestem zdziwiona. Nic A nic.
    Codziennie mam z tym do czynienia.

    Strasznie mi żal tych rodziców. Bardzo. 
    Ale teraz jestem zła trochę.
    Jedyne co ich usprawiedliwia w tym momencie to To, że w zasadzie taka postawa jest norma w obliczu tak olbrzymiej tragedii. 
    Podziękowali 1beatak
  • kociara powiedział(a):
    Też mialam wkleic

    https://epoznan.pl/news-news-88002-Kolejny_dzien_poszukiwan_w_Darlowku._Adwokat_rodziny_zlozy_zawiadomienie_o_mozliwosci_popelnienia_przestepstwa_przez_ratownikow

    Brak słów. Wszyscy winni tylko nie głupota dzieci.
    Ale wcale nie jestem zdziwiona. Nic A nic.
    Codziennie mam z tym do czynienia.

    Strasznie mi żal tych rodziców. Bardzo. 
    Ale teraz jestem zła trochę.
    Jedyne co ich usprawiedliwia w tym momencie to To, że w zasadzie taka postawa jest norma w obliczu tak olbrzymiej tragedii. 
    Szkoda tylko, że innym przy okazji robią problemy  i nieprzyjemności (ratownikom codziennie ryzykującym życie dla ludzi, którym nie chce się przestrzegać zasad i przepisów).
  • Myślę że gdyby to Wasze dzieci były na strzexonym kąpielisku to też byście chciały sprawdzić czy nikt nic nie zaniedbał.
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Myślę że gdyby to Wasze dzieci były na strzexonym kąpielisku to też byście chciały sprawdzić czy nikt nic nie zaniedbał.
    Gdybym sama zaniedbała, to chyba bym innych nie chciała sprawdzać, tak mi się przynajmniej wydaje.
    Podziękowali 1apolonia
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Myślę że gdyby to Wasze dzieci były na strzexonym kąpielisku to też byście chciały sprawdzić czy nikt nic nie zaniedbał.
    W tym momencie uważam że nikt że służb niczego nie zaniedbał.
    Dzieci weszły do wody w miejscu, w którym wchodzić nie wolno nawet przy białej fladze.
    Dzieci zostały na plaży same bez opieki. 

    No chyba że ratownik ma pilnować też brykających na piasku . 
    :/
    Podziękowali 1beatak
  • Dzieci weszły do wody przy CZARNYM PUNKCIE. Bez względu na kolor flagi tam nie wolno wchodzić. NIGDY
  • mader powiedział(a):
    Mówimy o dzieciach 11 - 14 lat. Nastolatkach. Na litosc Boska nie ma nic dziwnego ani nieodpowiedzialnego w tym  że zostali na plaży sami i to jak rozumiem jeszcze na moment tak naprawdę. Ludzie!
    Nie wiadomo co dokładnie zaszło. Ale szczerze wątpię że weszły do wody za wiedzą i zgodą matki.
    Pycha kroczy przed upadkiem. Warto pamiętać.

    Naprawdę uważasz, że zostawienie dzieci przy czarnym punkcie na plaży to nic nieodpowiedzialnego? Swoje też byś zostawiła?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.