Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dlaczego Adamowicz musiał zginąć

2»

Komentarz

  • Wracając do głównego tematu to już w noc ataku wielu lekarzy wypowiadało się że ta reanimacja załatwili Adamowicza. Między innymi Ci, którzy próbowali go ratować. Więc niestety pomoc.nie została udzielona fachowo.
  • Ciekawe czy ktos na swiecie fachowo i skutecznie zreanimowal ofiarę z takimi ranami.
    Co tam bylo trafione?
    Aorta?
  • @Agnicha ; no nie do końca racja. To opinia lekarzy z UCK .Między innymi tych, którzy go operowali. Nasz dobry znajomy tam pracuje.
  • Ja mam do ratownikow ogromny szacunek - zawsze sa mozna powiedziec na pierwszej linii frontu
    pamietam jak przyjechali do mojej prababci (miala wtedy 99 lat) - z jakim szacunkiem, delikatnoscia i kultura do Niej podeszli i z takim spokojem, cieplem i zrozumieniem do nas - do rodziny wystraszonej co sie dzieje - szacun po prostu
    Podziękowali 2Rogalikowa kasha
  • Ja piernicze. Spec od analizy dokumentacji na kanapie. Nie,ze podwazam jego kompetencje bo to spec. Chodzi mi o analizowanie. A ten spec to zapoznał się z całą dokumentacją medyczną czy jak autor rozprawki filmikowej jedynie na doniesieniach medialnych bazowal?
    Nawet,jesli obiektywnie ma racje-to warunki tez mialy znaczenie.
    Przypomina mi sie film Sully. Tam też spece na zimno tacy mądrzy Fiufiu.  Na symulatorze.


  • kociara powiedział(a):
    Ja piernicze. Spec od analizy dokumentacji na kanapie. Nie,ze podwazam jego kompetencje bo to spec. Chodzi mi o analizowanie. A ten spec to zapoznał się z całą dokumentacją medyczną czy jak autor rozprawki filmikowej jedynie na doniesieniach medialnych bazowal?
    Nawet,jesli obiektywnie ma racje-to warunki tez mialy znaczenie.
    Przypomina mi sie film Sully. Tam też spece na zimno tacy mądrzy Fiufiu.  Na symulatorze.


    Zwłaszcza, gdy ich nie ma na miejscu. Wszyscy tacy mądrzy i kompetentni po fakcie.
  • Może tak właśnie miał mieć udzielona pomoc 
    Kto to teraz ustali  :/
  • To jest taki spec, ze nawet nie zna podstawowej nomenklatury medycznej - to, co on wypisuje i okreslenia , jakich uzywa, wzbudzaja we mnie podejrzenie, ze z niego taki lekarz, a zwlaszcza pato, jak ze mnie akordeonistka. Jeszcze raz powtarzam, a niejedna rane kluta , w tym i rane serca, widzialam w zyciu - na miejscu ratownicy nie mieli zadnej, najmniejszej szansy wiedziec o rozleglosci urazow, gdzie i jak daleko penetruja i o ich charakterze.  Dodatkowo, oni niby ratownicy, to byly dzieciaki, zadni profesjonalisci, tylko osoby po przeszkoleniu podstawowym z pierwszej pomocy, nadajacy sie co najwyzej do przyklejenia plasterka na skaleczony paluszek. Starali sie utrzymac krazenie jak najlepiej umieli. Natomiast mnie intryguje to, ze tak go uciskano przez 40 minut - gdzie byla karetka, tkora powinna obstawiac taka impreze i dlaczego nie wieziono od razu na gwizdkach do szpitala? Uciskac mozna i w karetce... A moze tak wlasnie mialo byc?
  • Bo co my tam wiemy przeca...
    Podziękowali 1madzikg
  • Są jeszcze "celebryty" co to zawsze wszystko wiedzą i muszą się swą wiedza dzielić :smiley: 
  • edytowano marzec 2019
    Generalnie myśle sobie że pewnie mogły być popełnione rożne błędy jednak wywlekanie ich jest co najmniej niesmaczne ... Lepiej by służby w swoim gronie przeanalizowaly co i jak wyciągnęli wnioski i jeśli cos faktycznie nie tak to wdrożyły odpowiednie procedury by na przyszłość uniknąć błędów 
    Nie chce nawet myślec jak czuja sie córki Adamowicza czytając cos takiego - zaczyna sie wtedy zastanawiania co by było, gdyby ...
    adamowicz nie moja bajka polityczna ale czy jest sens ciagnąć temat i tym samym np utrudniać żałobę dzieciom ? Maja dostęp do neta chcąc nie chcąc trafia na artykuł lub ludzi w swoim otoczeniu którzy beda to komentować ....

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.